Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS-soldaat veroordeeld tot 3,75 jaar in Russische strafkolonie

VS-soldaat veroordeeld tot 3,75 jaar in Russische strafkolonie

VLADIVOSTOK (ANP) - Een Amerikaanse soldaat die begin mei werd gearresteerd in de Russische stad Vladivostok is veroordeeld tot drie jaar en negen maanden gevangenisstraf, die hij moet uitzitten in een strafkolonie. Dat melden Russische staatsmedia. Hij werd verdacht van diefstal en zou zijn vriendin met de dood hebben bedreigd.

Aanklagers hadden een gevangenisstraf van vier jaar en acht maanden geëist. Volgens de Amerikaanse nieuwszender NBC was de soldaat, sergeant Gordon Black, alleen naar Rusland gereisd en was hij op het moment van zijn arrestatie niet in dienst.

De 34-jarige Black werd aangehouden nadat de vrouw hem na een ruzie bij de politie had aangegeven. Volgens Black hadden ze ruzie gekregen nadat ze had gedronken. De twee hadden elkaar in oktober 2022 in Zuid-Korea ontmoet via de dating-app Tinder. Vervolgens had de Russische hem uitgenodigd naar Valdivostok te komen.

Gershkovich

Black pleitte voor de rechter "gedeeltelijk schuldig" aan diefstal en "onschuldig" aan bedreiging. Zijn advocaat is van plan in beroep te gaan tegen het vonnis, meldt persbureau Tass.

Meerdere Amerikanen worden vastgehouden in Rusland. Een prominente gevangene is Evan Gershkovich, de journalist van The Wall Street Journal die meer dan een jaar geleden werd gearresteerd op verdenking van spionage. Zijn proces begint op 26 juni achter gesloten deuren.

Meer uit Buitenland

Economie Gaza verwoest, overlevingskansen bedreigd volgens VN

GENÈVE (ANP/AFP) - De Israëlische aanvallen op de Gazastrook hebben volgens de VN-organisatie UNCTAD "alle pijlers onder de Palestijnse economie aanzienlijk ondermijnd". De overlevingskans voor Gaza wordt bedreigd, zegt de VN-Conferentie inzake Handel en Ontwikkeling (UNCTAD) in een rapport.

11 minuten geleden
Oekraïne wil nog voor eind november naar VS voor deal met Trump

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Amerikaanse president Donald Trump moeten elkaar nog deze week ontmoeten, zegt de Oekraïense veiligheidsadviseur en onderhandelaar Roestem Oemjerov. Hij spreekt van de "laatste stappen" die moeten leiden tot een overeenkomst die een einde maakt aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.

59 minuten geleden
EU-Hof: Polen moet in Duitsland gesloten homohuwelijk erkennen

LUXEMBURG (ANP) - Polen moet het huwelijk van twee Poolse mannen die met elkaar trouwden in Duitsland erkennen. Dat oordeelde het Hof van Justitie van de Europese Unie (HvJ-EU) dinsdag. Een EU-lidstaat mag het huwelijk tussen twee burgers van hetzelfde geslacht niet weigeren als zij wettig getrouwd zijn in een ander EU-land, aldus het hof.

1 uur geleden
Kyiv: Russische aanvallen 'terroristisch antwoord' op vredesplan

KYIV (ANP/AFP) - Grote Russische aanvallen met raketten en drones zijn volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky "het terroristische antwoord" van Rusland op de vredesvoorstellen die de Amerikaanse regering heeft gepresenteerd.

2 uur geleden
Macron waarschuwt voor zwakte tegenover dreiging Rusland

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft in een vraaggesprek beklemtoond dat er tegenover de dreiging van Rusland geen zwakte mag staan. Hij stelt ook naar aanleiding van het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump voor vrede in Oekraïne dat er "vrede moet komen, geen capitulatie". Alleen Oekraïne kan beslissen over het eigen grondgebied, aldus de Franse president.

3 uur geleden
Amerikaanse topfiguur spreekt Russen in Abu Dhabi over Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een topman van het Amerikaanse ministerie van Defensie, Dan Driscoll, spreekt in Abu Dhabi met een Russische delegatie over de voortgang van het vredesplan van president Donald Trump voor Oekraïne. Volgens anonieme bronnen in Washington sprak hij maandag met Russen en wordt dinsdag verder gepraat.

4 uur geleden
Taliban: doden door Pakistaanse luchtaanval op Afghanistan

KABUL (ANP) - Bij Pakistaanse luchtaanvallen op buurland Afghanistan zijn in de nacht van maandag op dinsdag zeker tien mensen gedood. Dat zegt een woordvoerder van de Taliban dinsdag op X. Onder de doden waren volgens woordvoerder Zabihullah Mujahid negen kinderen. Zij kwamen om het leven bij een luchtaanval op een huis van een burger in de provincie Khost.

7 uur geleden