
'VS staan zaken doen met Huawei langer toe'
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan een vergunning te verlengen die het voor bedrijven mogelijk maakt om met het Chinese Huawei handel te drijven. The New York Times meldt dat op basis van ingewijden.
Huawei werd eerder dit jaar op een zwarte lijst gezet, omdat de maker van smartphones en telecomapparatuur een gevaar voor de Amerikaanse nationale veiligheid zou zijn. Om bedrijven de tijd te geven zich aan te passen, gaf het ministerie van Economische Zaken hen tijdelijk respijt, zodat ze toch zaken konden blijven doen met Huawei. Die licentie liep maandag af, maar wordt volgens de krant dus verlengd.
Meer uit Financieel
DELFZIJL (ANP) - De berging van een vrachtschip dat sinds begin september vastzit ten noorden van Canada kan deze week beginnen, als het weer het toelaat. Dat verwacht Wagenborg, de Nederlandse rederij van het schip. Het vaartuig met de naam Thamesborg was onderweg van China naar de oostkust van Canada.
20 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - Veel werkgevers onderschatten hoeveel mensen met een chronische aandoening bij hun organisaties werken. Meer dan een op de drie Nederlandse werknemers heeft een chronische aandoening, maar ruim driekwart van de werkgevers schat het aantal binnen hun organisatie lager in. Dit onderzochten de Samenwerkende Gezondheidsfondsen, een samenwerkingsverband waarbij onder meer de Hartstichting, KWF Kankerbestrijding en het Longfonds zijn aangesloten.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI werd dinsdag 2,5 procent lager gezet op de Amsterdamse beurs. De chiptoeleverancier werd negatiever over de omzet in de tweede jaarhelft door een zwakker dan verwachte vraag. ASMI, dat onder meer systemen levert voor de bewerking van wafers, de dunne schijfjes waarvan halfgeleiders worden gemaakt, verwacht daardoor dat de omzetgroei dit jaar aan de onderkant van de eerder afgegeven verwachting van 10 tot 20 procent uitkomt. Vorig jaar groeide de omzet met 12 procent.
1 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) is negatiever gestemd over de omzet in de tweede helft van dit jaar door een zwakker dan verwachte vraag. Daardoor zullen de opbrengsten naar verwachting 5 tot 10 procent lager uitvallen op basis van constante wisselkoersen dan in de eerste zes maanden van 2025. Dat meldt ASMI voorafgaand aan zijn investeerdersdag in Londen.
1 uur geledenSON (ANP) - Nederlandse werknemers hebben zich de afgelopen vijf jaar veel vaker ziek gemeld door stressgerelateerde klachten. Het verzuim door stress is de afgelopen vijf jaar met 36 procent gegroeid, melden arbodiensten ArboNed en HumanCapitalCare. Een op de vier verzuimdagen heeft inmiddels te maken met stress en de duur hiervan stijgt elk jaar.
2 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Reisorganisatie Corendon gaat flink uitbreiden op de luchthavens van Düsseldorf en Keulen/Bonn. Volgens de touroperator wordt daarmee ingespeeld op de trend dat steeds meer Nederlanders kiezen voor vertrek naar vakanties vanuit Duitsland omdat het goedkoper is en die luchthavens goed bereikbaar zijn.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitgaven van de Nederlandse overheid waren in de eerste helft van 2025 3 miljard euro hoger dan de inkomsten. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers over de overheidsfinanciën. Het is voor het eerst in vier jaar dat de overheid rode cijfers schrijft over een eerste jaarhelft. Halverwege 2024 was er nog een overschot van 2 miljard euro.
2 uur geleden