VS: Rutte en Amerikanen willen dodelijker NAVO
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en NAVO-topman Mark Rutte willen een dodelijker NAVO-bondgenootschap. Dat liet de woordvoerder van de Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth weten na diens kennismakingsgesprek met de secretaris-generaal van de alliantie.
De zegsman benadrukte in een verklaring "hun gezamenlijke inzet om een sterker, dodelijker NAVO-bondgenootschap te bouwen". Ook wezen Hegseth en Rutte in hun eerste telefoontje op het belang van het verhogen van de defensie-uitgaven van de NAVO-leden. Ook moet de capaciteit van de defensie-industrie worden uitgebreid.
"De Verenigde Staten zullen zich onder leiding van president Trump volledig inzetten om deze doelstellingen na te streven gezien de huidige dreigingen", verzekerde Hegseth, aldus de woordvoerder. Beide leiders spraken af nauw samen te werken en elkaar binnenkort persoonlijk te ontmoeten.
Meer uit Buitenland
RAMALLAH (ANP) - De internationale gemeenschap moet "direct ingrijpen" om verdere escalatie van Israëls huidige militaire ingrijpen op de bezette Westelijke Jordaanoever te voorkomen. Die oproep komt van de Palestijnse Autoriteit, schrijft persbureau Wafa.
58 minuten geledenBERCHTESGADEN (ANP) - Het voormalige theehuis van Adolf Hitler, het Adelaarsnest, is waarschijnlijk niet te redden, zegt een politiewoordvoerder tegen Bild. Het pand in het zuiden van Duitsland kwam vrijdagavond volledig in brand te staan en de brandweer is nog steeds ter plaatse om de vlammen te bestrijden.
2 uur geledenORLÉANS (ANP/AFP/BELGA) - De burgemeester van de Franse stad Orléans heeft een avondklok aangekondigd voor kinderen onder de 15 jaar. Zij moeten de komende twee nachten verplicht thuis blijven. De maatregel valt samen met het congres van de radicaal-rechtse partij Rassemblement National (RN) en tegendemonstraties.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense defensieminister Jevheni Chmara zegt dat de verbinding met Starlink "stabiel" is. Oekraïne maakte deze maand melding van beperkingen bij het gebruik van het satellietinternetnetwerk.
2 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - Het aantal gewonden door tyfoon Champi in Taiwan is opgelopen naar vijfhonderd. Eerder was al bekend dat één persoon om het leven is gekomen. Zo'n 56.000 huishoudens zitten zonder stroom.
6 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De eerste klinische proef voor een ebolavaccin is vrijdag van start gegaan in de Democratische Republiek Congo, meldt de Wereldgezondheidsorganisatie. Het Afrikaanse land wordt geteisterd door een uitbraak van het virus.
6 uur geledenBUENOS AIRES (AFP/RTR) - Een rechter heeft vrijdag de strafzaak tegen de Argentijnse president Javier Milei en zijn zus Karina Milei niet-ontvankelijk verklaard. Ze werden beschuldigd van fraude rond een cryptomunt. Volgens de rechtbank is er geen bewijs voor.
6 uur geleden