VS: Russen willen Oekraïense regering onthoofden
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten vermoeden dat de Russische invasie van Oekraïne bedoeld is om de Oekraïense regering te onthoofden. Een van de drie belangrijkste zogenoemde aanvalsassen is gericht op de hoofdstad Kiev, aldus een hoge Amerikaanse defensiefunctionaris.
Volgens Washington zijn de Russen van plan de regering in feite te onthoofden en hun eigen manier van besturen te installeren, "wat deze vroege stappen zou verklaren", aldus de functionaris.
Een hoge Russische politicus had eerder al gezegd dat Moskou naar een pro-Russische regering in Oekraïne streeft, om daarmee de Amerikaanse invloed te verdrijven.
Luchtlandingen
Volgens Oekraïense functionarissen marcheren de Russen geleidelijk richting Kiev. De Oekraïners vrezen ook dat de Russen luchtlandingen gaan uitvoeren om daarna op te rukken naar het regeringsdistrict in Kiev.
Een woordvoerder van de Russische machthebbers in het Kremlin weigerde te zeggen of de Russen een 'eigen' regering in Kiev willen installeren.
Meer uit Buitenland
ABYEI (ANP/RTR/AFP) - Het dodental na een droneaanval op een markt bij Abyei in het grensgebied tussen Soedan en Zuid-Soedan is gestegen naar 153, aldus de lokale autoriteiten. Eerder werden nog 73 doden gemeld.
31 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Noordpoolgebied is "het front geworden in de mondiale machtsstrijd", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Rusland breidt zijn militaire aanwezigheid uit en ook de "strategische ambities van China in het hoge noorden nemen toe", voegde ze daaraan toe. Daarom staat veiligheid centraal in de geactualiseerde Noordpoolstrategie van de EU, zei de topdiplomaat.
34 minuten geledenLONDEN (ANP) - De BBC stopt in het voorjaar van 2027 met de lineaire uitzendingen op de tv-zenders BBC Three en BBC Scotland. Ook valt het doek voor BBC Radio 4 Extra. Dat heeft de omroep bekendgemaakt als onderdeel van bezuinigingsmaatregelen. Daarmee moet de komende twee jaar 500 miljoen pond worden bespaard, omgerekend bijna 600 miljoen euro.
54 minuten geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Het Roemeense parlement heeft ingestemd met een nieuwe pro-Europese regering. Daarmee komt een einde aan een maandenlange politieke crisis, waarbij drie kandidaat-premiers werden weggestemd.
55 minuten geledenMARSEILLE (ANP) - Het zuidoosten van Frankrijk en het eiland Corsica hebben te maken met hevige regenval en overstromingen. In het plaatsje Saint-Mitre-les-Remparts troffen brandweerlieden een overleden persoon aan tijdens reddingswerkzaamheden.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk brengt komende zaterdag een "enorme" politiemacht op de been om de orde te bewaken tijdens de demonstraties van die dag, aldus premier Sébastien Lecornu. Ook worden er militairen ingezet om de politie te ondersteunen en te ontlasten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De onafhankelijke toezichtsraad van techgigant Meta ziet dat het nogal eens misgaat bij het modereren van berichten rond de Amerikaanse en Braziliaanse verkiezingen. Hier wordt soms te streng of juist te laks mee omgegaan, wat vergaande gevolgen kan hebben.
2 uur geleden