Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'VS scherpen visumbeleid aan voor Chinese communisten'

'VS scherpen visumbeleid aan voor Chinese communisten'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering scherpt het reisbeleid aan voor leden van de Chinese Communistische Partij (CCP). Visa voor de circa 92 miljoen leden van de partij en hun gezinnen zijn volgens ingewijden voortaan maximaal een maand geldig. Dat was voorheen 10 jaar, bericht The New York Times. Ook kunnen die reisdocumenten maar één keer worden gebruikt om het land binnen te komen.

Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt tegenover de krant dat een aangescherpt reisbeleid deel uitmaakt van een pakket aan maatregelen. Die moeten de VS beschermen tegen de "kwaadaardige" invloed van de Chinese regeringspartij. "We hebben de CCP tientallen jaren lang vrije en onbelemmerde toegang gegeven tot Amerikaanse instellingen en bedrijven, terwijl Amerikaanse burgers in China diezelfde privileges nooit kregen."

De strengere visumregels gaan volgens de krant direct in en kunnen in theorie gevolgen hebben voor honderden miljoenen Chinezen. Het kan in de praktijk echter lastig blijken om vast te stellen of reizigers lid zijn van de Chinese Communistische Partij, tenzij het gaat om prominente leden. Het nieuwe beleid kan de relatie tussen Washington en Peking wel verder onder druk zetten.

Meer uit Buitenland

Palestijns comité om Gaza te besturen voor het eerst bijeen

CAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.

11 minuten geleden
Uitnodiging Iran voor veiligheidsconferentie München ingetrokken

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Iraanse functionarissen zijn niet langer welkom op de veiligheidsconferentie in München volgende maand. Ze hebben wel een uitnodiging ontvangen, maar die is weer ingetrokken na het harde optreden van het Iraanse regime tegen de protesten in dat land.

31 minuten geleden
Trump-gezant van plan in maart naar Groenland te reizen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.

1 uur geleden
Berlijn: mogelijk fregat of vliegtuigen naar Groenland

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.

2 uur geleden
Congresleden VS solidair met Denemarken bij bezoek Kopenhagen

KOPENHAGEN (ANP) - Een delegatie van Amerikaanse parlementariërs is afgereisd naar Kopenhagen om te praten over de spanningen rond Groenland. Bij aankomst bij het overleg spraken enkelen van hen al hun solidariteit met Denemarken uit.

2 uur geleden
CIA-directeur spreekt in Caracas met Venezolaanse interim-leider

CARACAS (ANP) - CIA-directeur John Ratcliffe is afgereisd naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas voor een ontmoeting met interim-leider Delcy Rodríguez, meldt The New York Times. Volgens de krant is dat een teken dat de Amerikaanse regering verder wil met haar als machthebber na het gevangennemen van president Nicolás Maduro, en dus niet met de oppositie.

3 uur geleden
Poetin spreekt met leiders Israël en Iran, biedt bemiddeling aan

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft vrijdag gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en de Iraanse president Masoud Pezeshkian, meldt Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. Hij bood hierbij aan te bemiddelen in de regio. "Poetin zal zijn inspanningen voortzetten om de situatie in de regio te de-escaleren", aldus Peskov.

3 uur geleden