Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS, Rusland en China hervatten mogelijk tests met kernwapens

VS, Rusland en China hervatten mogelijk tests met kernwapens

MONTEREY (ANP) - De Verenigde Staten, Rusland en China hebben de laatste jaren nieuwe faciliteiten gebouwd en tunnels gegraven op hun terreinen die bedoeld zijn voor het testen van nucleaire wapens. Dat blijkt uit satellietbeelden die CNN in handen kreeg, zo schrijft de Amerikaanse nieuwssite.

Het gaat om een gebied in de Chinese regio Xinjiang, een terrein op een Russische archipel in de Arctische oceaan en een plek in de woestijn van de Amerikaanse staat Nevada. Op de beelden van de laatste drie tot vijf jaar zijn nieuwe bergtunnels te zien, nieuwe wegen en opslagplaatsen en verhoogd verkeer van en naar deze testgebieden, schrijft CNN.

"We zien echt veel aanwijzingen dat Rusland, China en de Verenigde Staten het testen van kernwapens zouden kunnen hervatten", zegt Jeffrey Lewis, adjunct-professor van het James Martin Center for Nonproliferation Studies, een niet-gouvernementele organisatie die zich inzet tegen de verspreiding van massavernietigingswapens.

Volgens CNN komt gepensioneerd kolonel van de Amerikaanse luchtmacht en voormalig inlichtingenanalist Cedric Leighton tot dezelfde conclusie. "Het is heel duidelijk dat alle drie de landen, Rusland, China en de VS, veel tijd, moeite en geld hebben geïnvesteerd, niet alleen in het moderniseren van hun nucleaire arsenalen, maar ook in het voorbereiden van het soort activiteiten dat nodig zou zijn voor een test," zei hij volgens CNN.

De nieuwssite merkt op dat er geen bewijs is dat Rusland, de VS of China zich voorbereiden op een aanstaande kernproef.

Meer uit Buitenland

Poetin feliciteert Trump en spreekt hem over Midden-Oosten

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft telefonisch met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gesproken en hem gefeliciteerd met diens verjaardag. De twee spraken volgens het Kremlin onder meer over het Midden-Oosten en de oorlog in Oekraïne.

36 minuten geleden
Atoomoverleg tussen Iran en VS gaat niet door

MUSCAT (ANP/AFP) - Het atoomoverleg tussen de VS en Iran dat voor zondag gepland stond, gaat niet door na de Israëlische aanvallen op Iran. Dat heeft bemiddelaar Oman bekendgemaakt.

37 minuten geleden
Israëlische premier Netanyahu dreigt met meer aanvallen op Iran

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu dreigde zaterdag in een videoboodschap dat zijn land nog veel meer doelen in Iran zal aanvallen. Ook zei hij dat het nucleaire programma van Iran zwaar is getroffen door de Israëlische aanvallen en mogelijk zelfs jaren is teruggedraaid.

49 minuten geleden
Doden bij aanslagen op parlementariërs in Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Een politicus in de Amerikaanse staat Minnesota is doodgeschoten. De gouverneur van de staat Minnesota, Tim Walz, maakte dat bekend. Het gaat om de Democraat Melissa Hortman in het Huis van Afgevaardigden van Minnesota. Ook haar man werd doodgeschoten, door een man die zich voordeed als politieagent.

1 uur geleden
Rusland veroordeelt Israëlische aanvallen op Iran

MOSKOU (ANP/RTR) - Moskou veroordeelt het geweld van Israël tegen Iran. Dat heeft de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov tegen zijn Iraanse ambtgenoot Abbas Araqchi gezegd in een telefoongesprek.

1 uur geleden
Democratische politici Minnesota beschoten, politie zoekt dader

MINNEAPOLIS (ANP) - De politie in de Amerikaanse stad Minneapolis is op zoek naar een schutter die in het noorden van de stad doelbewust op Democratische politici heeft geschoten. Twee parlementariërs van de staat Minnesota, John Hoffman en Melissa Hortman, zijn samen met hun partners in hun huizen in twee wijken in de nacht van vrijdag op zaterdag mogelijk door dezelfde schutter beschoten. Ze zouden zwaargewond zijn geraakt.

2 uur geleden
Luchtvaartautoriteit wil onderzoek alle Indiase 787's na crash

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase luchtvaartautoriteit heeft opdracht gegeven alle Boeing 787's die door lokale luchtvaartmaatschappijen worden gebruikt te inspecteren, na een crash met een Air India-toestel waarbij deze week meer dan 270 mensen om het leven kwamen. De minister van Luchtvaart zei zaterdag dat de autoriteiten alle mogelijke oorzaken onderzoeken.

3 uur geleden