Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS schorten volgens premier Trudeau ook heffingen voor Canada op

VS schorten volgens premier Trudeau ook heffingen voor Canada op

OTTAWA (ANP) - De Verenigde Staten stellen ook de invoering van tarieven op Canadese goederen met een maand uit. Dat meldt de Canadese premier Justin Trudeau op X na een gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Ook Canada gaat, na Mexico, bijna 10.000 mensen aan de grens met de Verenigde Staten inzetten om drugshandel te bestrijden.

Canada komt met een plan van 1,3 miljard dollar om de grenzen te versterken met nieuwe technologie en meer middelen om de toevoer van fentanyl tegen te gaan. Ook gaat het land een "Fentanyl Tsaar" benoemen en drugskartels als terroristen aanmerken, aldus Trudeau op X.

Trump had heffingen van 25 procent aangekondigd op goederen uit Canada. Diezelfde importheffingen op producten uit Mexico werden eerder op maandag al met een maand opgeschort, nadat president Claudia Sheinbaum vergelijkbare toezeggingen deed aan Trump.

China krijgt nog wel te maken met een extra importheffing van 10 procent, bovenop de eerdere heffingen voor dat land. Trump zei eerder op de avond dat hij "waarschijnlijk in de komende 24 uur" met Beijing gaat praten over de heffingen op Chinese goederen.

Meer uit Buitenland

EU-chef: we moeten voorkomen dat Iran-conflict verder verspreidt

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen vindt dat hard gewerkt moet worden om te voorkomen dat het conflict in het Midden-Oosten zich "verder verspreidt". Daarbij verwees ze naar droneaanvallen op de Britse luchtmachtbasis op Cyprus en een olieraffinaderij van Saudi-Arabië. Bij beide aanvallen vielen geen gewonden.

12 minuten geleden
Nieuwe Iraanse aanvallen op Israël

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Op verschillende plekken in Israël worden Iraanse aanvallen gemeld. Zo rapporteren AFP-journalisten dat in Jeruzalem explosies klinken. Ook elders in Centraal-Israël en nabij Tel Aviv worden aanvallen gesignaleerd. Volgens het Israëlische leger zijn de raketten "geïdentificeerd" en wordt gewerkt om deze uit te schakelen. Een lokaal Telegramkanaal meldt dat het kantoor van premier Benjamin Netanyahu doelwit zou zijn geweest. Volgens een journalist van The Times of Israel is er nog geen schade gemeld.

21 minuten geleden
Iran: nucleaire installatie Natanz geraakt door aanvallen

WENEN (ANP/RTR/DPA) - De Iraanse ambassadeur bij het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) Reza Najafi heeft tegen journalisten gezegd dat de Iraanse nucleaire installatie in Natanz is getroffen door aanvallen van Israël en de VS. Hij zei dat kort nadat IAEA-chef Rafael Grossi had verklaard dat er geen aanwijzingen waren dat Iraanse nucleaire faciliteiten zijn getroffen.

34 minuten geleden
Myanmar verleent gratie aan circa 7000 politieke gevangenen

NAYPYIDAW (ANP/AFP) - Het militaire bewind in Myanmar heeft gratie verleend aan meer dan 7000 gevangenen die een straf uitzitten voor het helpen van "terroristische groeperingen". Volgens de junta gaat het onder meer om personen die deze groepen zouden hebben gefinancierd, onderdak hebben geboden of logistiek hebben geholpen.

44 minuten geleden
Noorse kroonprins Haakon: koning Harald is aan de beterende hand

OSLO (ANP) - Het gaat beter met de gezondheid van de Noorse koning Harald. Dat zei zijn zoon kroonprins Haakon maandag tegen journalisten tijdens een bezoek aan het Noors instituut voor internationale betrekkingen (NUPI) in Oslo, melden Noorse media.

54 minuten geleden
Bijeenkomst EU-ministers op Cyprus uitgesteld na droneaanval

NICOSIA (ANP) - Een informele bijeenkomst van EU-ministers op Cyprus is uitgesteld vanwege de droneaanval op een Britse basis op het eiland. Omdat die aanval gevolgen heeft voor het vliegverkeer naar Cyprus, heeft de tijdelijke EU-voorzitter besloten de bijeenkomst te verplaatsen, laat de regering weten.

1 uur geleden
IAEA: geen indicaties dat Iraanse atoominstallaties zijn geraakt

WENEN (ANP) - Het Internationaal Atoomagentschap (IAEA) heeft geen aanwijzingen dat de nucleaire installaties in Iran zijn getroffen door Amerikaanse en Israëlische aanvallen op dat land. Dat zei topman Rafael Grossi maandag tegen het bestuur van het agentschap.

1 uur geleden