VS schrappen Colombiaanse rebellenbeweging FARC van terreurlijst
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten schrappen de Colombiaanse rebellenbeweging FARC van hun lijst buitenlandse terreurorganisaties. De stap is bedoeld als steun voor het kwetsbare vredesakkoord tussen de FARC en de Colombiaanse regering dat vijf jaar geleden werd gesloten, meldt de Amerikaanse krant The Wall Street Journal.
De overeenkomst tussen de voormalige aartsvijanden maakte een einde aan een bloedig 52-jarig conflict. De FARC is in Nederland ook bekend omdat Tanja Nijmeijer uit Denekamp zich in 2002 bij de communistische rebellen aansloot. Ze was later betrokken bij de vredesonderhandelingen. De VS hebben haar aangeklaagd voor terrorisme omdat ze zou hebben deelgenomen aan de ontvoering van drie Amerikaanse burgers.
Kort na het vredesakkoord besloot de Europese Unie al de FARC te verwijderen van de Europese terreurlijst.
Meer uit Buitenland
DUBAI (ANP/AFP) - Een tanker is voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten geraakt door onbekende projectielen. Dat meldt de Britse scheepvaartmonitor United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) maandag.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De troepen van het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) zullen vanaf maandag steun verlenen aan Project Freedom om de vrijheid van scheepvaart voor de commerciële scheepvaart door de Straat van Hormuz te herstellen. Dat schrijft het CENTCOM op X.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oud-burgemeester Rudy Giuliani van New York is opgenomen in het ziekenhuis en "verkeert in kritieke, maar stabiele toestand". Dat meldt zijn woordvoerder Ted Goodman op X.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Elke poging van de VS om zich te mengen in de Straat van Hormuz wordt beschouwd als een schending van het staakt-het-vuren. Dat schrijft Ebrahim Azizi, hoofd van de nationale veiligheidscommissie in het Iraanse parlement, op X.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.
9 uur geleden