Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS: Rusland bezig met intimidatie medewerkers consulaat

VS: Rusland bezig met intimidatie medewerkers consulaat

WASHINGTON/MOSKOU (ANP) - Rusland is volgens het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken bezig om (oud-)medewerkers van het Amerikaanse consulaat "te intimideren". De Amerikanen doelen op de ondervraging van Robert Shonov, een voormalig medewerker van de diplomatieke post. De aantijgingen aan zijn adres zijn volgens de VS "volledig ongegrond".

De Russische autoriteiten gaven maandag een video vrij waarin te zien is hoe Shonov verhoord wordt. De Rus, die meer dan 25 jaar op het consulaat in Vladivostok werkte, speelde volgens Moskou als informant informatie door aan de Verenigde Staten. De VS reageerden na zijn arrestatie in mei al verontwaardigd.

Maandag verschenen in Russische staatsmedia ook zeldzame beelden van Paul Whelan, een ex-marinier die sinds 2018 in Rusland vastzit. De voor spionage veroordeelde Amerikaan was in zwarte gevangeniskleding te zien tussen andere gedetineerden. Washington zegt er alles aan te doen om hem thuis te krijgen, maar pogingen daartoe liepen op niets uit.

"Wij zijn fel tegen de pogingen van de Russische veiligheidsdiensten - die worden gesteund door Russische staatsmedia - om onze medewerkers te intimideren en lastig te vallen", vat een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken de situatie samen.

In december 2022 slaagde Washington erin om de Amerikaanse basketbalster Brittney Griner uit een Russische gevangenis te krijgen. Zij werd geruild tegen de Russische wapenhandelaar Viktor Bout.

Meer uit Buitenland

Merz wil met Europese leiders betere band met Trump opbouwen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.

42 minuten geleden
Kenianen demonstreren tegen Amerikaans ebolacentrum

NAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.

45 minuten geleden
Inwoners ontvluchten Beiroet uit angst voor Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/DPA/RTR) - Inwoners van de zuidelijke buitenwijken van de Libanese hoofdstad Beiroet ontvluchten hun woonplaats uit angst voor Israëlische aanvallen. Het Libanese leger heeft troepen ingezet om het verkeer in goede banen te leiden.

1 uur geleden
Britse overheid geeft nieuwe 'Mandelson Files' vrij

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse regering heeft opnieuw documenten vrijgegeven over de benoeming van Peter Mandelson tot ambassadeur in de Verenigde Staten. Het gaat onder meer om e-mails en andere tekstberichten die binnen de overheid circuleerden.

2 uur geleden
Iran staakt communicatie met VS om situatie in Libanon

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran staakt de communicatie met de VS via bemiddelaar Pakistan vanwege het aanhoudende geweld in Libanon. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim. De onderhandelingen met de Amerikanen zouden stilliggen totdat de VS de Iraanse eis van een volledig staakt-het-vuren in zowel Gaza als Libanon inwilligen.

2 uur geleden
Recordaantal Russische langeafstandsdrones op Oekraïne in mei

KYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft Oekraïne afgelopen maand bestookt met een recordaantal langeafstandsdrones. Het waren er volgens berekeningen van persbureau AFP meer dan 8000, bijna een kwart meer dan in april. Dat terwijl in mei nog een kortstondige wapenstilstand gold.

2 uur geleden
Rusland: nog geen reactie van Boekarest over droneonderzoek

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft nog geen antwoord ontvangen op het aanbod de wrakstukken te onderzoeken van de drone die afgelopen week neerkwam in Roemenië. Dat meldt staatspersbureau Tass op gezag van Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. Het voorval leidde tot brand in een flat in Galați, niet ver van de grens met Oekraïne. Daarbij raakten twee mensen lichtgewond.

3 uur geleden