Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS: Snelle en krachtige reactie als Noord-Korea kernwapens test

VS: Snelle en krachtige reactie als Noord-Korea kernwapens test

SEOUL (ANP/RTR) - De Amerikaanse onderminister van Buitenlandse Zaken Wendy Sherman heeft gezegd dat als Noord-Korea een kernwapentest zou uitvoeren, er een "snelle en krachtige" reactie van de VS en Zuid-Korea zou volgen.

"Wat voor kernwapentest dan ook zou een complete overtreding van de resoluties van de VN-Veiligheidsraad zijn", zei Sherman tegen journalisten na een overleg met haar Zuid-Koreaanse collega. "Niet alleen Zuid-Korea, de VS en Japan zouden dan sterk en helder reageren, ik geloof dat de hele wereld dat zou doen."

Maandag vuurden de VS en Zuid-Korea acht raketten af vanaf de Zuid-Koreaanse oostkust, als reactie op recente rakettesten van Noord-Korea. Twintig Amerikaanse en Zuid-Koreaanse gevechtsvliegtuigen, inclusief toestellen van het type F-35, hebben dinsdag ten westen van Korea boven de Gele Zee manoeuvres uitgevoerd. Het was volgens een Zuid-Koreaanse militaire zegsman een demonstratie van de kracht waarmee gereageerd kan worden op provocaties uit het noorden, berichtte persbureau Yonhap.

Het internationaal atoomagentschap IAEA gaf maandag aan dat de uitbreiding van Noord-Korea's voornaamste nucleaire locatie vordering toont.

Meer uit Buitenland

Pride-vlag verwijderd van lhbti-monument in New York

NEW YORK (ANP) - In New York is de pride-vlag verwijderd van het Stonewall National Monument, dat belangrijk is voor lhbti'ers. Dit gebeurde na een instructie van de Amerikaanse regering over het vlaggenbeleid, melden Amerikaanse media zoals The New York Times en NBC News.

4 uur geleden
Colombiaanse president zegt ontsnapt te zijn aan moordaanslag

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro zegt deze week ontsnapt te zijn aan een moordaanslag. Drugsbendes zouden al maanden achter hem aanzitten en volgens Petro neemt het politieke geweld toe in aanloop naar de presidentsverkiezingen in mei.

4 uur geleden
Trump zei volgens FBI-document dat 'iedereen' wist over Epstein

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een onlangs opgedoken FBI-document roept vragen op over wat de Amerikaanse president Donald Trump wist over het seksueel misbruik door Jeffrey Epstein. Nadat de eerste aanklachten tegen Epstein in 2006 openbaar werden, zou hij tegen een politiechef hebben gezegd dat "iedereen" op de hoogte was.

5 uur geleden
Democraten willen af van verjaringstermijn bij zedenmisdrijven

WASHINGTON (ANP/RTR) - Democraten in het Amerikaanse Congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee een einde moet worden gemaakt aan de verjaringstermijn bij zedenmisdrijven. Het voorstel heet Virginia's Law, naar een van de bekendste slachtoffers van Jeffrey Epstein: Virginia Giuffre.

7 uur geleden
FBI geeft beelden vrij van persoon met masker bij huis Guthrie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft dinsdag beelden vrijgegeven van een gemaskerde en vermoedelijk gewapende persoon bij de voordeur van Nancy Guthrie in Arizona. De 84-jarige moeder van presentatrice Savannah Guthrie werd op 31 januari voor het laatst gezien.

7 uur geleden
Trump dreigt tweede oorlogsvloot naar Iran te sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met nieuwssite Axios gedreigd om een tweede vloot oorlogsschepen naar Iran te sturen. De Verenigde Staten en Iran onderhandelen over het Iraanse atoomprogramma en Trump wil dat er snel een deal wordt gesloten.

8 uur geleden
Rusland zet Telegram onder druk, drijft burgers naar staatsapp

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische internetwaakhond heeft aangekondigd beperkingen op te leggen aan de populaire berichtendienst Telegram. Volgens Moskou voldoet het platform niet aan de wet, omdat niet alle data in Rusland worden bewaard.

8 uur geleden