VS stellen sancties in tegen Poetin zelf
WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten stellen sancties in tegen de Russische president Vladimir Poetin en zijn minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov, meldt het Witte Huis.
Een reisverbod naar de VS zal onderdeel zijn van de sancties, zei een woordvoerder, die nog geen verdere details wilde geven. Met de sancties volgen de VS de Europese Unie, die al maatregelen namen tegen Poetin en Lavrov, net als later de Britten.
Ook Canada stelt sancties in tegen Poetin en Lavrov, zei premier Justin Trudeau. Tegen Belarus neemt Canada ook maatregelen, omdat het land de Russische invasie van Oekraïne ondersteunt. De VS noemen de gezamenlijke sancties tegen Poetin "een belangrijk signaal".
Welkom
Geld dat Poetin en Lavrov in de EU hebben gestald wordt bevroren, maar ze zijn nog wel welkom in EU-landen om eventuele besprekingen niet te bemoeilijken. Ook in Amerikaanse regeringskringen bestonden om deze reden aanvankelijk twijfels over het nemen van maatregelen tegen Poetin en Lavrov.
Over het vermogen van Poetin is niet veel met zekerheid te zeggen en ook is niet bekend waar hij dat heeft ondergebracht. Volgens officiële opgaven heeft hij weinig bezittingen.
Meer uit Buitenland
ZAPORIZJA (ANP/DPA) - De stroomstoring die honderdduizenden huishoudens en bedrijven in de Oekraïense regio Zaporizja raakte, is verholpen. Dat meldt de directeur van het lokale energiebedrijf in een bericht op Telegram. Volgens hem ging het om circa 380.000 gezinnen en ondernemingen die kampten met stroomuitval.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Opnieuw zijn in Minneapolis duizenden de straat opgegaan uit onvrede met ICE en uit solidariteit met de 37-jarige Renee Good die daar woensdag door die immigratiedienst werd doodgeschoten. Volgens de lokale politie verliep het protest veelal vreedzaam. Ook in steden als Austin, Seattle, New York en Los Angeles werd de voorbije dagen gedemonstreerd vanwege de dood van de vrouw, onder de noemer "ICE, out for Good". In Minneapolis werden dit weekend enkele tientallen demonstranten gearresteerd, aldus de politie.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft de VS gewaarschuwd dat een aanval op het land zal leiden tot represailles. Volgens de voorzitter van het Iraanse parlement zal zo'n actie resulteren in vergeldingsaanvallen tegen Israël en Amerikaanse bases in de regio. De voorzitter sprak van die locaties als "legitieme doelen".
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Inwoners van Teheran en andere Iraanse steden zijn in de nacht van zaterdag op zondag opnieuw de straat opgegaan om te protesteren tegen het regime, ondanks harde repressie.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich de afgelopen dagen laten briefen over opties voor een nieuwe militaire aanval tegen Iran. Hij overweegt zijn dreigement waar te maken om het land aan te vallen om het harde optreden tegen demonstranten. Dat meldt The New York Times op basis van meerdere Amerikaanse functionarissen.
9 uur geledenCARACAS (ANP) - De afgezette Venezolaanse president Nicolás Maduro zegt het "goed te maken" in gevangenschap in de Verenigde Staten, waar hij en zijn vrouw Cilia Flores wachten op hun proces. Dat heeft zijn zoon, parlementslid Nicolás Maduro Guerra, zaterdag gezegd in een video. "We maken het goed. We zijn strijders," citeerde Maduro Guerra zijn vader in de boodschap die werd verspreid door regeringspartij PSUV.
11 uur geledenTAMPA (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten en bondgenoten hebben zaterdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op doelen van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië. Dat heeft het Amerikaanse leger bekendgemaakt. De luchtaanvallen maken deel uit van operatie Hawkeye Strike en zijn vergelding voor een aanval in december waarbij drie Amerikanen om het leven kwamen.
12 uur geleden