VS schorten financiering WHO op
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voorlopig de financiering van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) stop vanwege de manier waarop die organisatie de coronapandemie aanpakt. Dat zei president Donald Trump dinsdag (lokale tijd) op een persconferentie in het Witte Huis.
Volgens Trump heeft de WHO de ernst van de uitbraak van het virus in China verdoezeld. Het longvirus dook daar in december voor het eerst op in de stad Wuhan. "De uitbraak had ingeperkt kunnen worden bij de bron met zeer weinig doden", zei de president. "Zoveel doden zijn veroorzaakt door hun fouten."
De VN-organisatie heeft "gefaald in haar basisplicht" en moet "verantwoordelijk worden gehouden", stelde Trump. De Amerikaanse financiering aan de WHO wordt volgens de president opgeschort in afwachting van een evaluatie van het WHO-optreden in de coronapandemie. De VS zijn de grootste financier van de WHO. Vorig jaar bedroeg de Amerikaanse bijdrage circa 400 miljoen dollar.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft meer dan veertig dagvaardingen en verzoeken tot bewaring van documenten uitgegeven in het onderzoek naar de kandidatuur van een Senaatskandidaat in Alaska. Dit meldt een ingewijde aan persbureau Reuters. De dagvaardingen zijn gericht aan het campagneteam van de Democratische kandidaat Mary Peltola en ook aan Peltola zelf.
53 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft gezegd de relatie met Europese landen te willen herstellen. Poetin stelt dat Rusland niet wil dat er een situatie zoals die bij de Straat van Hormuz ontstaat bij de Oostzee.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Britse acteur Patrick Stewart is overleden. Hij stierf woensdag op 86-jarige leeftijd na een kort ziekbed, heeft zijn agent donderdag bekendgemaakt. Stewart was onder meer bekend van rollen in Star Trek en X-Men.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname gaat door met de uitzetting van 63 mennonieten uit Bolivia en Mexico, bevestigt de politiewoordvoerder donderdagmiddag lokale tijd. De kantonrechter heeft eerder op de dag besloten dat de mogelijke deportatie van de christelijke, traditionele landbouwers wel moet gebeuren volgens de wettelijke regels. De groep had in ongerept bosgebied zonder toestemming bomen gekapt en landbouwgronden aangelegd.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot waarschuwt dat premier Benjamin Netanyahu probeert om de uitslag van de verkiezingen verdacht te maken. Netanyahu's partij Likoed claimde dat de Arabische partijen de verkiezingen hadden "gestolen" door fraude te plegen, maar leverde daar geen bewijs voor.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken, Laurent Nuñez, heeft aangekondigd dat er zaterdag opnieuw 70.000 politieagenten ingezet zullen worden om de orde te handhaven bij protestacties. Nuñez stelt dat de betogingen een "zeer hoog risico" voor de openbare orde met zich meebrengen.
3 uur geledenSARAJEVO (ANP/AFP) - In Bosnië en Herzegovina is een Italiaanse militaire helikopter neergestort. Meerdere inzittenden zijn omgekomen, meldt de EU-missie EUFOR waar het toestel onderdeel van was. Volgens het lokale ziekenhuis gaat het om vier doden en elf gewonden.
4 uur geleden