Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS steeds belangrijker als handelspartner voor Nederland

VS steeds belangrijker als handelspartner voor Nederland

DEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten worden steeds belangrijker voor Nederland als handelspartner. Nederland importeerde vorig jaar voor 64 miljard euro aan goederen uit de VS. Dat is 7 miljard euro meer dan een jaar eerder, komt naar voren uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

Er werd vooral meer Amerikaanse ruwe aardolie en aardgas ingevoerd. Bedrijven in Nederland importeerden vorig jaar voor 12,2 miljard euro aan ruwe aardolie uit de VS. Dat is 51 procent meer dan een jaar eerder. De Nederlandse import van aardgas uit de VS groeide met ruim 2,4 miljard euro. De VS werden in 2023 de belangrijkste leverancier van aardgas. Een jaar eerder stonden de VS nog op de derde plaats. Vóór de oorlog in Oekraïne kwam nog veel aardgas uit Rusland.

In 2023 steeg de invoerwaarde van goederen uit de VS met 12 procent ten opzichte van het jaar daarvoor. De VS zijn nu na Duitsland de belangrijkste goederenleverancier, voor België en China. Nederland importeerde vorig jaar 10,6 procent van alle goederen uit de VS. Een jaar eerder was dat aandeel nog beduidend kleiner. Alleen Duitsland leverde in 2023, met een aandeel van 16,9 procent, meer goederen. In het eerste halfjaar van dit jaar bleef het importaandeel uit de VS met 10,4 procent vrijwel gelijk.

De VS waren net als in voorgaande jaren de vijfde grootste exportpartner van Nederland met een exportwaarde van 33,8 miljard euro in 2023. Dat is 1,2 procent meer dan in 2022. De totale Nederlandse goedereninvoer nam met 9 procent af, van bijna 669 miljard euro in 2022 tot ruim 606 miljard euro vorig jaar.

Meer uit Financieel

BOVAG vindt gerichte energiesteun verstandiger dan accijnskorting

HILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.

1 uur geleden
Zwitserland merkt terugloop toeristen door Iranoorlog

GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.

3 uur geleden
Duitse spoorwegen geven meer dan duizend stations een opknapbeurt

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.

4 uur geleden
Oostenrijk waarschuwt voor rattengif in babyvoeding

WENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.

13 uur geleden
Chinese overname Lumileds krijgt geen goedkeuring van VS

EINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.

22 uur geleden
Reders: situatie Hormuz lijkt weer net als eerder deze week

ROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.

22 uur geleden
Tanken iets goedkoper na nieuws van vrijdag over opening Hormuz

EINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.

1 dag geleden