VS stellen sancties in tegen Poetin zelf
WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten stellen sancties in tegen de Russische president Vladimir Poetin en zijn minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov, meldt het Witte Huis.
Een reisverbod naar de VS zal onderdeel zijn van de sancties, zei een woordvoerder, die nog geen verdere details wilde geven. Met de sancties volgen de VS de Europese Unie, die al maatregelen namen tegen Poetin en Lavrov, net als later de Britten.
Ook Canada stelt sancties in tegen Poetin en Lavrov, zei premier Justin Trudeau. Tegen Belarus neemt Canada ook maatregelen, omdat het land de Russische invasie van Oekraïne ondersteunt. De VS noemen de gezamenlijke sancties tegen Poetin "een belangrijk signaal".
Welkom
Geld dat Poetin en Lavrov in de EU hebben gestald wordt bevroren, maar ze zijn nog wel welkom in EU-landen om eventuele besprekingen niet te bemoeilijken. Ook in Amerikaanse regeringskringen bestonden om deze reden aanvankelijk twijfels over het nemen van maatregelen tegen Poetin en Lavrov.
Over het vermogen van Poetin is niet veel met zekerheid te zeggen en ook is niet bekend waar hij dat heeft ondergebracht. Volgens officiële opgaven heeft hij weinig bezittingen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de reis van de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan heeft geannuleerd. Dat heeft hij aan de Witte Huis-correspondent van Fox News gemeld. Volgens Trump heeft de achttien uur durende reis geen zin om te praten over Iran "nu de VS alle kaarten in handen hebben" in de Amerikaans-Iraanse oorlog.
6 minuten geledenBOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Roemenië heeft boos gereageerd op een schending van het luchtruim door drones tijdens Russische aanvallen op Oekraïne. De autoriteiten in het EU-land zeggen dat een toestel met mogelijk explosieve lading is neergekomen in bewoond gebied. Ze hebben de Russische ambassadeur ontboden om te protesteren.
1 uur geledenBAMAKO (ANP/AFP/RTR/DPA) - Strijders hebben in Mali op verschillende plekken aanvallen uitgevoerd. Volgens het leger hebben "terroristische groeperingen" onder meer militaire barakken aangevallen. Er zijn schoten gemeld in de hoofdstad Bamako, maar ook in onder meer de steden Gao en Kidal. Aan het begin van de middag zei het leger de situatie onder controle te hebben, al gingen de gevechten door.
3 uur geledenBAKOE (ANP/RTR) - Oekraïne is klaar voor vredesbesprekingen met Rusland in Azerbeidzjan "als Moskou er ook klaar voor is". Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd in Azerbeidzjan, waar hij op bezoek is en onder meer een ontmoeting heeft met de president daar, Ilham Aliyev.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering is op zoek naar een manier om zich uit de oorlog te redden, zegt het ministerie van Defensie van Iran. Op dit moment is een Iraanse minister in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor gesprekken. Deze zaterdag worden daar ook gezanten van de VS verwacht, al is nog onduidelijk of die met Iran zullen spreken.
6 uur geledenKYIV (ANP) - Russische aanvallen door heel Oekraïne hebben volgens president Volodymyr Zelensky aan zeker vier mensen het leven gekost. Dertig mensen raakten gewond. "De meeste doelen zijn burgerinfrastructuur in steden", schrijft hij op X.
9 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland stuurt een mijnenjager en een bevoorradings- en commandoschip naar de Middellandse Zee om zich voor te bereiden op mogelijke inzet in de Straat van Hormuz, zegt minister van Defensie Boris Pistorius in de Rheinische Post. Wanneer de schepen vertrekken, zegt hij niet.
10 uur geleden