Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS schorten volgens premier Trudeau ook heffingen voor Canada op

VS schorten volgens premier Trudeau ook heffingen voor Canada op

OTTAWA (ANP) - De Verenigde Staten stellen ook de invoering van tarieven op Canadese goederen met een maand uit. Dat meldt de Canadese premier Justin Trudeau op X na een gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Ook Canada gaat, na Mexico, bijna 10.000 mensen aan de grens met de Verenigde Staten inzetten om drugshandel te bestrijden.

Canada komt met een plan van 1,3 miljard dollar om de grenzen te versterken met nieuwe technologie en meer middelen om de toevoer van fentanyl tegen te gaan. Ook gaat het land een "Fentanyl Tsaar" benoemen en drugskartels als terroristen aanmerken, aldus Trudeau op X.

Trump had heffingen van 25 procent aangekondigd op goederen uit Canada. Diezelfde importheffingen op producten uit Mexico werden eerder op maandag al met een maand opgeschort, nadat president Claudia Sheinbaum vergelijkbare toezeggingen deed aan Trump.

China krijgt nog wel te maken met een extra importheffing van 10 procent, bovenop de eerdere heffingen voor dat land. Trump zei eerder op de avond dat hij "waarschijnlijk in de komende 24 uur" met Beijing gaat praten over de heffingen op Chinese goederen.

Meer uit Buitenland

Doden gemeld in Gaza en Zuid-Libanon door Israëlische aanvallen

GAZA/BEIROET (ANP/RTR) - In Zuid-Libanon en in Gaza zijn nieuwe doden gemeld na Israëlische aanvallen: vijf burgers in Libanon en vijf politieagenten en een 13-jarige Palestijnse jongen in Gaza.

2 uur geleden
Zelensky dringt na voorstel Merz aan op volledig EU-lidmaatschap

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betoogt dat zijn land een volwaardig EU-lidmaatschap verdient. Hij deed dat in zijn dagelijkse toespraak, nadat de Duitse bondskanselier Friedrich Merz voor een tijdelijke tussenvorm had gepleit waarin het Oost-Europese land nog geen stemrecht zou krijgen.

3 uur geleden
Meer dan 500 kinderen overleden door mazelen in Bangladesh

DHAKA (ANP/AFP) - Een mazelenepidemie in Bangladesh heeft tot dusver aan meer dan vijfhonderd kinderen het leven gekost, waarmee het een van de dodelijkste uitbraken in decennia is in het land.

3 uur geleden
Internationale druk op Israëlische minister Ben-Gvir neemt toe

PARIJS (ANP/AFP) - De internationale druk op de ultranationalistische Israëlische minister Itamar Ben-Gvir neemt toe. Na Italië roept ook Frankrijk de EU op om sancties tegen hem uit te vaardigen.

4 uur geleden
Toponderhandelaar Iran hamert op rechten van zijn land

TEHERAN/DOHA (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar Mohammad Bagher Ghalibaf heeft beklemtoond dat Iran als natie rechten heeft en dat die niet worden opgegeven. Hij zei dit in Teheran tegen de Pakistaanse bemiddelaar, legerchef veldmaarschalk Asim Munir. Bagher Ghalibaf zei ook dat Iran veel harder terugslaat dan in maart indien de VS weer aanvallen beginnen. Pakistan bemiddelt tussen de VS en Iran over een vredesakkoord of wapenstilstand.

5 uur geleden
Paus bezoekt dumpplaats van giftig afval in Zuid-Italië

NAPELS (ANP/AFP) - Paus Leo heeft een bezoek gebracht aan het gebied rond Napels waar jarenlang (illegale) lozingen van giftig afval hebben plaatsgevonden. De kerkleider veroordeelde deze "dodelijke mix van duistere belangen en onverschilligheid, die het natuurlijke en sociale milieu heeft vergiftigd".

6 uur geleden
Oeganda meldt nieuwe ebolagevallen

KAMPALA (ANP/RTR) - Oeganda heeft drie nieuwe ebolabesmettingen bevestigd, waarmee het totaal in dat land voorlopig op vijf gevallen komt.

6 uur geleden