VS stellen sancties in tegen Poetin zelf
WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten stellen sancties in tegen de Russische president Vladimir Poetin en zijn minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov, meldt het Witte Huis.
Een reisverbod naar de VS zal onderdeel zijn van de sancties, zei een woordvoerder, die nog geen verdere details wilde geven. Met de sancties volgen de VS de Europese Unie, die al maatregelen namen tegen Poetin en Lavrov, net als later de Britten.
Ook Canada stelt sancties in tegen Poetin en Lavrov, zei premier Justin Trudeau. Tegen Belarus neemt Canada ook maatregelen, omdat het land de Russische invasie van Oekraïne ondersteunt. De VS noemen de gezamenlijke sancties tegen Poetin "een belangrijk signaal".
Welkom
Geld dat Poetin en Lavrov in de EU hebben gestald wordt bevroren, maar ze zijn nog wel welkom in EU-landen om eventuele besprekingen niet te bemoeilijken. Ook in Amerikaanse regeringskringen bestonden om deze reden aanvankelijk twijfels over het nemen van maatregelen tegen Poetin en Lavrov.
Over het vermogen van Poetin is niet veel met zekerheid te zeggen en ook is niet bekend waar hij dat heeft ondergebracht. Volgens officiële opgaven heeft hij weinig bezittingen.
Meer uit Buitenland
DUBAI (ANP) - Een tanker is voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten geraakt door onbekende projectielen. Dat meldt de Britse scheepvaartmonitor United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) maandag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De troepen van het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) zullen vanaf maandag steun verlenen aan Project Freedom om de vrijheid van scheepvaart voor de commerciële scheepvaart door de Straat van Hormuz te herstellen. Dat schrijft het CENTCOM op X.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oud-burgemeester Rudy Giuliani van New York is opgenomen in het ziekenhuis en "verkeert in kritieke, maar stabiele toestand". Dat meldt zijn woordvoerder Ted Goodman op X.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Elke poging van de VS om zich te mengen in de Straat van Hormuz wordt beschouwd als een schending van het staakt-het-vuren. Dat schrijft Ebrahim Azizi, hoofd van de nationale veiligheidscommissie in het Iraanse parlement, op X.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.
8 uur geleden