Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS schieten hoogvliegend object boven Alaska uit de lucht

VS schieten hoogvliegend object boven Alaska uit de lucht

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft een hoogvliegend object boven de Amerikaanse staat Alaska laten neerschieten. Het was nog niet duidelijk waar het om ging, aldus het Witte Huis. Het object vormde een bedreiging voor de veiligheid van het vliegverkeer.

Het object was wel veel kleiner dan de enorme Chinese ballon die onlangs werd neergehaald en die volgens de Amerikanen door de Chinezen werd gebruikt om te spioneren. De Amerikanen verwachten het onbekende object terug te vinden in Amerikaanse wateren, zodat dan meer duidelijk wordt.

Een gevechtsvliegtuig schoot het onbekende object neer dat op grote hoogte vloog. Het had de omvang van een kleine auto. De Chinese spionageballon zou zo groot zijn geweest als drie bussen.

Critici vinden dat Biden te lang aarzelde met het neerhalen van de Chinese ballon. Het Witte Huis benadrukte echter dat brokstukken een gevaar voor de bevolking hadden kunnen vormen. De ballon werd daarom pas boven zee uit de lucht geschoten.

Meer uit Buitenland

Duitse paddenstoelen weer veilig te eten, 39 jaar na Tsjernobyl

SALZGITTER (ANP/DPA) - Bijna veertig jaar na de kernramp van Tsjernobyl in Oekraïne zijn wilde paddenstoelen in heel Duitsland weer nagenoeg probleemloos te eten, meldt het federaal bureau voor stralingsbescherming (BfS) vrijdag. De paddenstoelen dienen dan wel in normale hoeveelheden te worden geconsumeerd.

10 minuten geleden
Trump doopt Defensie om tot ministerie van Oorlog

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een decreet ondertekend waarin het ministerie van Defensie wordt omgedoopt tot ministerie van Oorlog. Volgens de Republikein draagt deze naam een "boodschap van overwinning" uit aan de wereld.

2 uur geleden
VN: M23 en leger Congo pleegden mogelijk oorlogsmisdaden

GENÈVE (ANP/RTR) - Alle strijdende partijen in het conflict in het oosten van Congo hebben "grove mensenrechtenschendingen" gepleegd, zegt het VN-kantoor voor de mensenrechten op vrijdag. Zowel de door Rwanda gesteunde rebellengroep M23 als de Congolese gewapende strijdkrachten hebben zich sinds eind 2024 hieraan schuldig gemaakt.

3 uur geleden
Regering Libanon stemt in met ontwapening Hezbollah

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese regering heeft ingestemd met het plan voor de ontwapening van Hezbollah. De ontmanteling van de militaire tak van de beweging moet nog dit jaar zijn beslag krijgen. De ontwapening van Hezbollah is een voorwaarde uit het eerder bereikte staakt-het-vuren tussen Israël en de militante beweging.

3 uur geleden
Nieuwe doden bij bombardementen in Gaza

GAZA-STAD (ANP) - Met het bombarderen van een aantal hoge gebouwen in Gaza-Stad "zijn de poorten van de hel geopend", heeft de Israëlische minister van Defensie, Israel Katz, verklaard.

6 uur geleden
Washington vaardigt sancties uit tegen Palestijnse ngo's

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, heeft tegen drie Palestijnse mensenrechtenorganisaties sancties uitgevaardigd. Ze werken volgens hem mee aan pogingen van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag om Israëli's te onderzoeken, gevangen te nemen en te vervolgen. Volgens Rubio gebeurt dat zonder instemming van Israël en is het ICC een politiek instrument dat niet door Israël en de VS wordt erkend.

9 uur geleden
Britse vicepremier Rayner treedt af

LONDON (ANP/RTR) - De Britse vicepremier Angela Rayner, in opspraak geraakt vanwege belastingfraude, stapt op.

10 uur geleden