VS: Russische troepen gefrustreerd door taai verzet Oekraïne
WASHINGTON (ANP) - De Russische opmars wordt vertraagd en gefrustreerd door onverwacht hevig verzet van Oekraïense troepen waardoor ze buiten de hoofdstad Kiev worden gehouden, heeft een hoge Amerikaanse defensiefunctionaris zaterdag (lokale tijd) gezegd.
De VS en westerse bondgenoten zijn volgens hem nog steeds in staat wapens aan Oekraïne te leveren. Washington is van plan de komende dagen meer wapentuig die kant op te sturen om Russische aanvallen vanuit de lucht en op de grond te bestrijden. Volgens het Pentagon hebben de Russen nu minstens 50 procent van hun invasiemacht in Oekraïne.
Maar de opmars gaat zeer langzaam, aldus de defensiemedewerker die anoniem wil blijven. "We hebben aanwijzingen dat de Russen in toenemende mate gefrustreerd raken door hun gebrek aan momentum in de afgelopen 24 uur, vooral in de noordelijke delen van Oekraïne."
Het leger heeft volgens het Russische ministerie van Defensie opdracht gekregen het offensief te verbreden nadat Kiev een aanbod van besprekingen in het aan Rusland gelieerde Belarus had afgewezen. "Vandaag hebben alle eenheden de opdracht gekregen om de opmars vanuit alle richtingen te ontwikkelen in overeenstemming met de plannen van de operatie", aldus de Russische legerwoordvoerder Igor Konasjenkov.
Meer uit Buitenland
NIKOPOL (ANP/RTR) - In Oekraïne zijn vijf doden gevallen door een Russische aanval op een markt in de frontstad Nikopol, melden de autoriteiten. Negentien anderen zijn volgens hen gewond geraakt.
46 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De VN-Veiligheidsraad buigt zich naar verwachting pas volgende week over een resolutie over het hervatten van het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. De stemming zou aanvankelijk deze week plaatsvinden.
1 uur geledenLIMA (ANP/AFP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima is een persoon om het leven gekomen. Zeker 47 anderen zijn gewond geraakt, meldt de Peruaanse minister van Volksgezondheid Juan Carlos Velasco aan lokale media.
5 uur geledenLIMA (ANP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima zijn vrijdagmiddag (lokale tijd) zeker 47 mensen gewond geraakt, meldt het ministerie van Volksgezondheid op X. Volgens het ministerie stortte er een "constructie" in, maar verdere details over het incident zijn door de autoriteiten niet bekendgemaakt.
7 uur geledenTEHERAN/TEL AVIV/MANAMA (ANP) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw aanvallen over en weer. Israël laat weten dat er vanuit Iran raketten zijn afgevuurd op het land. Dat gebeurde de afgelopen weken vrijwel dagelijks. Het Israëlische leger liet zaterdagochtend vroeg weten doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet aan te vallen. Journalisten van persbureau AFP meldden daar explosies.
8 uur geledenTEHERAN (ANP) - Zowel Iran als de Verenigde Staten zoeken in het zuidwesten van Iran nog altijd naar een bemanningslid van de F-15 die vrijdag uit de lucht zou zijn geschoten. De plaatsvervangend gouverneur van de Iraanse provincie Kohgiluyeh en Boyer-Ahmad laat volgens de BBC aan Iraanse media weten dat "de politie, veiligheidsdiensten en inwoners in de regio proberen de piloot te identificeren".
8 uur geledenLONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn drie mannen aangeklaagd voor brandstichting na een incident in Londen bijna twee weken geleden. Vier ambulances van de Joodse vrijwilligersorganisatie Hatzola gingen toen in de buitenwijk Golders Green in vlammen op. De 17-, 19- en 20-jarigen werden eerder deze week gearresteerd in het oosten van de stad.
11 uur geleden