
VS staan voor nieuwe golf aan eerste uitkeringsaanvragen
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Arbeid komt donderdagmiddag met zijn wekelijkse cijfer over aantal eerste aanvragen voor een werkloosheidsuitkering in de Verenigde Staten. Vorige week bleek het aantal aanvragen in een week tijd explosief te zijn gestegen door de eerste golf van ontslagen als gevolg van de coronapandemie.
Circa 3,3 miljoen Amerikanen wenden zich vorige week tot de overheid voor een uitkering, bijna elf keer zo veel als een week eerder. Het aantal eerste aanvragen voor een werkloosheidsuitkering was nog nooit zo hoog. In 1982 werd het vorige record behaald, toen in één week 695.000 mensen een uitkering aanvroegen. Kenners verwachten nu dat het aantal eerste aanvragen zal oplopen tot 3,5 miljoen. Vooral de kleinere bedrijven lijken hard geraakt te worden door het virus.
De Amerikaanse minister van Financiën Steven Mnuchin zei in een reactie op de cijfers vorige week dat deze nu niet relevant zijn, omdat er maatregelen worden genomen om mensen die hun baan verliezen te helpen.
Meer uit Financieel
HAARLEMMERMEER (ANP) - Schiphol spant een rechtszaak aan tegen de eigenaar van zonnepanelen die zonlicht zodanig weerkaatsen dat ze piloten verblinden. Met een kort geding wil de luchthaven afdwingen dat de eigenaar de zonnepanelen verwijdert. Ze vormen volgens Schiphol een "onaanvaardbaar risico voor de veiligheid".
6 minuten geledenWAALWIJK (ANP) - Autodealerbedrijf Van Mossel denkt dat de reparaties voor de grote terugroepactie van Citroëns in Nederland het bedrijf ongeveer zeven tot tien dagen duren. Volgens een woordvoerder verwachten de Citroën-dealers van het concern, die vooral in Noord-Holland zitten, ongeveer 3300 auto's te repareren aan defecte airbags.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Staalconcern ArcelorMittal zegt niet meer te investeren in installaties voor schoner staal in de Duitse plaatsen Bremen en Eisenhüttenstadt. Het is volgens het bedrijf moeilijk om er voldoende geld mee te verdienen, zelfs met honderden miljoenen euro's steun van de Duitse overheid. In Nederland is Tata Steel in gesprek met Den Haag over steun voor dezelfde soort installaties als ArcelorMittal zou bouwen in Duitsland.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De ministers van Financiën van de eurozone hebben ingestemd met de toetreding van Bulgarije tot de eurozone. Dit betekent dat Bulgarije op 1 januari 2026 de euro kan invoeren. Dat heeft voorzitter Paschal Donohoe van de Eurogroep, de groep van ministers van Financiën van de eurolanden, bekendgemaakt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een verlies gesloten. Ook andere Europese beurzen gingen omlaag. De vraag of de Verenigde Staten zich actiever gaan mengen in het wapengeweld tussen Iran en Israël hing duidelijk boven de markt.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De EU-ministers van Financiën overleggen donderdag of Bulgarije per 2026 de euro mag invoeren als munteenheid. Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) ziet geen obstakels, zei hij voor het begin van een vergadering hierover. Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) heeft geen bezwaren, zei hij bij aankomst.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Autoconcern Stellantis roept 33.260 eigenaren van bepaalde Citroëns in Nederland op hun auto per direct niet meer te gebruiken vanwege problemen met de airbag. De oproep volgt op een incident in Frankrijk vorige week, waarbij een vrouw in Reims overleed aan verwondingen die werden veroorzaakt door een van deze airbags. Zij zat in een Citroën C3 uit 2014.
6 uur geleden