VS: Russen hebben de verkeerde Biden bestraft
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse regering heeft de Russische straf voor de Amerikaanse president Joe Biden en andere politici belachelijk gemaakt. Volgens Washington is de verkeerde Biden aangepakt, namelijk Biden senior, de overleden vader van de president die een junior is.
"Ze hebben wellicht zijn vader bestraft, moge hij in vrede rusten", aldus de woordvoerster van het Witte Huis. De volledige naam van de president is Joseph Robinette Biden Jr. Zijn vader was Joseph Robinette Biden Sr. Voor die Biden geldt een inreisverbod, als wraak voor de Amerikaanse sancties tegen het Russische regime in het Kremlin.
Volgens Washington zullen de Russische straffen niet veel gevolgen hebben. "Het zal niemand verbazen dat niemand van ons een toeristische trip naar Rusland plant", aldus perschef Jen Psaki, die zelf ook op de zwarte lijst is gezet.
Meer uit Buitenland
NEURENBERG (ANP) - Nobelprijswinnares Navanethem Pillay heeft wereldleiders gewezen op hun juridische verplichtingen. "Mijn boodschap aan politieke leiders is dat jullie de verplichting hebben om mensenrechten te beschermen en af te zien van oorlog", zei ze tijdens een persconferentie.
5 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft hard uitgehaald naar het besluit om de Nobelprijs voor de Vrede toe te kennen aan Navanethem Pillay. Volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken legitimeert dit "haat tegen Israël" en "applaudisseert Joseph Goebbels zeker vanuit de hel", verwijzend naar de Duitse propagandaminister tijdens de Tweede Wereldoorlog.
44 minuten geledenCORTONA (ANP) - Bij een overval op een wijnhuis in de Italiaanse regio Toscane zijn ongeveer 30.000 flessen buitgemaakt, melden Italiaanse media als La Repubblica en ANSA. Samen hebben die een waarde van zo'n 5 miljoen euro.
45 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is "ten diepste verontwaardigd" over het nieuws dat zijn voorganger Gerhard Schröder woensdag de 74e verjaardag van de Russische president Vladimir Poetin heeft bijgewoond. Een woordvoerder van Merz noemt het "ronduit immoreel" dat Schröder op de uitnodiging is ingegaan.
1 uur geledenPODGORICA (ANP/AFP) - Een populaire Russische oorlogsblogger is opgepakt in Montenegro, heeft de Montenegrijnse premier Milojko Spajić bekendgemaakt op X. Het gaat om Michaïl Zvintsjoek, de oprichter van het Telegramkanaal Rybar. Dat invloedrijke kanaal heeft de arrestatie bevestigd.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Russische luchtaanvallen hebben het Oekraïense elektriciteitsnet "uitgebreide schade" toegebracht, zegt president Volodymyr Zelensky. "Herstelwerk gaat de klok rond door."
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Palestijnse parlementsverkiezingen van november worden maanden uitgesteld. Dat staat in een brief die de Palestijnse topbestuurder Hussein al-Sheikh stuurde aan de Franse regering.
2 uur geleden