Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS: Rusland heeft tot wel 190.000 manschappen bij Oekraïne

VS: Rusland heeft tot wel 190.000 manschappen bij Oekraïne

WENEN (ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten denken dat Rusland tussen de 169.000 en 190.000 manschappen heeft verzameld in en bij Oekraïne. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur voor de Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE) gezegd tijdens een bijeenkomst over de opgelopen spanningen.

Ambassadeur Michael Carpenter benadrukte dat het op 30 januari nog om circa 100.000 manschappen ging. Hij spreekt van de belangrijkste militaire mobilisatie in Europa sinds de Tweede Wereldoorlog. Rusland beweert sinds dinsdag dat een deel van de troepen weggaat, maar volgens de VS worden het er juist meer.

De VS vrezen dat Rusland binnenkort Oekraïne zal binnenvallen. Rusland heeft daar naar eigen zeggen geen plannen voor en verklaart de troepen te hebben verzameld voor grootschalige oefeningen. De spanningen leken begin deze week dankzij diplomatie te zijn verminderd, maar de afgelopen dagen zijn de zorgen over een mogelijke Russische invasie weer toegenomen.

De Amerikanen waarschuwen dat een invasie kan leiden tot een vluchtelingenstroom richting de Europese Unie. Minister Lloyd Austin van Defensie heeft vrijdag tijdens een werkbezoek aan Polen gezegd dat Polen te maken kan krijgen met tienduizenden ontheemde Oekraïners en anderen. Dat zou de tweede migrantencrisis in korte tijd zijn kunnen zijn voor het land, dat vorig jaar nog te maken had met een grote stroom van migranten die via Belarus de EU probeerden te bereiken.

Meer uit Buitenland

Vijftien doden door zelfmoordaanslag op beveiligingspost Pakistan

DERA ISMAIL KHAN (ANP/AFP/RTR) - Bij een zelfmoordaanslag in het noordwesten van Pakistan zijn zeker vijftien mensen omgekomen. Dat meldt de Pakistaanse strijdmacht. Onder de doden zijn twaalf militairen. De aanval zou direct zijn vergolden door twaalf rebellen te doden.

11 minuten geleden
Jordanië meldt neerhalen raketten en drones uit Iran

AMMAN (ANP/AFP) - Jordanië bevestigt dat het opnieuw te maken heeft gekregen met een grote aanval uit Iran. De Jordaanse krijgsmacht meldt dat het zeven raketten en zes drones heeft onderschept.

34 minuten geleden
Israël: meer inlijving Westoever en meer actie tegen Palestijnen

JERUZALEM/NABLUS (ANP/AFP) - Israël gaat nieuwe nederzettingen van Joodse kolonisten op de bezette Westelijke Jordaanoever vestigen. Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na nieuwe gewelddadigheden.

1 uur geleden
Iraanse rechters en hacker op EU-sanctielijst

BRUSSEL (ANP) - Er komen vijf Iraanse rechters en een hacker op de EU-sanctielijst. Daartoe hebben de EU-lidstaten vrijdag ingestemd.

1 uur geleden
Grote afsplitsing bij Poolse PiS-partij na richtingenstrijd

WARSCHAU (ANP/DPA) - Na een richtingenstrijd binnen de Poolse rechts-populistische PiS-partij is het nu definitief tot een breuk gekomen. Veertig parlementariërs hebben zich afgesplitst van de oppositiepartij, onder wie oud-premier Mateusz Morawiecki.

2 uur geleden
Twee natuurbranden ten westen van Madrid komen samen

ALMOROX (ANP/AFP) - Twee grote natuurbranden, 50 en 65 kilometer ten westen van Madrid, voegen zich volgens de autoriteiten samen tot één grote bosbrand. Deze brand is nog steeds niet onder controle. Dat komt onder meer door de wind, de droge lucht en het droge terrein. Talrijke dorpen zijn in de regio ontruimd uit voorzorg. Ook zijn in plaatsen de bewoners opgedragen thuis te blijven met de ramen dicht.

2 uur geleden
Doden en gewonden bij aanvallen tussen Rusland en Oekraïne

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Bij Russische aanvallen op de regio rond de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn vrijdag tien doden gevallen, meldt president Volodymyr Zelensky. Bij bombardementen op de oostelijke stad Slovjansk vielen daarnaast vijf doden en negen gewonden, zei de gouverneur eerder.

3 uur geleden