VS: Rutte en Amerikanen willen dodelijker NAVO
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en NAVO-topman Mark Rutte willen een dodelijker NAVO-bondgenootschap. Dat liet de woordvoerder van de Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth weten na diens kennismakingsgesprek met de secretaris-generaal van de alliantie.
De zegsman benadrukte in een verklaring "hun gezamenlijke inzet om een sterker, dodelijker NAVO-bondgenootschap te bouwen". Ook wezen Hegseth en Rutte in hun eerste telefoontje op het belang van het verhogen van de defensie-uitgaven van de NAVO-leden. Ook moet de capaciteit van de defensie-industrie worden uitgebreid.
"De Verenigde Staten zullen zich onder leiding van president Trump volledig inzetten om deze doelstellingen na te streven gezien de huidige dreigingen", verzekerde Hegseth, aldus de woordvoerder. Beide leiders spraken af nauw samen te werken en elkaar binnenkort persoonlijk te ontmoeten.
Meer uit Buitenland
TAIPEI (ANP/AFP/RTR) - China is dinsdag begonnen aan de tweede dag van grootschalige militaire oefeningen rond Taiwan die een volledige blokkade van het eiland simuleren. Taipei spreekt van "militaire intimidatie", waarbij met scherp wordt geschoten op zee en in de lucht.
32 minuten geledenLONDEN (ANP) - Sarina Wiegman is door de Britse koning Charles benoemd tot Honorary Dame Commander of the Most Excellent Order of the British Empire (DBE) voor haar uitzonderlijke bijdrage aan het voetbal. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat zijn land de oorlog tegen Rusland alleen kan winnen als de Verenigde Staten blijven helpen. Zonder die steun wordt het volgens hem erg moeilijk voor Oekraïne, zei Zelensky maandag in een interview met de Amerikaanse zender Fox News.
2 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP) - De vader en zoon die verantwoordelijk worden gehouden voor de dodelijke aanslag op Bondi Beach op 14 december hebben volgens de politie alleen gehandeld. Er zijn geen aanwijzingen dat het tweetal deel uitmaakte van een grotere terreurcel of werd aangestuurd door anderen.
2 uur geledenRIGA (ANP/DPA) - Letland heeft de bouw van een hek langs de hele grens met Rusland afgerond. De regering in Riga had daartoe besloten na de Russische inval in Oekraïne. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Rihards Kozlovskis vormt Rusland ook een bedreiging voor Letland en moet de grens daarom goed bewaakt worden.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De wederopbouw in de Gazastrook zal volgens de Amerikaanse president Donald Trump binnenkort beginnen. Trump ontvangt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en zei bij zijn aankomst dat hij ook hoopt dat de volgende fase van het staakt-het-vuren snel zal ingaan.
9 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - De VS hebben een aanmeerplek in Venezuela aangevallen waar drugstransporten zouden worden voorbereid. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump in reactie op vragen van journalisten voorafgaand aan zijn ontmoeting met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in zijn resort Mar-a-Lago. Volgens Trump zou er een "flinke explosie" hebben plaatsgevonden. Bewijs voor zijn claim leverde hij niet, noch details. Desgevraagd wilde Trump geen antwoord geven op de vraag welke instantie verantwoordelijk was voor de vermeende aanval.
9 uur geleden