VS: Rutte en Amerikanen willen dodelijker NAVO
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en NAVO-topman Mark Rutte willen een dodelijker NAVO-bondgenootschap. Dat liet de woordvoerder van de Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth weten na diens kennismakingsgesprek met de secretaris-generaal van de alliantie.
De zegsman benadrukte in een verklaring "hun gezamenlijke inzet om een sterker, dodelijker NAVO-bondgenootschap te bouwen". Ook wezen Hegseth en Rutte in hun eerste telefoontje op het belang van het verhogen van de defensie-uitgaven van de NAVO-leden. Ook moet de capaciteit van de defensie-industrie worden uitgebreid.
"De Verenigde Staten zullen zich onder leiding van president Trump volledig inzetten om deze doelstellingen na te streven gezien de huidige dreigingen", verzekerde Hegseth, aldus de woordvoerder. Beide leiders spraken af nauw samen te werken en elkaar binnenkort persoonlijk te ontmoeten.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Peter Magyar heeft schaaklegende Judit Polgár voorgedragen als de volgende president van Hongarije. Volgens hem heeft het land behoefte aan een staatshoofd "waar elke Hongaar trots op kan zijn" nadat Tamás Sulyok zaterdag aftrad.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen meer gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten nu het conflict met Iran escaleert. Dat melden diverse Amerikaanse media, waaronder de Wall Street Journal en The New York Times.
5 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Canada laat tijdelijk geen buitenlandse reizigers toe die in de afgelopen 21 dagen in de Democratische Republiek Congo zijn geweest. Dit heeft de regering zondag bekendgemaakt. De voorzorgsmaatregel wordt maandag van kracht als het in Nederland 06.00 uur is.
6 uur geledenAMMAN (ANP/AFP) - Vanuit Iran zijn raketten afgevuurd richting de Jordaanse havenstad Aqaba. De Israëlische en Jordaanse strijdkrachten zouden projectielen hebben onderschept. De Jordaanse strijdkrachten zeggen dat ze drie raketten hebben neergehaald en dat één in een afgelegen gebied terechtkwam. Er zijn geen slachtoffers gevallen en er is geen schade. In Aqaba en in het een paar kilometer verderop gelegen Israëlische Eilat zijn knallen gehoord.
9 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR) - Koeweit heeft opnieuw melding gemaakt van luchtaanvallen die de installaties hebben getroffen voor het ontzilten van zeewater en voor het opwekken van energie. Het ministerie van Energie en Water van Koeweit zegt dat het gaat om dezelfde installaties die vrijdag doelwit waren van aanvallen. Er is brand uitgebroken.
10 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft aanvallen uitgevoerd op Russische oliefaciliteiten, als reactie op de zware Russische raket- en droneaanvallen in de nacht van zaterdag op zondag. Dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X.
10 uur geledenBANDAR ABBAS/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Twee schepen hebben volgens de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) een ongeluk gehad op "de zuidelijke route" door de Straat van Hormuz. Vier vaartuigen zouden ondanks waarschuwingen van Iran over die route hebben willen varen, wat tot het ongeluk leidde. De andere twee hebben het opgegeven.
11 uur geleden