Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS: Rusland bezig met intimidatie medewerkers consulaat

VS: Rusland bezig met intimidatie medewerkers consulaat

WASHINGTON/MOSKOU (ANP) - Rusland is volgens het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken bezig om (oud-)medewerkers van het Amerikaanse consulaat "te intimideren". De Amerikanen doelen op de ondervraging van Robert Shonov, een voormalig medewerker van de diplomatieke post. De aantijgingen aan zijn adres zijn volgens de VS "volledig ongegrond".

De Russische autoriteiten gaven maandag een video vrij waarin te zien is hoe Shonov verhoord wordt. De Rus, die meer dan 25 jaar op het consulaat in Vladivostok werkte, speelde volgens Moskou als informant informatie door aan de Verenigde Staten. De VS reageerden na zijn arrestatie in mei al verontwaardigd.

Maandag verschenen in Russische staatsmedia ook zeldzame beelden van Paul Whelan, een ex-marinier die sinds 2018 in Rusland vastzit. De voor spionage veroordeelde Amerikaan was in zwarte gevangeniskleding te zien tussen andere gedetineerden. Washington zegt er alles aan te doen om hem thuis te krijgen, maar pogingen daartoe liepen op niets uit.

"Wij zijn fel tegen de pogingen van de Russische veiligheidsdiensten - die worden gesteund door Russische staatsmedia - om onze medewerkers te intimideren en lastig te vallen", vat een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken de situatie samen.

In december 2022 slaagde Washington erin om de Amerikaanse basketbalster Brittney Griner uit een Russische gevangenis te krijgen. Zij werd geruild tegen de Russische wapenhandelaar Viktor Bout.

Meer uit Buitenland

Bloomberg: SpaceX maakt internetdienst Starlink gratis in Iran

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.

1 uur geleden
Aanklagers VS stappen op na dodelijke schietpartij in Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.

1 uur geleden
Axios: Witkoff ontmoette ex-kroonprins Iran in geheim overleg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.

2 uur geleden
VS bestempelen Moslimbroederschap als terroristische organisatie

WASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordaniƫ aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.

4 uur geleden
Amerikaanse oud-president Clinton blijft weg van Epstein-verhoor

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.

4 uur geleden
HRANA meldt ruim 2000 geverifieerde doden bij protesten Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran, meldt meer dan 2000 geverifieerde doden bij de protesten in Iran. Door een internetblokkade is het moeilijk om informatie te krijgen over slachtoffers. Getallen hierover lopen tot nu toe erg uiteen.

4 uur geleden
Oeganda sluit internet af voorafgaand aan verkiezingen

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese regering sluit het internet in het land af voorafgaand aan de presidentsverkiezingen van donderdag. Dat is volgens de Oegandese communicatiecommissie nodig om "de snelle verspreiding van onlinemisinformatie, desinformatie, verkiezingsfraude en aanverwante risico's tegen te gaan".

5 uur geleden