Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS schikken met betaaldienst BitPay rond schenden sancties

VS schikken met betaaldienst BitPay rond schenden sancties

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Financiën treft een schikking met de betaaldienst voor cryptomunten BitPay vanwege schendingen van sancties tegen landen als Cuba, Iran en Noord-Korea. In die schikking betaalt BitPay meer dan een half miljoen dollar.

Volgens het ministerie zijn er tussen 2013 en 2018 ruim 2100 gevallen geconstateerd waarbij BitPay mensen uit die landen zou hebben toegestaan om transacties met digitale munten te doen met handelaren in de Verenigde Staten en elders in de wereld. Met die transacties was een bedrag van in totaal circa 129.000 dollar gemoeid. BitPay had wel controlesystemen voor transacties met die landen, maar volgens de autoriteiten had hier beter toezicht op moeten zijn. BitPay zegt dat sindsdien veel is gedaan om de controle op dergelijke transacties te verbeteren.

Toezichthouders hebben al langer hun zorgen uitgesproken over het gebruik van cryptomunten door bijvoorbeeld criminelen om illegale activiteiten te financieren vanwege het gebrek aan toezicht op die markt. De roep om striktere regelgeving voor digitale munten zoals de bitcoin wordt dan ook steeds luider, onder meer van president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) en de Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen.

De bitcoin steeg vrijdag ondertussen naar een nieuw recordniveau van meer dan 54.000 dollar. De totale markt voor alle bitcoins is inmiddels meer dan 1000 miljard dollar waard, geholpen door de toenemende populariteit van de digitale munt bij grote bedrijven en professionele beleggers.

Meer uit Financieel

Olieprijs voor het eerst sinds 2022 boven 100 dollar

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse olieprijs is zondag gestegen tot boven de 100 dollar per vat. Dat was niet meer gebeurd sinds de zomer van 2022. De prijs van Amerikaanse olie, West Texas Intermediate (WTI), steeg met 20 procent naar ruim 109 dollar per vat.

2 uur geleden
Olieproductie in Irak stort 60 procent in door Iran-oorlog

BAGDAD (ANP) - De olieproductie in Irak is met ongeveer 60 procent ingestort omdat door de Iran-oorlog te weinig tankers beschikbaar zijn om de ruwe olie te verschepen. Het belangrijke olieland produceert nu nog ongeveer 1,7 tot 1,8 miljoen vaten olie per dag, tegenover ongeveer 4,3 miljoen vaten per dag voor het begin van het conflict.

13 uur geleden
Aluminiumprijs schiet omhoog door verstoringen in Golfregio

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is deze week met bijna 10 procent gestegen, de grootste wekelijkse stijging sinds 2023. Dit kwam door het escalerende conflict in het Midden-Oosten, dat de leveringen uit de regio verstoorde, terwijl grondstoffenhandelaren zich voorbereiden op mogelijke verdere onderbrekingen.

14 uur geleden
TUI haalt 550 reizigers terug uit de Malediven en Abu Dhabi

DEN HAAG (ANP) - TUI haalde afgelopen nacht met drie repatriëringsvluchten meer dan 550 reizigers op naar Frankfurt en Hannover, zegt een woordvoerster van de Nederlandse tak van de reisorganisatie. Ongeveer 300 reizigers werden opgehaald uit de Malediven en zo'n 250 van de luchthaven Al Ain in Abu Dhabi.

15 uur geleden
Qatar Airways vliegt weer beperkt naar Schiphol

DOHA (ANP) - Qatar Airways voerde zondag repatriëringsvluchten uit vanaf Hamad International Airport in Doha naar Amsterdam, Berlijn, Frankfurt, Londen en Zürich, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend op X.

17 uur geleden
TUI repatrieert 250 gestrande toeristen naar Hannover

HANNOVER (ANP/DPA) - Twee TUI-vluchten uit de Verenigde Arabische Emiraten met gestrande toeristen aan boord zijn zaterdagavond geland op de luchthaven van Hannover. In totaal zaten 250 reizigers aan boord van de twee vliegtuigen. Onder hen waren mensen uit Nederland, Zweden, Frankrijk, Polen en het Verenigd Koninkrijk. Hoeveel Nederlanders aan boord waren, is nog niet bekend.

19 uur geleden
Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

1 dag geleden