
VS schroeven militaire inzet in Midden-Oosten op
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten gaan extra militaire middelen inzetten in het Midden-Oosten. Het Pentagon kondigde vrijdag aan onder meer extra afweersystemen tegen ballistische raketten en B-52-bommenwerpers naar de regio te sturen.
Het Amerikaanse ministerie van Defensie gaf in de verklaring meteen een waarschuwing aan Iran. "Mochten Iran en zijn bondgenoten de situatie aangrijpen om Amerikaanse manschappen of belangen in de regio aan te vallen, dan zullen de Verenigde Staten elke maatregel nemen die nodig is om onze mensen te verdedigen", aldus het bericht.
De mededeling volgt op de levering van een geavanceerd raketafweersysteem aan Israël afgelopen maand, de Terminal High-Altitude Area Defense (THAAD). Het systeem wordt beheerd door Amerikaanse troepen in de regio. Het nieuwe materiaal komt volgens een woordvoerder van het Pentagon "in de komende maanden" aan.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/RTR) - Thailand voelt wel wat voor het plan voor een bestand met buurland Cambodja, waarmee het sinds donderdag in gevechten is verwikkeld. Het Thaise ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat het in principe akkoord gaat met een Maleisisch voorstel voor een staakt-het-vuren. De regering zal het plan overwegen. Het moet wel zijn gebaseerd op "passende omstandigheden ter plaatse", aldus het buitenlandministerie.
9 minuten geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft de staat van beleg afgekondigd in acht districten aan de grens met Cambodja. De buurlanden zijn sinds donderdag verwikkeld in zware gevechten.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt op X dat Israël samen met de Verenigde Staten "alternatieve opties" overweegt voor het terughalen van de gijzelaars, het beëindigen van Hamas' "terreurbewind" en het bereiken van blijvende vrede. Hij licht niet toe wat die alternatieven inhouden.
1 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Diplomaten uit Iran, Duitsland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk hebben vrijdag in Istanbul gesproken over het nucleaire programma van Iran. Het waren de eerste gesprekken tussen Iran en vertegenwoordigers uit de Europese landen sinds de twaalf dagen durende oorlog tussen Iran en Israël van vorige maand.
1 uur geledenDUBAI (ANP/RTR/AFP) - Israël gaat toestaan dat andere landen vanuit de lucht hulpgoederen afwerpen in de Gazastrook, zeggen bronnen bij het Israëlische leger tegen de legerradio en Sky News. De droppings boven het belegerde en voortdurend bestookte Palestijnse gebied, waar honger om zich heen grijpt, zouden vrijdagmiddag mogen beginnen.
3 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - Het Filipijnse hooggerechtshof heeft het aanstaande afzettingsproces tegen vicepresident Sara Duterte geblokkeerd. Het proces zou in strijd zijn met een grondwettelijke bepaling die meerdere afzettingsprocedures binnen één jaar verbiedt.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - In de eerste maanden van dit jaar zijn 111 Syriërs vrijwillig vanuit België naar Syrië teruggekeerd, blijkt uit vrijdag gepubliceerde cijfers van Fedasil. De val van het Assad-regime lijkt de voornaamste beweegreden. Vorig jaar keerden twee mensen terug vanuit België.
4 uur geleden