VS schorten volgens premier Trudeau ook heffingen voor Canada op
OTTAWA (ANP) - De Verenigde Staten stellen ook de invoering van tarieven op Canadese goederen met een maand uit. Dat meldt de Canadese premier Justin Trudeau op X na een gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Ook Canada gaat, na Mexico, bijna 10.000 mensen aan de grens met de Verenigde Staten inzetten om drugshandel te bestrijden.
Canada komt met een plan van 1,3 miljard dollar om de grenzen te versterken met nieuwe technologie en meer middelen om de toevoer van fentanyl tegen te gaan. Ook gaat het land een "Fentanyl Tsaar" benoemen en drugskartels als terroristen aanmerken, aldus Trudeau op X.
Trump had heffingen van 25 procent aangekondigd op goederen uit Canada. Diezelfde importheffingen op producten uit Mexico werden eerder op maandag al met een maand opgeschort, nadat president Claudia Sheinbaum vergelijkbare toezeggingen deed aan Trump.
China krijgt nog wel te maken met een extra importheffing van 10 procent, bovenop de eerdere heffingen voor dat land. Trump zei eerder op de avond dat hij "waarschijnlijk in de komende 24 uur" met Beijing gaat praten over de heffingen op Chinese goederen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Mohammad Bagher Qalibaf is opnieuw benoemd tot voorzitter van het Iraanse parlement. Daartoe heeft het parlement besloten, meldt persbureau Fars. Naast parlementsvoorzitter is Qalibaf een belangrijke Iraanse onderhandelaar in de vredesgesprekken met de Verenigde Staten en bemiddelaar Pakistan.
30 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft de evacuatie bevolen van de inwoners van tien plaatsen in het zuiden van Libanon, in de regio's Nabatieh en Jezzine. "In het licht van de schendingen van de afspraken van het bestand door de terreurorganisatie Hezbollah, ziet de Israëlische krijgsmacht zich gedwongen met geweld op te treden. Het doel is niet jullie te schaden", aldus legerzegsman Avichay Adraee tegen de inwoners van het gebied.
57 minuten geledenMEKKA (ANP/AFP) - In het Saudische Mekka is de hadj begonnen, de jaarlijkse pelgrimstocht die moslims geacht worden minimaal eens in hun leven te maken. In het nabijgelegen Mina zijn daartoe miljoenen tenten opgebouwd, om de vele pelgrims op te vangen. Meer dan anderhalf miljoen gelovigen zouden al zijn gearriveerd.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, bestaat er nog steeds een kans dat er maandag een deal wordt gesloten tussen de Verenigde Staten en Iran.
2 uur geledenBELGOROD (ANP/RTR) - Bij een grote raketaanval op de Russische regio Belgorod werd energie-infrastructuur beschadigd. Dat meldt het Russische persbureau Interfax op basis van de lokale autoriteiten. Onder meer de stad Belgorod, vlak bij de grens met Oekraïne, werd getroffen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn met meer dan 5 procent gedaald door de hoop op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran om uiteindelijk de oorlog te beëindigen. Ook gingen de Aziatische markten licht omhoog.
5 uur geledenBARINAS (ANP) - In de stad Barinas in het westen van Venezuela hebben honderden gedetineerden zondag een gevangenis overgenomen. Ze protesteerden tegen marteling en eisten het ontslag van de gevangenisdirecteur.
7 uur geleden