VS stellen sancties in tegen Poetin zelf
WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten stellen sancties in tegen de Russische president Vladimir Poetin en zijn minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov, meldt het Witte Huis.
Een reisverbod naar de VS zal onderdeel zijn van de sancties, zei een woordvoerder, die nog geen verdere details wilde geven. Met de sancties volgen de VS de Europese Unie, die al maatregelen namen tegen Poetin en Lavrov, net als later de Britten.
Ook Canada stelt sancties in tegen Poetin en Lavrov, zei premier Justin Trudeau. Tegen Belarus neemt Canada ook maatregelen, omdat het land de Russische invasie van Oekraïne ondersteunt. De VS noemen de gezamenlijke sancties tegen Poetin "een belangrijk signaal".
Welkom
Geld dat Poetin en Lavrov in de EU hebben gestald wordt bevroren, maar ze zijn nog wel welkom in EU-landen om eventuele besprekingen niet te bemoeilijken. Ook in Amerikaanse regeringskringen bestonden om deze reden aanvankelijk twijfels over het nemen van maatregelen tegen Poetin en Lavrov.
Over het vermogen van Poetin is niet veel met zekerheid te zeggen en ook is niet bekend waar hij dat heeft ondergebracht. Volgens officiële opgaven heeft hij weinig bezittingen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft Turkije gevraagd om een ontmoeting tussen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin te organiseren. Volgens buitenlandminister Andri Sybiha wil Kyiv de gestrande vredesonderhandelingen nieuw leven inblazen.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump stort Iran "financieel in" door de sluiting van de Straat van Hormuz. Dat schrijft hij op zijn Truth Social. Het land zou 500 miljoen dollar per dag verliezen en "hongerig naar geld" zijn.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon is een dode gevallen bij een Israëlische droneaanval, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. In het land geldt sinds vorige week een staakt-het-vuren, maar Israël en Hezbollah beschuldigen elkaar van het schenden daarvan.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Op de Straat van Hormuz is opnieuw een containerschip beschoten door de Iraanse Revolutionaire Garde, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Het zou zware schade hebben opgelopen, maar niemand raakte gewond.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor zijn bereidheid het bestand met Iran te verlengen. "Ik hoop oprecht dat beide partijen het staakt-het-vuren zullen blijven respecteren en tijdens de tweede gespreksronde die gepland staat in Islamabad een alomvattend 'vredesakkoord' kunnen sluiten om definitief een einde te maken aan het conflict", schreef hij op X.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Britse parlement heeft ingestemd met een levenslang rookverbod voor jongere generaties. Dat betekent dat iedereen die na 2008 is geboren nooit meer tabaksproducten zoals sigaretten mag kopen, schrijven Britse media.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verlengt het bestand met Iran tot het overleg met het land is afgerond. Dat schrijft hij op zijn platform Truth Social.
11 uur geleden