Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS: sluiten nieuwsmedium ondermijnt geloofwaardigheid Hongkong

VS: sluiten nieuwsmedium ondermijnt geloofwaardigheid Hongkong

HONGKONG (ANP/AFP) - Dat de politie van Hongkong woensdag een nieuwsmedium binnenviel en journalisten arresteerde ondermijnt de geloofwaardigheid van Hongkong. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken verwijt China en de lokale autoriteiten dat onafhankelijke media "het zwijgen worden opgelegd".

Agenten vielen woensdag de redactie van Stand News binnen en er werden zeven arrestaties verricht. Medewerkers van het online nieuwsmedium worden verdacht van "samenzwering om opruiende publicaties te publiceren".

Stand News, sinds de oprichting in 2014 een van de meest kritische onafhankelijke media in de metropool, moest de deuren sluiten na de politie-inval. Dat is zeer kwalijk, stelt Blinken. "Een regering die niet bang is voor de waarheid zou de vrije pers juist moeten omarmen." De gearresteerde medewerkers moeten van de Amerikaanse minister dan ook vrij worden gelaten.

Reactie

In een reactie op de verwijten van de Amerikaanse minister Blinken stelt Carrie Lam, de leider van Hongkong, dat de arrestaties en inval niet gericht zijn op de media in zijn algemeenheid. Het ging enkel en alleen om Stand News, meldt Lam. Daarnaast stelt de topbestuurder dat het niet aan buitenlandse regeringen is om de invrijheidstelling van verdachten te eisen, dat is "tegen de wet".

Hongkong was lange tijd een Britse kroonkolonie, maar behoort sinds 1997 weer tot China. Die communistische volksrepubliek had toegezegd dat de stad nog een halve eeuw een speciale status zou krijgen. Die regeling wordt 'één land, twee systemen' genoemd. Inwoners van Hongkong hadden daardoor meer vrijheden dan mensen in andere delen van China.

Meer uit Buitenland

Reuters: eerste oorlogsdagen kostten VS 5,6 miljard dollar

WASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste twee dagen van de Amerikaanse bombardementen en aanvallen op Iran hebben de staatskas 5,6 miljard dollar (ruim 4,8 miljard euro) gekost. Die informatie heeft het Witte Huis met het Congres gedeeld, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters.

17 minuten geleden
Canada schroeft beveiliging ambassades VS en Israël op

TORONTO (ANP/RTR) - Canada verhoogt de beveiliging van Amerikaanse en Israëlische ambassades en consulaten in het land in reactie op een beschieting van het Amerikaanse consulaat in Toronto.

34 minuten geleden
Inspectie: onduidelijk of astronauten maanmissie wel overleven

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse plannen om weer mensen naar de maan te laten vliegen, dreigen nog meer vertraging op te lopen. Zo is het momenteel niet duidelijk of de astronauten een missie wel overleven, waarschuwt de inspectie van de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA dinsdag. De inspecteur wil dat daar eerst beter onderzoek naar wordt gedaan.

35 minuten geleden
Israël wil 'geen eindeloze oorlog' met Iran

JERUZALEM (ANP) - Israël zit niet te wachten op "een eindeloze oorlog met Iran". Dat heeft minister Gideon Saar van Buitenlandse Zaken verklaard.

1 uur geleden
Bondgenoten sprokkelen nog wat Patriot-raketten voor Oekraïne

BERLIJN (ANP) - Oekraïne krijgt 35 extra Patriot-onderscheppingsraketten om zich tegen Russische bombardementen te verdedigen. Een aantal bondgenoten, waaronder Nederland, heeft wegens de grote tekorten van Oekraïne nog wat uit eigen voorraden geschraapt.

3 uur geleden
Iran meldt schade aan historisch paleis na aanvallen

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten en Israël van het beschadigen van een historische locatie: het honderden jaren oude paleis Chehel Sotoun in Isfahan. "De wereld kan niet zwijgen terwijl de brute misdaden van de agressors het gedeelde erfgoed van de mensheid bedreigen", schreef een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op X.

4 uur geleden
WHO waarschuwt voor zwarte regen in Iran na aanvallen

TEHERAN (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) waarschuwt in Iran voor "zwarte regen", na aanvallen op olie-installaties. De rook die bij de aanvallen vrijkomt, kan olie bevatten die daarna in zwarte druppels weer naar beneden komt. De WHO heeft hier deze week meerdere meldingen over ontvangen.

4 uur geleden