VS: sluiten nieuwsmedium ondermijnt geloofwaardigheid Hongkong
HONGKONG (ANP/AFP) - Dat de politie van Hongkong woensdag een nieuwsmedium binnenviel en journalisten arresteerde ondermijnt de geloofwaardigheid van Hongkong. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken verwijt China en de lokale autoriteiten dat onafhankelijke media "het zwijgen worden opgelegd".
Agenten vielen woensdag de redactie van Stand News binnen en er werden zeven arrestaties verricht. Medewerkers van het online nieuwsmedium worden verdacht van "samenzwering om opruiende publicaties te publiceren".
Stand News, sinds de oprichting in 2014 een van de meest kritische onafhankelijke media in de metropool, moest de deuren sluiten na de politie-inval. Dat is zeer kwalijk, stelt Blinken. "Een regering die niet bang is voor de waarheid zou de vrije pers juist moeten omarmen." De gearresteerde medewerkers moeten van de Amerikaanse minister dan ook vrij worden gelaten.
Reactie
In een reactie op de verwijten van de Amerikaanse minister Blinken stelt Carrie Lam, de leider van Hongkong, dat de arrestaties en inval niet gericht zijn op de media in zijn algemeenheid. Het ging enkel en alleen om Stand News, meldt Lam. Daarnaast stelt de topbestuurder dat het niet aan buitenlandse regeringen is om de invrijheidstelling van verdachten te eisen, dat is "tegen de wet".
Hongkong was lange tijd een Britse kroonkolonie, maar behoort sinds 1997 weer tot China. Die communistische volksrepubliek had toegezegd dat de stad nog een halve eeuw een speciale status zou krijgen. Die regeling wordt 'één land, twee systemen' genoemd. Inwoners van Hongkong hadden daardoor meer vrijheden dan mensen in andere delen van China.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De voorraden van de hoogwaardigste Amerikaanse munitie zijn niet op peil, erkent de Amerikaanse president Donald Trump. De legerleiding heeft gewaarschuwd dat de strijd met Iran bemoeilijkt kan worden door onder meer dreigende tekorten aan luchtverdedigingsraketten en precisiemunitie, meldden Amerikaanse media eerder.
5 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Het Kremlin verwacht niet dat er op korte termijn nieuwe onderhandelingen met Oekraïne zullen plaatsvinden in Abu Dhabi, zoals vorige week werd aangekondigd. Door de oorlog in Iran en vergeldingsaanvallen op landen in de regio is volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov een nieuw overleg momenteel moeilijk te plannen.
7 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Israël zegt een nachtelijke aanval te hebben uitgevoerd op een belangrijk complex van het Iraanse regime in Teheran. Daarbij werd een groot aantal bommen afgeworpen, schrijft nieuwssite Times of Israel.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het vertrek aangekondigd van niet-essentiële overheidsmedewerkers en hun familieleden in Bahrein, Irak en Jordanië. Dat bevel heeft te maken met veiligheidsrisico's vanwege de oorlog met Iran.
54 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt tegen staatspersbureau Tasnim dat de Verenigde Staten "zware verliezen" hebben geleden door de Iraanse aanvallen. In de eerste twee dagen van de oorlog zouden 650 Amerikaanse militairen zijn gedood of verwond.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran is opgelopen naar 787. Dat meldt hulporganisatie Rode Halve Maan, die spreekt over aanvallen in 153 steden.
1 uur geledenDUQM (ANP/RTR) - Een brandstofopslag in een van de belangrijkste havens van Oman is geraakt door een droneaanval, meldt het Omaanse staatspersbureau. Het is de tweede aanval op de Duqm-haven sinds zaterdag, toen Iran begon met luchtaanvallen op landen in de regio, als reactie op Amerikaanse en Israëlische aanvallen. Volgens het staatspersbureau was de schade in de haven van Duqm beperkt en zijn er geen gewonden.
1 uur geleden