VS: Rusland zit achter video over verkiezingsfraude in Georgia
WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse inlichtingendiensten geven Rusland de schuld van het verspreiden van een video waarin een Haïtiaanse immigrant beweert meerdere keren te hebben gestemd in de Amerikaanse staat Georgia. Dat meldt The Wall Street Journal. De beweringen van de kiezer zouden vals zijn.
"Dit oordeel is gebaseerd op informatie die beschikbaar is voor de inlichtingendienst en op eerdere activiteiten van andere Russische invloedrijke actoren, waaronder video's en andere desinformatieactiviteiten", aldus een gezamenlijke verklaring van de Amerikaanse inlichtingendienst ODNI, de FBI en het agentschap voor cyberveiligheid CISA.
Georgia is een van de zeven zogenoemde swing states in de Amerikaanse presidentsverkiezingen van dinsdag tussen de Democraat Kamala Harris en de Republikein Donald Trump. In die staten is het moeilijk te voorspellen wie van de twee kandidaten zal winnen.
Amerikaanse instanties hebben al vaker gezegd dat Rusland van plan is verdeeldheid te zaaien in aanloop naar de verkiezingen. Rusland ontkent de beschuldigingen.
Meer uit Buitenland
MASHHAD (ANP/AFP) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, wordt begraven in zijn thuisstad Mashhad, meldt persbureau Fars. Khamenei kwam zaterdag om het leven bij bombardementen van Israël en de Verenigde Staten. Hij was 36 jaar aan de macht.
52 minuten geledenQOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
6 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
8 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
8 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
9 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
9 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.
9 uur geleden