VS: Rutte en Amerikanen willen dodelijker NAVO
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en NAVO-topman Mark Rutte willen een dodelijker NAVO-bondgenootschap. Dat liet de woordvoerder van de Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth weten na diens kennismakingsgesprek met de secretaris-generaal van de alliantie.
De zegsman benadrukte in een verklaring "hun gezamenlijke inzet om een sterker, dodelijker NAVO-bondgenootschap te bouwen". Ook wezen Hegseth en Rutte in hun eerste telefoontje op het belang van het verhogen van de defensie-uitgaven van de NAVO-leden. Ook moet de capaciteit van de defensie-industrie worden uitgebreid.
"De Verenigde Staten zullen zich onder leiding van president Trump volledig inzetten om deze doelstellingen na te streven gezien de huidige dreigingen", verzekerde Hegseth, aldus de woordvoerder. Beide leiders spraken af nauw samen te werken en elkaar binnenkort persoonlijk te ontmoeten.
Meer uit Buitenland
ANHOLT (ANP/DPA) - Het karkas van bultrug Timmy blijft waarschijnlijk langer dan voorzien op het Deense eiland Anholt. Het voor donderdag of vrijdag geplande transport is voor onbepaalde tijd uitgesteld, meldt de veerdienst.
15 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR) - Het staakt-het-vuren waar Libanon en Israël afspraken over hebben gemaakt, zal binnen 24 uur ingaan nadat alle betrokken partijen goedkeuring hebben verleend, zegt de Libanese president Joseph Aoun. Hij lijkt daarmee te verwijzen naar Hezbollah. Die groepering moet volgens de overeenkomst meewerken, maar was zelf niet bij de onderhandelingen betrokken.
17 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De nieuwe Iraanse leider beschuldigt de vijanden van zijn land van een poging verdeeldheid te zaaien in Iran, nu ze volgens hem de oorlog hebben verloren. Mojtaba Khamenei riep zijn landgenoten op tot eenheid om dat "sinistere complot" te bestrijden.
44 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - De burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest wordt niet langer vervolgd voor zijn betrokkenheid bij het organiseren van een mars voor de lhbti-gemeenschap in 2025. Aanklagers maakten donderdag bekend dat ze de aanklachten intrekken.
47 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De opvangregeling voor Oekraïners die vanwege de oorlog naar EU-landen vluchten, wordt naar alle waarschijnlijkheid verlengd. Wel is de kans groot dat daar verdere beperkingen aan worden gekoppeld, zo werd donderdag duidelijk in Luxemburg. Daar bespreken de EU-ministers van Binnenlandse Zaken de verlenging van de Richtlijn Tijdelijke Bescherming (RTB). Eurocommissaris Magnus Brunner (Binnenlandse Zaken) en diverse ministers spraken voor het begin van de vergadering hun steun uit voor verlenging, maar niet meer voor iedereen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Frans-Iraanse kunstenares Marjane Satrapi is op 56-jarige leeftijd overleden. Dat heeft haar omgeving donderdag laten weten aan het Franse persbureau AFP. Satrapi werd wereldwijd bekend met het stripboek Persepolis en de verfilming daarvan.
1 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Een Nepalese bergbeklimmer van wie aangenomen werd dat hij was overleden op Mount Everest, is na zes dagen toch weer opgedoken. Dawa Sherpa was in zijn eentje vrijwel helemaal teruggekropen naar het basiskamp. Op bevriezingsverschijnselen na lijkt hij het redelijk goed te maken.
1 uur geleden