Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS: Rusland en Iran werken militair nog nauwer samen

VS: Rusland en Iran werken militair nog nauwer samen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis ziet aanwijzingen dat Iran en Rusland hun samenwerking verder versterken. Moskou zou sinds augustus al meer dan vierhonderd drones hebben gekregen van Teheran om in de oorlog in Oekraïne in te zetten.

De Amerikanen maken zich zorgen over de nauwe banden tussen de twee vijanden van de Verenigde Staten. Ze werken met name samen op het gebied van wapens. Het partnerschap kan niet alleen voor Oekraïne verkeerd uitpakken, het Witte Huis vreest dat het ook een bedreiging is voor de buurlanden van Iran.

Moskou en Teheran ontkennen steevast dat er drones geleverd worden. Als er Iraanse Shahed-vliegtuigen worden gespot, zouden dat drones zijn die Rusland al voor de invasie had gekocht.

De VS zullen binnenkort nieuwe maatregelen gericht op de militaire samenwerking tussen beide landen aankondigen, liet de woordvoerder van het Witte Huis weten. Die zullen gericht zijn op betrokken bedrijven en personen.

Meer uit Buitenland

Iraanse VN-ambassadeur waarschuwt dat Iran krachtig zal reageren

GENÈVE (ANP/RTR) - Iran zal op de Israëlische aanvallen "krachtig en zonder beperkingen" reageren. Dit zei de Iraanse ambassadeur bij de VN in Genève, Ali Bahreini. Hij voegde toe dat Iran zich aan internationaal recht houdt en 'proportioneel' zal reageren op de aanvallen. Die vormen volgens Bahreini een daad van agressie waar geen aanleiding voor is. Daarbij is ook de burgerbevolking in Iran slachtoffer geworden.

8 minuten geleden
Iraanse leider Khamenei: geen genade voor Israëlische leiders

TEHERAN (ANP/AFP) - De machtigste man van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft gewaarschuwd dat Iran geen genade zal kennen voor Israëlische leiders. "We moeten een krachtig antwoord geven aan het terroristische zionistische regime (Israël) en we zullen geen genade geven aan de zionisten", aldus Khamenei.

59 minuten geleden
Vliegverkeer Bali ontregeld door vulkaanuitbarsting

DENPASAR (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een vulkaanuitbarsting in Indonesië hindert het vliegverkeer van en naar het onder toeristen populaire Bali. Tientallen vluchten worden geannuleerd, melden de autoriteiten.

2 uur geleden
EU en Australië gaan onderhandelen over partnerschap defensie

ALBERTA (ANP) - De EU en Australië gaan onderhandelen over een zogeheten partnerschap voor veiligheid en defensie. Dat hebben de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Raad António Costa en de Australische premier Anthony Albanese afgesproken op de G7-top in Canada.

2 uur geleden
Israël en Iran melden nieuwe bombardementen en raketaanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en Iran hebben opnieuw melding gemaakt van aanvallen op doelen op elkaars grondgebied. De Israëlische krijgsmacht meldt woensdagochtend vroeg in een bericht op X dat gevechtsvliegtuigen doelen bij Teheran hebben bestookt. De Iraanse Revolutionaire Garde stelt dat eigen aanvallen met geavanceerde hypersonische raketten de schuilkelders in Tel Aviv "herhaaldelijk lieten trillen".

2 uur geleden
Dodental na Russische aanval op Kyiv verder gestegen

KYIV (ANP/AFP) - Het dodental na een Russische aanval op Kyiv is na een dag opgelopen tot 21. Dat melden de hulpdiensten, die woensdag spreken over 134 gewonden.

3 uur geleden
NYT: Iran bereidt aanvallen op Amerikaanse doelen voor

WASHINGTON (ANP) - Iran heeft raketten en ander materieel in gereedheid gebracht om Amerikaanse bases in het Midden-Oosten aan te vallen, als de Verenigde Staten aan de zijde van Israël gaan vechten tegen Iran. Dat schrijft The New York Times op gezag van Amerikaanse functionarissen met inzage in inlichtingenrapportages.

3 uur geleden