VS straffen geweld Israëlische kolonisten op bezette Westoever
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Israëlische kolonisten die zich op de bezette Westelijke Jordaanoever tegen Palestijnse burgers misdragen, moeten voortaan rekening houden met Amerikaanse sancties. De Verenigde Staten kondigden de eerste straffen aan, voor een handvol joodse kolonisten. Waarnemers spreken over een zeldzame Amerikaanse stap tegen Israëliërs terwijl de oorlog met de Palestijnse beweging Hamas woedt.
Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn Amerikaanse sancties volstrekt overbodig. Israël zou overal optreden tegen alle wetsovertreders, "dus is er geen behoefte aan uitzonderlijke maatregelen in dit verband".
De Amerikaanse president Joe Biden beval de straffen tegen "daden van terrorisme" en ander geweld op de Westelijke Jordaanoever, waar extremistische kolonisten Palestijnen belagen terwijl Israël de Gazastrook aanvalt. Tot de sancties behoren de bevriezing van tegoeden in de VS. Ook mogen Amerikanen geen zaken meer doen met de betrokkenen, die ook niet meer welkom zijn in de VS.
Volgens de Verenigde Naties is het aantal aanvallen door kolonisten de afgelopen maanden meer dan verdubbeld. De Israëliërs namen ook eigendommen af.
Meer uit Buitenland
RAFAH (ANP) - De grensovergang bij Rafah, die de Gazastrook met Egypte verbindt, gaat ergens in de komende dagen weer open. Dat meldt COGAT, de Israëlische defensieorganisatie die noodhulp in de regio coördineert, in een bericht op X. De organisatie voegt eraan toe dat de grens slechts opent voor burgers die vanuit Gaza naar Egypte willen reizen.
20 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Canada investeert nog eens 200 miljoen dollar in Amerikaanse wapens voor Oekraïne. Ook steekt het land 35 miljoen in het NAVO-steunfonds. Dat zegt buitenlandminister Anita Anand, die in Brussel is voor een overleg met andere NAVO-lidstaten.
24 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Noorwegen trekt nog eens een half miljard dollar uit om Amerikaanse wapens te kopen voor Oekraïne. Het NAVO-land was al een van de landen die Oekraïne het gulst steunden. Met de Noorse bijdrage is het zogeheten PURL-pakket, waarvoor Nederland al een kwart miljard euro vrijmaakte, nu rond.
1 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Thailand gaat alcoholverkoop voor het eerst in decennia 's middags weer toestaan. Deze versoepeling van de strenge Thaise alcoholregelgeving geldt voor een proefperiode van zes maanden.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Het stoffelijk overschot dat Hamas dinsdag heeft overgedragen aan Israël is niet van een van de gijzelaars, meldt het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Een forensisch instituut heeft geprobeerd de overblijfselen te identificeren, maar kwam tot de conclusie dat die niet behoorden tot een van de twee gijzelaars waar Israël nog op wacht.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - CARE gaat de komende weken de hulpverlening in de Gazastrook uitbreiden naar het noorden van het Palestijnse gebied. De hulporganisatie zegt dat er nu genoeg goederen beschikbaar zijn om medische basiszorg te bieden in het noorden van Gaza. Volgens CARE is de nood daar het hoogst.
3 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP) - De zoektocht naar vlucht MH370 van Malaysia Airlines wordt op 30 december hervat, meldt het Maleisische ministerie van Transport. De meest recente zoektocht in de zuidelijke Indische Oceaan, waar het wrak van het vliegtuig zich naar alle waarschijnlijkheid bevindt, werd in april van dit jaar stopgezet vanwege slechte weersomstandigheden.
4 uur geleden