Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS spreken veto uit over oproep bestand Gaza in Veiligheidsraad

VS spreken veto uit over oproep bestand Gaza in Veiligheidsraad

NEW YORK (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben in de VN-Veiligheidsraad een resolutie geblokkeerd die oproept tot een bestand in de Gazastrook. De veertien andere leden van de raad stemden wel voor.

In de resolutie stond dat er "onmiddellijk en onvoorwaardelijk" een permanente wapenstilstand moet komen in Gaza, waar Israël al ruim een jaar bezig is met een militaire operatie. Daarbij vielen tienduizenden doden. De VS waren kritisch over de resolutie. "We hebben al vaak aangegeven dat we geen onvoorwaardelijk bestand kunnen steunen waarin niet wordt opgeroepen tot de onmiddellijke vrijlating van de gijzelaars", zei een Amerikaanse functionaris voorafgaand aan de stemming.

Een hoge Hamasfunctionaris zei woensdag dat sowieso geen sprake kan zijn van het ruilen van gijzelaars voor Palestijnse gevangenen tot Israël de oorlog stopt. "Als de agressie niet wordt beëindigd, waarom zou het verzet en dan in het bijzonder Hamas de gijzelaars teruggeven?", zei Hamasbestuurder Khalil al Hayya tegen Al-Aqsa TV. Hij stelde ook dat niemand zo'n sterke troefkaart zou opgeven terwijl de strijd nog gaande is.

In de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties worden besluiten genomen over vrede en veiligheid in de wereld. De VS, een bondgenoot van Israël, behoren tot de vijf landen die resoluties met een veto kunnen tegenhouden. Ze hebben net als China, Rusland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk een permanente zetel in het invloedrijke orgaan. Tien andere landen hebben een tijdelijke zetel.

Meer uit Buitenland

Oud-generaal van Assad opgepakt om chemische aanval

DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.

2 uur geleden
Landen sturen vliegtuigen voor opvarenden van de Hondius

TENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.

2 uur geleden
Mexico wil schooljaar een maand eerder stoppen om WK

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.

2 uur geleden
Kremlin bevestigt instemming staakt-het-vuren met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.

9 uur geleden
Zelensky bevestigt tijdelijk bestand met Rusland

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.

9 uur geleden
Trump kondigt driedaags bestand tussen Oekraïne en Rusland aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.

11 uur geleden
Politie valt Duitse bank binnen na berichten over gijzeling

SINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.

16 uur geleden