VS starten nieuw onderzoek naar 60 landen om dwangarbeid
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is begonnen met een tweede onderzoek naar oneerlijke handelspraktijken van handelspartners dat de weg vrij moet maken voor nieuwe importheffingen. In het nieuwe onderzoek naar zestig landen wordt gekeken of ze wel genoeg doen om dwangarbeid te voorkomen. De Europese Unie, China, Japan, Zuid-Korea, Canada, Mexico, India, Taiwan en het Verenigd Koninkrijk behoren tot de landen die het doelwit zijn van het onderzoek.
De VS grijpen voor het onderzoek opnieuw naar Sectie 301 van een handelswet uit 1974, die maatregelen tegen oneerlijke handel mogelijk maakt. De stap volgt op een ander omvangrijk onderzoek dat woensdag werd aangekondigd. Dat onderzoek richt zich op industriële overcapaciteit in meer dan een dozijn handelspartners van de VS, waaronder belangrijke economieën zoals China, India, Japan en de EU.
De Amerikaanse president Donald Trump stelde in april vorig jaar forse importheffingen in voor veel handelspartners, maar het Hooggerechtshof verklaarde die voor een groot deel onrechtmatig. Het Witte Huis hoopt nu via de onderzoeken nieuwe heffingen in te voeren die de afgeschoten tarieven vervangen.
Volgens de Amerikaanse handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer moeten de onderzoeken uitwijzen of de praktijken van de landen met betrekking tot het handhaven van het verbod op de import van goederen die met dwangarbeid zijn geproduceerd "onredelijk of discriminerend zijn en de Amerikaanse handel belemmeren of beperken". De tijdelijke vervangende heffingen van Trump, die vallen onder Sectie 122 van de handelswet, lopen in juli af. Greer wil tegen die tijd de handelsonderzoeken hebben afgerond, zodat de president snel nieuwe tarieven kan invoeren zodra de huidige heffingen aflopen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het aantal winkels in de Randstad is de afgelopen jaren verder afgenomen. Supermarkten nemen de plek in van onder meer mode- en elektronicazaken, melden de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht op basis van onderzoek dat ze lieten uitvoeren door Ipsos I&O, Movares en Sweco.
34 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Besi was vrijdag de grote winnaar op de Amsterdamse beurs. De chiptoeleverancier werd bijna 10 procent meer waard door overnamespeculatie. Volgens persbureau Reuters hebben verschillende partijen interesse getoond in een overname van het bedrijf uit Duiven. Besi zou de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley hebben ingehuurd om de overnamevoorstellen te beoordelen.
2 uur geledenDUIVEN (ANP) - Besi onderzoekt avances van bedrijven die interesse hebben in een overname van de Nederlandse fabrikant van apparatuur voor de chipindustrie, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het bedrijf uit Duiven zou zakenbank Morgan Stanley in de arm hebben genomen om de voorstellen te beoordelen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Mediabedrijf BuzzFeed, bekend van de gelijknamige site, zit in financiële problemen. Het bedrijf heeft moeite om zijn betalingsverplichtingen na te komen en kreeg onlangs uitstel van schuldeisers bij het aflossen van een lening.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Iranoorlog raakt de economische groei van alle sectoren in Nederland. Rabobank rekende drie scenario's door en concludeert dat onder meer de industrie, bouw en de vervoerssector hard kunnen worden getroffen. Veel is daarbij nog afhankelijk van hoe lang de oorlog duurt.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Chinese vicepremier He Lifeng vertrekt zaterdag naar Parijs voor economische besprekingen met de Verenigde Staten. Dat heeft China vrijdag bevestigd. De besprekingen in de Franse hoofdstad worden gezien als een opmaat voor de geplande topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping, die later deze maand in China moet plaatsvinden.
4 uur geledenSAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - De topman van Adobe stapt op bij het softwareconcern. Topman Shantanu Narayen is achttien jaar de bestuursvoorzitter van Adobe en blijft aan totdat een opvolger is gevonden, meldt het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.
12 uur geleden