VS sturen 450 miljoen dollar aan veiligheidshulp naar Oekraïne
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen naar verwachting nog eens 450 miljoen dollar (428 miljoen euro) aan veiligheidshulp aan Oekraïne verstrekken, inclusief meer langeafstandsraketsystemen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van anonieme regeringsbronnen.
Een officiële aankondiging volgt mogelijk later donderdag al. Het nieuwe pakket bevat naar verwachting vier extra 'High Mobility Artillery Rocket Systems' (), een krachtig langeafstandswapensysteem dat het Oekraïense leger nodig zegt te hebben om het bereik te evenaren van Russische raketsystemen die op grote schaal tegen Oekraïense posities in Donbas worden gebruikt.
Volgens Washington heeft Kiev verzekerd dat de langeafstandsraketten niet worden gebruikt om Russisch grondgebied aan te vallen. Dat zou immers tot escalatie van het conflict kunnen leiden.
Moskou heeft gewaarschuwd dat het doelen in Oekraïne zal treffen die het "nog niet eerder heeft geraakt" als het Westen langeafstandsraketten aan Oekraïne levert die met nauwkeurige lanceersystemen zoals Himars kunnen worden afgevuurd.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, heeft tijdens een interview met de Amerikaanse zender Fox Business gezegd dat vannacht "de grootste bombardementscampagne" zal plaatsvinden.
1 uur geledenNEW YORK (WASHINGTON) - De directeur van het National Symphony Orchestra, het orkest dat voornamelijk optreedt in het John F. Kennedy Center in Washington, heeft haar ontslag ingediend. Dat meldt The New York Times.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een experiment waarbij doelbewust een sonde crashte op een ruimterots heeft een groter effect gehad dan tot nu toe bekend was. Niet alleen de rots zelf werd uit zijn baan geslagen, maar de koers van een rots waar hij omheen draait blijkt nu ook te zijn veranderd.
6 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse ambassade in Irak waarschuwt dat door Iran gesteunde milities mogelijk hotels in de noordelijke regio Koerdistan kunnen aanvallen. De VS dringen er bij hun burgers op aan het land zo snel mogelijk te verlaten.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis zegt nog "vier tot zes weken nodig te hebben" om de Verenigde Staten hun doelen in Iran te laten bereiken. Daarvoor is ook genoeg munitie voorhanden, verzekerde Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vrijdag op een persconferentie.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Iran heeft Europese landen gewaarschuwd dat ze "legitieme doelen" worden als ze zich mengen in de oorlog tegen Iran. Dat zei de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de Franse zender France 24. Teheran zou Europese landen al hebben gewaarschuwd dat zij ook doelwit kunnen worden van Iraanse vergeldingsacties als ze zich aansluiten bij de VS en Israël.
10 uur geleden