VS straffen geweld Israëlische kolonisten op bezette Westoever
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Israëlische kolonisten die zich op de bezette Westelijke Jordaanoever tegen Palestijnse burgers misdragen, moeten voortaan rekening houden met Amerikaanse sancties. De Verenigde Staten kondigden de eerste straffen aan, voor een handvol joodse kolonisten. Waarnemers spreken over een zeldzame Amerikaanse stap tegen Israëliërs terwijl de oorlog met de Palestijnse beweging Hamas woedt.
Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn Amerikaanse sancties volstrekt overbodig. Israël zou overal optreden tegen alle wetsovertreders, "dus is er geen behoefte aan uitzonderlijke maatregelen in dit verband".
De Amerikaanse president Joe Biden beval de straffen tegen "daden van terrorisme" en ander geweld op de Westelijke Jordaanoever, waar extremistische kolonisten Palestijnen belagen terwijl Israël de Gazastrook aanvalt. Tot de sancties behoren de bevriezing van tegoeden in de VS. Ook mogen Amerikanen geen zaken meer doen met de betrokkenen, die ook niet meer welkom zijn in de VS.
Volgens de Verenigde Naties is het aantal aanvallen door kolonisten de afgelopen maanden meer dan verdubbeld. De Israëliërs namen ook eigendommen af.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.
6 uur geledenSAN JOSÉ (ANP/RTR) - De Costa Ricaanse president Rodrigo Chaves heeft opgeroepen om alle communisten van Noord- tot Zuid-Amerika te verdrijven. Hij zei de communistische regering in Cuba niet te erkennen en de Costa Ricaanse ambassade in Havana te sluiten.
6 uur geleden