
VS: Rusland verleent geen consulaire toegang tot WSJ-journalist
WASHINGTON (ANP/RTR) - Rusland heeft Amerikaanse consulaire medewerkers nog altijd geen toegang verleend tot de eind vorige maand gearresteerde Wall Street Journal-verslaggever Evan Gershkovich, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlands Zaken. Daarmee handelt Rusland volgens de Amerikanen in strijd met het internationaal recht.
Moskou heeft dit weekend Washington formeel op de hoogte gebracht van de aanhouding van Gershkovich, die al sinds 29 maart wordt vastgehouden op beschuldiging van spionage. "Op dit moment is het niet verlenen van toegang een schending van de verplichtingen van Rusland onder onze consulaire conventie", zei een woordvoerder van het ministerie.
Ook stelden de Verenigde Staten maandag officieel vast dat Rusland Gershkovich "ten onrechte" heeft aangehouden. De VS dringen dan ook aan op zijn onmiddellijke vrijlating. "Journalistiek is geen misdaad. Wij veroordelen de voortdurende onderdrukking van onafhankelijke stemmen in Rusland door het Kremlin," zei de woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken.
De Amerikaanse president Joe Biden riep vrijdag al op tot de vrijlating van Gershkovich, nadat verslaggevers hem naar de zaak vroegen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Een uitgestelde conferentie van de Verenigde Naties om te werken aan een tweestatenoplossing tussen Israël en de Palestijnen staat nu gepland voor 28 en 29 juli, aldus diplomaten. De conferentie werd vorige maand afgeblazen toen Israël een militaire aanval op Iran begon.
52 minuten geledenGÉNÉRAC (ANP) - In de Zuid-Franse plaats Générac is een man overleden nadat hij gewond was geraakt bij het stierenrennen. De burgemeester van het plaatsje ten zuiden van Nîmes heeft dat bekendgemaakt.
1 uur geledenLJUBLJANA (ANP) - De Sloveense regering wil af van de voorgenomen referenda over het NAVO-lidmaatschap en het bijbehorende fors hogere defensiebudget. Het parlement moet dat laatste referendum terugdraaien, vindt premier Robert Golob volgens persbureau STA. Dan kan het andere ook van tafel.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt "lessen" te hebben geleerd van de incidenten bij de hulpdistributiepunten in de Gazastrook. Volgens de Verenigde Naties zijn daar sinds eind mei bijna 800 mensen omgekomen toen ze voedsel probeerden op te halen.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun sluit normalisatie tussen zijn land en Israël uit. Hij hoopt wel op vreedzame betrekkingen met het zuidelijke buurland, dat nog steeds delen van Zuid-Libanon bezet.
5 uur geledenAMMAN (ANP) - De topman van de VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) stelt dat het hoog tijd is om in actie te komen voor de inwoners van Gaza. "Onder ons toezicht is Gaza het kerkhof van kinderen en uitgehongerde mensen geworden", verklaart hij op X.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De herdenking in het Duitse parlement van de genocide in Srebrenica is overschaduwd door opmerkingen van de extreemrechtse Alternative für Deutschland (AfD). De grootste oppositiepartij bekritiseerde het gebruik van het begrip volkerenmoord.
6 uur geleden