VS registreren opnieuw recordaantal coronadoden in een etmaal
WASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten is in de afgelopen 24 uur opnieuw een recordaantal mensen overleden aan de gevolgen van Covid-19. Bijna 4500 coronapatiënten overleden in het afgelopen etmaal in het zwaarst getroffen land ter wereld.
Het coronavirus is inmiddels bij bijna 23 miljoen personen in de Verenigde Staten vastgesteld. Van hen overleden er volgens de cijfers van de Johns Hopkins Universiteit maar liefst 380.540.
De recordaantallen doden en besmettingen worden sinds november geregeld gebroken in de Verenigde Staten. Sinds het einde van die maand geldt meer dan 2000 of 3000 doden in een etmaal er niet meer als een uitzondering.
Aankomend president Joe Biden en topviroloog Robert Redfield waarschuwden begin december dat de coronapandemie in de VS tot en met februari mogelijk nog eens 200.000 levens eist als mensen zich niet beter aan de voorschriften en de maatregelen gaan houden.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - De Duitse Federale Recherche (BKA) classificeert 410 mensen als personen die een islamistische terroristische of extremistische bedreiging vormen. Dat publiceerde de mediagroep RND dinsdag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu is maandagavond plaatselijke tijd in Washington geland. Dat melden diverse Israëlische media, waaronder The Times of Israel. Dinsdag heeft hij in het Witte Huis een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump.
2 uur geledenSEATTLE (ANP) - De aangehouden verdachte voor de schietpartij zondag in het Amerikaanse Seattle is vijftien jaar oud. Dat maakte burgemeester Katie Wilson maandag bekend.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Alle honderd leden van de Amerikaanse Senaat zijn uitgenodigd voor een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky dinsdag. Dat zeiden twee medewerkers van de Senaat.
5 uur geledenMADRID (ANP) - De inwoners van negen Spaanse dorpen die waren geëvacueerd vanwege de grote natuurbranden mogen weer naar huis, melden Spaanse media als EFE en El País. Het gaat om gemeenten in de provincie Toledo, net ten zuiden van waar het vuur woedt.
6 uur geledenBISCAROSSE (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron stelt dat een van de natuurbranden in het zuidwesten van het land onder controle is. Het gaat om de brand bij Biscarosse, in het departement Landes. Dat is net ten zuiden van Gironde, waar een nog veel grotere brand woedt.
7 uur geledenBORDEAUX (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron verwacht dat de komende weken "zwaar" zullen zijn voor de inwoners van het zuidwestelijke departement Gironde. Macron bracht maandag een bezoek aan het gebied dat is getroffen door grote natuurbranden.
9 uur geleden