VS: Russische minister was in Noord-Korea om wapens te kopen
BRISBANE (ANP/AFP/RTR) - De Russische minister van Defensie, Sergej Sjojgoe, was deze week in Noord-Korea met als doel wapens te kopen. Dat zegt de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken. "Ik twijfel er sterk aan of Sjojgoe daar op vakantie was", aldus Blinken.
"We zien dat Rusland wanhopig op zoek is naar steun en wapens om zijn agressie tegen Oekraïne te kunnen voortzetten", zei Blinken tijdens een bezoek aan Australië. "Dat gebeurt nu opnieuw met Noord-Korea, net zoals het eerder gebeurde met Iran dat drones levert waarmee Rusland civiele infrastructuur vernietigt en burgers doodt."
Officieel was Sjojgoe in Pyongyang voor de viering van Overwinningsdag, waarop Noord-Korea het einde van de oorlog met buurland Zuid-Korea herdenkt. De minister inspecteerde samen met de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un ook ballistische raketten die kernkoppen kunnen afleveren, een type wapen dat Rusland zelf via de VN-Veiligheidsraad mede heeft verboden.
Blinken verwees in zijn commentaar ook naar China, nadat de VS dat land er in februari van had beschuldigd dat het op punt stond wapens te leveren aan Rusland. "Maar China heeft ons herhaaldelijk verzekerd dat het geen materiële of dodelijke hulp biedt in de strijd in Oekraïne", aldus de buitenlandminister.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Bij Russische aanvallen maandag op de Oekraïense plaats Komysjoevacha, niet ver van de stad Zaporizja, zijn zeker 26 mensen om het leven gekomen. Eerder op maandag sprak president Volodymyr Zelensky op X nog over achttien doden.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De regering-Trump moet niet langer van Californië eisen om enkele duizenden stembiljetten in die staat niet mee te tellen bij de Congresverkiezingen. Dat heeft een federale rechter in Washington, James Boasberg, besloten. Volgens de rechter is het niet aan de regering om "eenzijdig haar voorkeursprocedures" op te leggen aan staten. In de Verenigde Staten zijn staten grotendeels zelf verantwoordelijk voor het organiseren van de stembusgang.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president vreest dat de aandacht die uitgaat naar de Amerikaanse parlementsverkiezingen deze week, de midterms, de aandacht zal afleiden van de oorlog tegen zijn land. In zijn dagelijkse videotoespraak aan Oekraïners zegt het staatshoofd dat Rusland dat momentum kan aangrijpen om aanvallen uit te voeren op zijn land. Zelensky zegt daarbij over informatie te beschikken dat Rusland een grootschalige aanval voorbereidt.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft de wens uitgesproken dat president Frank-Walter Steinmeier wordt opgevolgd door een vrouw, aldus bronnen binnen zijn partij. De voornamelijk ceremoniële functie is nog nooit door een vrouw bekleed.
5 uur geledenLIMOGES (ANP/BELGA) - Een inzamelingsactie voor het afgebrande stadhuis van de Franse stad Limoges heeft al ruim 1 miljoen euro opgeleverd. Het gebouw raakte zwaar beschadigd door de brand op 17 oktober, toen in Frankrijk massaal rellen, plunderingen en vernielingen plaatsvonden.
5 uur geledenKYIV (ANP) - Bij aanvallen op de Oekraïense plaats Komysjoevacha, niet ver van de stad Zaporizja, zijn zeker achttien mensen om het leven gekomen. Dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Onder meer een school die werd gebruikt voor humanitaire doeleinden werd volgens Zelensky aangevallen. Vijf mensen zijn daar gewond geraakt.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft het Hooggerechtshof verzocht de staat Californië tijdelijk te verbieden om de stembiljetten van 20.000 geregistreerde kiezers in die staat mee te tellen bij de komende Congresverkiezingen, de zogeheten midterms. Een federale rechter in San Francisco zette afgelopen week al een streep door de poging van de regering-Trump om de stemmen niet mee te tellen totdat geverifieerd is dat het gaat om Amerikaanse burgers.
7 uur geleden