Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS: Russische opschorting START-verdrag onverantwoordelijk

VS: Russische opschorting START-verdrag onverantwoordelijk

WASHINGTON/BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken noemt de Russische opschorting van het ontwapeningsverdrag START "zeer ongelukkig en onverantwoordelijk". De Verenigde Staten blijven volgens hem bereid om met Moskou te praten over wapenbeheersing.

De Amerikanen en Russen gingen in 2010 met het zogeheten nieuwe START-verdrag akkoord met een maximumaantal van 1550 kernkoppen per land. De VS gaan nauwlettend in de gaten houden wat Rusland doet en zullen zich blijven inzetten voor de veiligheid van hun eigen grondgebied en dat van hun bondgenoten, aldus Blinken.

De Russische president Vladimir Poetin zei in een speech dat Rusland het verdrag opschort, maar niet opzegt. Moskou houdt al langer de afgesproken inspecties tegen. NAVO-chef Jens Stoltenberg zegt de opschorting te betreuren en roept Moskou op het besluit te heroverwegen. Ook zegt hij dat Poetin de oorlog in Oekraïne is begonnen en dat hij degene is die het conflict laat escaleren. Poetin wees in zijn toespraak het Westen en Oekraïne aan als schuldigen.

Daarnaast maakt Stoltenberg zich naar eigen zeggen in toenemende mate zorgen dat China Rusland mogelijk in de toekomst wapens levert voor de oorlog in Oekraïne. Blinken kwam eerder met vergelijkbare uitspraken. China heeft vanwege de beweringen van de minister weersproken dat het wapens aan Rusland wil leveren.

Meer uit Buitenland

Trump benoemt nieuwe Amerikaanse minister van het Leger

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Adam Telle benoemd tot de nieuwe minister van het Leger. Dat meldt Trump op Truth Social.

19 minuten geleden
Witte Huis lanceert website met uitzettingsvideogames

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft donderdag een website gelanceerd met klassieke arcadevideogames, waarin onder meer spelers migranten kunnen uitzetten en een grensmuur kunnen bouwen. Mensenrechtenorganisaties uiten kritiek.

1 uur geleden
Werkzaamheden bouw triomfboog Trump starten binnen twee weken

WASHINGTON (ANP) - De werkzaamheden voor de bouw van de monumentale triomfboog die de Amerikaanse president Donald Trump in Washington wil laten oprichten, zullen "binnen twee weken" van start gaan. Dat schrijft de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum op X.

1 uur geleden
Trump vraagt hooggerechtshof om beperken poststemmen toe te staan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft het hooggerechtshof om toestemming gevraagd voor het beperken van het poststemmen. Een lagere rechter blokkeerde zijn plannen, maar Trump wil dat het hoogste hof die beperking toch toestaat, voor de tussentijdse verkiezingen van november.

5 uur geleden
Dodental veerramp bij Cyprus opgelopen tot tien, nog 18 vermisten

NICOSIA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben voor de kust van Noord-Cyprus nog een lichaam geborgen nadat afgelopen weekend een hogesnelheidsveer was gezonken. Daardoor staat het dodental nu op tien. Nog achttien mensen worden vermist.

6 uur geleden
Amerikaanse sancties voor Cubaanse bedrijven en Castro-familielid

HAVANA (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben donderdag sancties opgelegd aan vijf Cubaanse bedrijven en een kleinzoon van voormalig president Raúl Castro. De Amerikaanse regering van Donald Trump wil zo de economische druk op het communistische eiland opvoeren.

8 uur geleden
Zelensky verwacht Witkoff en Kushner binnen paar dagen in Kyiv

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht de Amerikaanse onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner ergens in de komende dagen te ontmoeten in Kyiv. Zij kwamen nog niet eerder naar Oekraïne om daar te praten over het einde van de oorlog met Rusland.

8 uur geleden