VS stevenen weer af op breuk met VN-mensenrechtenraad
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat dinsdag naar verwachting breken met de Mensenrechtenraad van de Verenigde Naties. Ook gaat hij nieuwe maatregelen nemen tegen de VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen, UNRWA. Dat berichten Amerikaanse media als nieuwssite Politico, dat een document van het Witte Huis heeft ingezien.
Trump herhaalt daarmee beleid uit zijn eerste ambtsperiode. Hij trok de Verenigde Staten in 2018 ook al terug uit de mensenrechtenraad. Een woordvoerder van de raad zei dinsdag dat voor zover bekend nog niets uit Washington is vernomen. Hij zei ook dat er voor de VS geen formele procedure is om de raad te verlaten, omdat het land momenteel geen lid met stemrecht is. De raad telt 47 leden die worden gekozen door de Algemene Vergadering van de VN. De VS zaten tussen 2022 en 2024 in de raad.
Het besluit om de banden te verbreken met de mensenrechtenraad zou vallen op de dag waarop Trump de Israëlische premier Benjamin Netanyahu op bezoek krijgt. De VS beschuldigen de raad al langer van vooringenomenheid tegenover Israël. In het document dat Politico inzag staat dat de raad "zijn doel niet heeft bereikt en nog steeds wordt gebruikt om landen te beschermen die verschrikkelijke mensenrechtenschendingen begaan". In 2018, toen Trump de raad ook verliet, "zijn meer resoluties aangenomen die Israël veroordeelden dan Syrië, Iran en Noord-Korea samen."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.
6 uur geledenSAN JOSÉ (ANP/RTR) - De Costa Ricaanse president Rodrigo Chaves heeft opgeroepen om alle communisten van Noord- tot Zuid-Amerika te verdrijven. Hij zei de communistische regering in Cuba niet te erkennen en de Costa Ricaanse ambassade in Havana te sluiten.
6 uur geleden