VS sturen 450 miljoen dollar aan veiligheidshulp naar Oekraïne
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen naar verwachting nog eens 450 miljoen dollar (428 miljoen euro) aan veiligheidshulp aan Oekraïne verstrekken, inclusief meer langeafstandsraketsystemen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van anonieme regeringsbronnen.
Een officiële aankondiging volgt mogelijk later donderdag al. Het nieuwe pakket bevat naar verwachting vier extra 'High Mobility Artillery Rocket Systems' (), een krachtig langeafstandswapensysteem dat het Oekraïense leger nodig zegt te hebben om het bereik te evenaren van Russische raketsystemen die op grote schaal tegen Oekraïense posities in Donbas worden gebruikt.
Volgens Washington heeft Kiev verzekerd dat de langeafstandsraketten niet worden gebruikt om Russisch grondgebied aan te vallen. Dat zou immers tot escalatie van het conflict kunnen leiden.
Moskou heeft gewaarschuwd dat het doelen in Oekraïne zal treffen die het "nog niet eerder heeft geraakt" als het Westen langeafstandsraketten aan Oekraïne levert die met nauwkeurige lanceersystemen zoals Himars kunnen worden afgevuurd.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.
1 uur geledenWENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.
3 uur geledenTABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.
9 uur geledenANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.
13 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Bij een zware aanrijding in de Surinaamse hoofdstad Paramaribo zijn zaterdagochtend vroeg vier doden gevallen, meldt de politie. Kort na 06.00 uur lokale tijd, nog voor de zonsopgang, was er een botsing tussen een personenauto en een personenbus. De bus is waarschijnlijk enkele malen over de kop geslagen en er zijn passagiers uit de ramen geslingerd. Een van de doden zou een kind zijn. De juiste toedracht wordt onderzocht.
13 uur geleden