VS: Rusland zit achter video over verkiezingsfraude in Georgia
WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse inlichtingendiensten geven Rusland de schuld van het verspreiden van een video waarin een Haïtiaanse immigrant beweert meerdere keren te hebben gestemd in de Amerikaanse staat Georgia. Dat meldt The Wall Street Journal. De beweringen van de kiezer zouden vals zijn.
"Dit oordeel is gebaseerd op informatie die beschikbaar is voor de inlichtingendienst en op eerdere activiteiten van andere Russische invloedrijke actoren, waaronder video's en andere desinformatieactiviteiten", aldus een gezamenlijke verklaring van de Amerikaanse inlichtingendienst ODNI, de FBI en het agentschap voor cyberveiligheid CISA.
Georgia is een van de zeven zogenoemde swing states in de Amerikaanse presidentsverkiezingen van dinsdag tussen de Democraat Kamala Harris en de Republikein Donald Trump. In die staten is het moeilijk te voorspellen wie van de twee kandidaten zal winnen.
Amerikaanse instanties hebben al vaker gezegd dat Rusland van plan is verdeeldheid te zaaien in aanloop naar de verkiezingen. Rusland ontkent de beschuldigingen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Israël zal de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte pas weer openstellen als de zoektocht naar het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar is voltooid. Dat meldde het kantoor van premier Benjamin Netanyahu zondagavond laat.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 1 miljoen huishoudens in de Verenigde Staten zitten zondag zonder stroom als gevolg van een zware winterstorm die de oostelijke en zuidelijke staten heeft lamgelegd met hevige sneeuwval en ijzel. Volgens de website PowerOutage waren de zwaarst getroffen staten Tennessee (330.000 klanten zonder stroom) en Mississippi en Louisiana (elk meer dan 100.000).
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Barack Obama heeft de dood van een tweede burger door federale agenten in Minneapolis scherp veroordeeld. In een samen met zijn vrouw Michelle afgegeven verklaring zei Obama dat de dodelijke incidenten een "wake-upcall" moeten zijn, omdat de fundamentele Amerikaanse waarden "steeds meer onder vuur liggen".
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechterlijke macht in Iran heeft duidelijk gemaakt dat er "zo snel mogelijk" processen volgen tegen de mensen die zijn opgepakt bij de recente protesten tegen het islamitische regime. Zij die schuldig worden bevonden, worden "zonder de minste genade" gestraft, zei hij tegen persbureau Mizan.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische strijdkrachten zoeken op een begraafplaats in Gaza naar de overblijfselen van de laatste overleden gijzelaar die door Hamas nog niet is overgedragen aan Israël. Dat heeft het kantoor van premier Benjamin Netanyahu bekendgemaakt.
6 uur geledenKOBANI (ANP/AFP) - Een VN-hulpkonvooi is zondag aangekomen in de Syrische stad Kobani, waar een Koerdische meerderheid woont. De vrachtwagens hebben onder meer brandstof en voedsel aan boord, zegt VN-hulporganisatie OCHA.
7 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - In Venezuela zijn zondag minstens tachtig politieke gevangenen vrijgelaten. Dat meldt de non-gouvernementele organisatie Foro Penal, die stelt dat de vrijlatingen onder druk van de Verenigde Staten plaatsvinden. De vrijlatingen gebeurden in gevangenissen in het hele land, aldus de ngo.
7 uur geleden