Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS, Rusland en China hervatten mogelijk tests met kernwapens

VS, Rusland en China hervatten mogelijk tests met kernwapens

MONTEREY (ANP) - De Verenigde Staten, Rusland en China hebben de laatste jaren nieuwe faciliteiten gebouwd en tunnels gegraven op hun terreinen die bedoeld zijn voor het testen van nucleaire wapens. Dat blijkt uit satellietbeelden die CNN in handen kreeg, zo schrijft de Amerikaanse nieuwssite.

Het gaat om een gebied in de Chinese regio Xinjiang, een terrein op een Russische archipel in de Arctische oceaan en een plek in de woestijn van de Amerikaanse staat Nevada. Op de beelden van de laatste drie tot vijf jaar zijn nieuwe bergtunnels te zien, nieuwe wegen en opslagplaatsen en verhoogd verkeer van en naar deze testgebieden, schrijft CNN.

"We zien echt veel aanwijzingen dat Rusland, China en de Verenigde Staten het testen van kernwapens zouden kunnen hervatten", zegt Jeffrey Lewis, adjunct-professor van het James Martin Center for Nonproliferation Studies, een niet-gouvernementele organisatie die zich inzet tegen de verspreiding van massavernietigingswapens.

Volgens CNN komt gepensioneerd kolonel van de Amerikaanse luchtmacht en voormalig inlichtingenanalist Cedric Leighton tot dezelfde conclusie. "Het is heel duidelijk dat alle drie de landen, Rusland, China en de VS, veel tijd, moeite en geld hebben geïnvesteerd, niet alleen in het moderniseren van hun nucleaire arsenalen, maar ook in het voorbereiden van het soort activiteiten dat nodig zou zijn voor een test," zei hij volgens CNN.

De nieuwssite merkt op dat er geen bewijs is dat Rusland, de VS of China zich voorbereiden op een aanstaande kernproef.

Meer uit Buitenland

Medewerkers beschuldigen BBC van 'anti-Palestijns racisme'

LONDEN (ANP) - De Britse omroep BBC maakt zich volgens 107 medewerkers en driehonderd andere mensen uit de mediabranche schuldig aan "censuur" met betrekking tot Israël en ook voert zij "pr voor de Israëlische regering". Dat deden ze in een brief aan de directie.

11 minuten geleden
Zeker vier doden in Golf van Suez na kapseizen schip

CAIRO (ANP/AFP) - In de Golf van Suez, een uitloper van het noorden van de Rode Zee, zijn minstens vier mensen om het leven gekomen toen een schip kapseisde. Zo'n twintig mensen raakten gewond. Dat melden Egyptische autoriteiten.

23 minuten geleden
Trump: Israël akkoord met voorwaarden 60-daags bestand in Gaza

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt op sociale media dat Israël heeft ingestemd met "de noodzakelijke voorwaarden om een ​​staakt-het-vuren van 60 dagen in Gaza te voltooien. Gedurende deze tijd zullen we met alle partijen samenwerken om de oorlog te beëindigen", aldus Trump.

2 uur geleden
Stroomuitval in Italiaanse steden door extreme hitte

FLORENCE (ANP/DPA) - In meerdere Italiaanse steden is de stroom uitgevallen door de extreme hitte. In het centrum van de toeristenstad Florence zaten tal van winkels tijdelijk zonder stroom, meldde het Italiaanse persbureau Ansa. Geldautomaten en roltrappen werkten niet.

9 uur geleden
Poetin en Macron hebben na jaren weer met elkaar gebeld

MOSKOU/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron hebben voor het eerst in jaren weer met elkaar gebeld. De laatste keer dat ze met elkaar spraken was in september 2022, ruim een halfjaar nadat Rusland aan een grootschalig offensief in Oekraïne was begonnen.

11 uur geleden
Russische oud-onderminister Defensie veroordeeld voor corruptie

MOSKOU (ANP/AFP) - Een Russische rechter heeft de voormalige onderminister van Defensie Timoer Ivanov veroordeeld tot dertien jaar opsluiting in een strafkolonie vanwege corruptie. Het is de zwaarste straf die tot dusver is opgelegd in een serie fraudezaken tegen hoge defensieambtenaren.

12 uur geleden
Trump wint slag om belastingverlaging en hogere staatsschuld

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Republikeinse meerderheid in de Senaat van het Amerikaanse parlement heeft na een marathonzitting ingestemd met de belangrijkste uitgavenwet van de Republikeinse president Donald Trump. De Democraten uitten felle kritiek op de bezuinigingen op sociale welzijnsprogramma's en omdat de staatsschuld gigantisch stijgt.

12 uur geleden