Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS schikken met betaaldienst BitPay rond schenden sancties

VS schikken met betaaldienst BitPay rond schenden sancties

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Financiën treft een schikking met de betaaldienst voor cryptomunten BitPay vanwege schendingen van sancties tegen landen als Cuba, Iran en Noord-Korea. In die schikking betaalt BitPay meer dan een half miljoen dollar.

Volgens het ministerie zijn er tussen 2013 en 2018 ruim 2100 gevallen geconstateerd waarbij BitPay mensen uit die landen zou hebben toegestaan om transacties met digitale munten te doen met handelaren in de Verenigde Staten en elders in de wereld. Met die transacties was een bedrag van in totaal circa 129.000 dollar gemoeid. BitPay had wel controlesystemen voor transacties met die landen, maar volgens de autoriteiten had hier beter toezicht op moeten zijn. BitPay zegt dat sindsdien veel is gedaan om de controle op dergelijke transacties te verbeteren.

Toezichthouders hebben al langer hun zorgen uitgesproken over het gebruik van cryptomunten door bijvoorbeeld criminelen om illegale activiteiten te financieren vanwege het gebrek aan toezicht op die markt. De roep om striktere regelgeving voor digitale munten zoals de bitcoin wordt dan ook steeds luider, onder meer van president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) en de Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen.

De bitcoin steeg vrijdag ondertussen naar een nieuw recordniveau van meer dan 54.000 dollar. De totale markt voor alle bitcoins is inmiddels meer dan 1000 miljard dollar waard, geholpen door de toenemende populariteit van de digitale munt bij grote bedrijven en professionele beleggers.

Meer uit Financieel

Winsten op Wall Street na opmerking wapenstilstand Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers waren opgelucht dat het fragiele staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran blijft gelden, ondanks dat deze week meerdere aanvallen plaatsvonden in het Midden-Oosten.

4 uur geleden
Noorwegen heropent drie gasvelden voor Europese gasvoorziening

OSLO (ANP/AFP/RTR) - Noorwegen heeft dinsdag ingestemd met de heropening van drie oude gasvelden in de Noordzee. Die moeten in 2028 weer in productie gaan om de gasvoorziening van Europa te versterken, meldde het Noorse ministerie van Energie.

5 uur geleden
Ierse waakhond onderzoekt Meta om feeds Instagram en Facebook

DUBLIN (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De toezichthouder op de media in Ierland onderzoekt Meta Platforms, het bedrijf achter onder meer Facebook en Instagram. De waakhond start twee onderzoeken vanwege zorgen dat het socialemediabedrijf gebruikers ervan weerhoudt zelf te kiezen wat er in hun feed op Instagram en Facebook verschijnt.

5 uur geleden
EU roept VS op handelsdeal te respecteren

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Eurocommissaris voor Handel heeft de Verenigde Staten opgeroepen de vorig jaar overeengekomen handelsdeal te respecteren. Eurocommissaris Maroš Šefčovič zei dat dinsdag volgens de Europese Commissie tegen de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer.

7 uur geleden
AEX eindigt hoger na geruststellingen rond oorlog Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag flink hoger geëindigd. Beleggers volgden de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei dat de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, die bijna een maand geleden begon, nog steeds van kracht is. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi verklaarde dat de besprekingen vooruitgang boeken.

8 uur geleden
Nederlands quantumbedrijf QuantWare haalt 152 miljoen euro op

DELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.

10 uur geleden
Directeur Milieudefensie gaat werken bij Tata Steel

VELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.

10 uur geleden