VS-senator Menendez ontkent mediaberichten over zijn opstappen
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Democratische senator Bob Menendez ontkent dat hij van plan is af te treden nu hij schuldig bevonden is aan corruptie. Eerder op woensdag had de nieuwszender NBC News gemeld dat Menendez mensen in zijn directe omgeving heeft verteld dat hij zal aftreden als senator vanwege zijn veroordeling.
"Ik kan je vertellen dat ik niet ben afgetreden of dat ik met zogenaamde medestanders daarover heb gesproken", zei Menendez tegen CBS News. "Het lijkt mij dat er een poging wordt ondernomen mij tot een verklaring te dwingen. Iedereen die mij kent, weet dat dit de slechtste manier is om dat te bereiken."
De 70-jarige Democraat uit New Jersey was beschuldigd van het aannemen van steekpenningen in ruil voor invloed, onder meer van zakenlieden en de Egyptische overheid. Hij zou samen met zijn vrouw onder meer honderdduizenden dollars, goudstaven en een auto hebben ontvangen.
De leider van de Democraten in de Senaat, Chuck Schumer, was een van de prominente partijgenoten die meteen na de jurybeslissing aandrongen op Menendez' aftreden.
Op 29 oktober, een week voor de verkiezingen, krijgt Menendez zijn straf te horen van de rechter. Zelf heeft hij steeds ontkend iets verkeerds gedaan te hebben. Menendez heeft aangekondigd in beroep te gaan tegen de uitspraak van de jury.
Meer uit Buitenland
ODESA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa hebben volgens de hulpdiensten twee mensen het leven gekost. Veertien anderen raakten gewond.
44 minuten geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.
4 uur geledenCHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.
16 uur geleden