
VS: Rusland censureert onafhankelijke radio- en tv-zender
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt voor censuur door de Russische autoriteiten. Volgens de Amerikanen werden onlangs twee onafhankelijke mediakanalen afgesloten. Het gaat om radiozender Echo Moskvi, met dagelijks 1,8 miljoen luisteraars, en tv-zender Dozhd.
De Russische autoriteiten beperken ook de toegang tot sociale media, zoals Twitter, Facebook en Instagram. "Tientallen miljoenen Russische burgers vertrouwen op die platforms om onafhankelijke informatie en opinies te lezen en om met elkaar en de buitenwereld in contact te komen", zegt het Amerikaanse ministerie in een verklaring.
"Het Russische volk heeft niet voor deze oorlog gekozen. Dat heeft Poetin gedaan. Ze hebben het recht meer te weten over hoe hun overheid dood en verderf zaait in Oekraïne", aldus het ministerie.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Door de natuurbranden in Canada komt zoveel rook vrij, dat in een gebied met ruim 100 miljoen mensen een waarschuwing geldt voor slechte lucht. De Amerikaanse milieuautoriteit EPA zegt dat mensen goed op de luchtkwaliteitswaarden moeten letten. Zeker als ze gezondheidsproblemen hebben.
59 minuten geledenANKENY (ANP) - De voormalige Amerikaanse vicepresident Mike Pence heeft zich bij de aftrap van zijn campagne voor de presidentsverkiezingen afgezet tegen Donald Trump. Zijn "voormalige running-mate", zoals Pence Trump noemde, vindt zichzelf belangrijker dan de grondwet, zo zei hij.
3 uur geledenBRESCIA (ANP/RTR) - Een Italiaanse rechtbank heeft een zaak tegen oud-premier Giuseppe Conte en voormalig gezondheidsminister Roberto Speranza geseponeerd. Ze werden beschuldigd van nalatigheid bij hun aanpak in de beginfase van de coronapandemie in 2020.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense regering heeft de internationale gemeenschap om hulp gevraagd bij de rampenbestrijding na de verwoesting van de Kachovka-dam, eerder deze week. President Volodymyr Zelensky heeft de situatie aan de telefoon besproken met de Franse president Emmanuel Macron. Die zegt "de komende uren" hulp te sturen. Premier Denys Sjmyhal deed een oproep aan internationale organisaties om bij te springen.
3 uur geledenMINSK (ANP/AFP) - Na haar vriend Roman Protasevitsj heeft ook de Russische Sofia Sapega gratie gekregen. Zij zaten samen in het Ryanair-toestel dat in mei 2021 tijdens een vlucht van Griekenland naar Litouwen in Belarus aan de grond werd gezet. Volgens het staatspersbureau BELTA heeft president Aleksandr Loekasjenko gratie verleend en is zij overgedragen aan Rusland.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Koning Charles en koningin Camilla gaan in september op staatsbezoek naar Frankrijk. Aanvankelijk zou de Britse koning in maart al een staatsbezoek brengen aan Frankrijk, maar het bezoek werd in overleg met de Franse president Emmanuel Macron uitgesteld wegens onrust rondom de omstreden pensioenhervorming.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie intimideert Europarlementariërs die kritisch zijn over de door vicevoorzitter Frans Timmermans voorgestelde Natuurherstelwet. Dat zei een aantal christendemocraten, onder wie CDA-delegatieleider Esther de Lange, op een persconferentie in Brussel.
6 uur geleden