VS schorten financiering WHO op
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voorlopig de financiering van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) stop vanwege de manier waarop die organisatie de coronapandemie aanpakt. Dat zei president Donald Trump dinsdag (lokale tijd) op een persconferentie in het Witte Huis.
Volgens Trump heeft de WHO de ernst van de uitbraak van het virus in China verdoezeld. Het longvirus dook daar in december voor het eerst op in de stad Wuhan. "De uitbraak had ingeperkt kunnen worden bij de bron met zeer weinig doden", zei de president. "Zoveel doden zijn veroorzaakt door hun fouten."
De VN-organisatie heeft "gefaald in haar basisplicht" en moet "verantwoordelijk worden gehouden", stelde Trump. De Amerikaanse financiering aan de WHO wordt volgens de president opgeschort in afwachting van een evaluatie van het WHO-optreden in de coronapandemie. De VS zijn de grootste financier van de WHO. Vorig jaar bedroeg de Amerikaanse bijdrage circa 400 miljoen dollar.
Meer uit Buitenland
ANKARA (ANP) - Albanië is nog altijd het beoogde gastland van de volgende NAVO-top, zei secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte tijdens een persconferentie die volgde op een top in Ankara. In de slotverklaring werd Albanië niet nadrukkelijk genoemd als gastland, volgens diplomaten als waarschuwing omdat Albanië de defensie-uitgaven niet voldoende heeft verhoogd.
3 minuten geledenANKARA (ANP) - Op de NAVO-top in Ankara heerste een "enorm gevoel van eensgezindheid", zegt NAVO-topman Mark Rutte. Scherpe woorden van de Amerikaanse president Donald Trump baarden zijn bondgenoten vooraf nog zorgen, maar de top is volgens Rutte "erg geslaagd".
22 minuten geledenANKARA (ANP) - De NAVO gaat de energie-infrastructuur van het bondgenootschap versterken, heeft secretaris-generaal Mark Rutte aangekondigd. Er wordt zeker 27 miljard euro vrijgemaakt om bestaande faciliteiten te moderniseren, maar ook om nieuwe pijpleidingen aan te leggen naar het oosten.
27 minuten geledenANKARA (ANP) - De leiders van de 32 NAVO-landen hebben Iran voor het eerst samen aangesproken op het blokkeren van de Straat van Hormuz. In de slotverklaring van de NAVO-top in Ankara schonken ze aandacht aan Iran, een van de grote zorgen van de Amerikaanse president Donald Trump.
53 minuten geledenANKARA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat zijn land zware aanvallen op Iran zal uitvoeren. "Ik geef alvast een kleine waarschuwing: we gaan ze vanavond hard raken", zei hij op de NAVO-top in Ankara.
54 minuten geledenANKARA (ANP) - De NAVO-landen hebben in hun slotverklaring van de top in Ankara vastgelegd in elk geval dit en volgend jaar Oekraïne te blijven steunen. Dit jaar gaat er 70 miljard euro naar Oekraïne en in 2027 wordt "op z'n minst hetzelfde" bedrag vrijgemaakt om het land te steunen in de oorlog met Rusland.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De leiders van de NAVO-landen hebben Albanië op hun top in Turkije niet meer genoemd als het gastland voor een volgende top. Dit als waarschuwing dat het kleine NAVO-lid echt niet minder kan blijven uitgeven aan defensie dan afgesproken, aldus diplomaten.
1 uur geleden