VS: Russen hebben de verkeerde Biden bestraft
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse regering heeft de Russische straf voor de Amerikaanse president Joe Biden en andere politici belachelijk gemaakt. Volgens Washington is de verkeerde Biden aangepakt, namelijk Biden senior, de overleden vader van de president die een junior is.
"Ze hebben wellicht zijn vader bestraft, moge hij in vrede rusten", aldus de woordvoerster van het Witte Huis. De volledige naam van de president is Joseph Robinette Biden Jr. Zijn vader was Joseph Robinette Biden Sr. Voor die Biden geldt een inreisverbod, als wraak voor de Amerikaanse sancties tegen het Russische regime in het Kremlin.
Volgens Washington zullen de Russische straffen niet veel gevolgen hebben. "Het zal niemand verbazen dat niemand van ons een toeristische trip naar Rusland plant", aldus perschef Jen Psaki, die zelf ook op de zwarte lijst is gezet.
Meer uit Buitenland
ANTIGUA-GUATEMALA (ANP/AFP) - De uitbarsting van de Guatemalteekse vulkaan Volcán de Fuego is volgens deskundigen voorbij. De autoriteiten hadden groot alarm afgekondigd en ongeveer duizend mensen uit dorpen geëvacueerd.
2 uur geledenLEIPZIG/HALLE (ANP) - De vondst van een drone met explosief op de luchthaven van Leipzig is een nieuwe escalatie en laat eens te meer het belang zien van het verhoogde dreigingsniveau in Duitsland. Dat zegt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt, die eerder op woensdag zijn vakantie onderbrak om naar de luchthaven af te reizen voor overleg met de autoriteiten.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bevestigd dat zijn land nooit heeft ingestemd met het plan van president Donald Trump voor de ontwapening van de Palestijnse beweging Hamas. Volgens het plan moet Israël zich uit de Palestijnse kuststrook terugtrekken zodra Hamas zich in overleg heeft ontwapend. Trump heeft afgelopen week trots gemeld dat er vaart zit in de uitvoering en dat Hamas gaat ontwapenen.
4 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko vervolgt tientallen mensen voor betrokkenheid bij de plotselinge komst van tienduizenden migranten naar de Spaanse exclaves Ceuta en Melilla. Dat melden Spaanse media. Met name bij Ceuta staken veel mensen onverwachts de grens over. Daarbij vonden tientallen migranten de dood, velen verdronken op zee omdat ze om de grenshekken probeerden te zwemmen. Het overgrote deel van de migranten is inmiddels teruggekeerd naar Marokko.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Bij een steekpartij in het centrum van Londen zijn meerdere gewonden gevallen. Dat meldt Sky News op gezag van de autoriteiten. Een 47-jarige vrouw werd gearresteerd op verdenking van wapenbezit en geweldpleging.
7 uur geledenLEIPZIG (ANP) - De Duitse politie heeft bevestigd dat de drone die werd gevonden op de luchthaven van Leipzig voorzien was van een explosief. De lokale justitie meldt in een verklaring dat het toestel door een robot is onderzocht en dat de explosievenopruimingsdienst de ontsteker inmiddels heeft verwijderd.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse FBI is sinds vorig jaar gaan samenwerken met China en Rusland. Dat zegt directeur Kash Patel. De samenwerking betreft bijvoorbeeld het aanpakken van wereldwijde kindermisbruiknetwerken en cyberfraude die zich richt op Amerikanen. Experts noemen het gevaarlijk dat de VS gevoelige informatie deelt met twee oude rivalen.
10 uur geleden