Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS schikken met betaaldienst BitPay rond schenden sancties

VS schikken met betaaldienst BitPay rond schenden sancties

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Financiën treft een schikking met de betaaldienst voor cryptomunten BitPay vanwege schendingen van sancties tegen landen als Cuba, Iran en Noord-Korea. In die schikking betaalt BitPay meer dan een half miljoen dollar.

Volgens het ministerie zijn er tussen 2013 en 2018 ruim 2100 gevallen geconstateerd waarbij BitPay mensen uit die landen zou hebben toegestaan om transacties met digitale munten te doen met handelaren in de Verenigde Staten en elders in de wereld. Met die transacties was een bedrag van in totaal circa 129.000 dollar gemoeid. BitPay had wel controlesystemen voor transacties met die landen, maar volgens de autoriteiten had hier beter toezicht op moeten zijn. BitPay zegt dat sindsdien veel is gedaan om de controle op dergelijke transacties te verbeteren.

Toezichthouders hebben al langer hun zorgen uitgesproken over het gebruik van cryptomunten door bijvoorbeeld criminelen om illegale activiteiten te financieren vanwege het gebrek aan toezicht op die markt. De roep om striktere regelgeving voor digitale munten zoals de bitcoin wordt dan ook steeds luider, onder meer van president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) en de Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen.

De bitcoin steeg vrijdag ondertussen naar een nieuw recordniveau van meer dan 54.000 dollar. De totale markt voor alle bitcoins is inmiddels meer dan 1000 miljard dollar waard, geholpen door de toenemende populariteit van de digitale munt bij grote bedrijven en professionele beleggers.

Meer uit Financieel

Nederlandse EU-parlementariërs verdeeld over Mercosur-stemming

STRAATSBURG (ANP) - Een deel van de Nederlandse Europese parlementariërs is tevreden over uitstel van stemming over het Mercosur-verdrag, een ander deel vindt het juist een gemiste kans. In een nauwe stemming van 334 voor- en 324 tegenstanders stemde het EU-parlement er woensdag voor de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen voor te leggen aan het EU-hof. Daarmee is de stemming in het parlement over de deal met anderhalf tot mogelijk twee jaar uitgesteld.

18 minuten geleden
Greenpeace blij met twijfels Europees Parlement over Mercosur

BRUSSEL (ANP) - Greenpeace toont zich opgelucht nu het Europees Parlement heeft besloten de zogeheten Mercosur-handelsdeal ter beoordeling voor te leggen aan het Europees Hof. Volgens de klimaatorganisatie moeten de Europese Commissie en de nationale regeringen de bezwaren serieus nemen.

34 minuten geleden
EU wil telecombedrijven makkelijker toegang geven tot netwerken

STRAATSBURG (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft een wetsvoorstel gepresenteerd dat telecombedrijven in de EU makkelijker en langduriger toegang moet geven tot glasvezel- en mobiele netwerken. Daarmee wil Brussel investeringen in sneller en betrouwbaarder internet stimuleren, de regels voor telecomaanbieders eenvoudiger maken en ze beter op elkaar afstemmen.

1 uur geleden
Europese Commissie betreurt besluit over rechtszaak Mercosur

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie betreurt het besluit van het Europees Parlement om de vrijhandelsovereenkomst met de Mercosur-landen voor te leggen aan het Europees Hof van Justitie. Dat zei een commissiewoordvoerder woensdag.

1 uur geleden
Europees Parlement stemt Mercosur-deal naar rechtbank

STRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement heeft ervoor gestemd de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen naar het Europees Hof te sturen voor beoordeling. Zij vinden dat het proces rondom de handelsdeal niet democratisch is verlopen, omdat de Europese Commissie al een voorlopig akkoord heeft gesloten zonder instemming van het parlement en nationale parlementen.

1 uur geleden
Spaanse grootbank BBVA ziet grote mogelijkheden in Venezuela

DAVOS (ANP/RTR) - De Spaanse bank BBVA ziet grote mogelijkheden in Venezuela nu de Verenigde Staten de controle hebben genomen over de Venezolaanse olie-industrie. Dat zei BBVA-voorzitter Carlos Torres van de tweede bank van Spanje op het World Economic Forum. BBVA is de enige buitenlandse bank met een grote aanwezigheid in Venezuela.

1 uur geleden
Duitse staalproductie gedaald naar laagste niveau sinds 2009

BERLIJN (ANP/DPA) - De staalproductie in Duitsland is vorig jaar gedaald naar het laagste niveau sinds 2009, tijdens de financiële crisis. De productie werd vooral gedrukt door een zwakkere vraag en concurrentie van geïmporteerd staal in Europa. Dat meldt de Duitse staalassociatie in haar jaarverslag, dat is ingezien door persbureau dpa. Duitsland is de grootste staalproducent van Europa, met staalbedrijven als Thyssenkrupp en Salzgitter.

2 uur geleden