Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS straffen geweld Israëlische kolonisten op bezette Westoever

VS straffen geweld Israëlische kolonisten op bezette Westoever

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Israëlische kolonisten die zich op de bezette Westelijke Jordaanoever tegen Palestijnse burgers misdragen, moeten voortaan rekening houden met Amerikaanse sancties. De Verenigde Staten kondigden de eerste straffen aan, voor een handvol joodse kolonisten. Waarnemers spreken over een zeldzame Amerikaanse stap tegen Israëliërs terwijl de oorlog met de Palestijnse beweging Hamas woedt.

Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn Amerikaanse sancties volstrekt overbodig. Israël zou overal optreden tegen alle wetsovertreders, "dus is er geen behoefte aan uitzonderlijke maatregelen in dit verband".

De Amerikaanse president Joe Biden beval de straffen tegen "daden van terrorisme" en ander geweld op de Westelijke Jordaanoever, waar extremistische kolonisten Palestijnen belagen terwijl Israël de Gazastrook aanvalt. Tot de sancties behoren de bevriezing van tegoeden in de VS. Ook mogen Amerikanen geen zaken meer doen met de betrokkenen, die ook niet meer welkom zijn in de VS.

Volgens de Verenigde Naties is het aantal aanvallen door kolonisten de afgelopen maanden meer dan verdubbeld. De Israëliërs namen ook eigendommen af.

Meer uit Buitenland

VAE onderschepten tot nu toe 172 Iraanse raketten en 755 drones

ABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.

14 minuten geleden
Zelensky betuigt steun aan Golfregio en biedt hulp aan

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betuigt zijn steun en medeleven aan de Golfregio en het Midden-Oosten, die getroffen worden door tegenreacties van Iran. Ook biedt hij zijn hulp aan, meldt hij in een bericht op X.

17 minuten geleden
VN: minstens 30.000 mensen ontheemd in Libanon

GENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 30.000 mensen zijn op de vlucht naar aanleiding van Israëlische aanvallen op Libanon, schat de Verenigde Naties. Zoveel mensen zijn er geregistreerd bij opvanglocaties van de organisatie.

58 minuten geleden
NAVO ingenomen met overleg over Franse kernwapens

BRUSSEL (ANP) - De NAVO is blij met het overleg dat Frankrijk met acht bondgenoten begint over de verruiming van de bescherming met zijn kernwapens. "We verwelkomen de gelegenheid om het overleg over nucleaire kwesties met Frankrijk uit te bouwen", zegt een NAVO-bron.

1 uur geleden
Qatar: Iran valt niet alleen militaire doelen aan, maar hele land

DOHA (ANP) - De Iraanse aanvallen op Qatar zijn niet alleen gericht op militaire doelen, maar op het hele grondgebied, zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken tegen Al Jazeera. Volgens Doha heeft Iran onder meer geprobeerd om het internationale vliegveld Hamad aan te vallen.

1 uur geleden
Saudi-Arabië waarschuwt voor escalatie na aanval op ambassade VS

RIYAD (ANP) - Saudi-Arabië heeft woedend gereageerd op de drone-aanval op de Amerikaanse ambassade in hoofdstad Riyad. Het olierijke koninkrijk zegt zich het recht voor te houden om "alle noodzakelijke maatregelen" te nemen om de eigen belangen te beschermen, "waaronder de optie om te reageren op de agressie".

2 uur geleden
Trump erkent krapte in Amerikaanse munitievoorraden

ASHINGTON (ANP) - De voorraden van de hoogwaardigste Amerikaanse munitie zijn niet op peil, erkent de Amerikaanse president Donald Trump. De legerleiding heeft gewaarschuwd dat de strijd met Iran bemoeilijkt kan worden door onder meer dreigende tekorten aan luchtverdedigingsraketten en precisiemunitie, meldden Amerikaanse media eerder.

2 uur geleden