Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS: rechts 'Terrorgram-netwerk' is terroristische organisatie

VS: rechts 'Terrorgram-netwerk' is terroristische organisatie

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben maandag de groep "Terrorgram" aangewezen als terroristische groepering. Het netwerk wordt beschuldigd van racisme en het wereldwijd organiseren van aanslagen. De drie leiders zijn aangewezen als terroristen.

De maatregel komt aan het eind van de regeertermijn van president Joe Biden, die beloofde racisme te bestrijden. In een verklaring van het ministerie van Buitenlandse Zaken staat dat de VS "zich grote zorgen blijven maken over de wereldwijde dreiging van racistisch of etnisch gemotiveerd gewelddadig extremisme".

De groep opereerde voornamelijk via het platform Telegram, waar de groep zijn naam aan ontleent. Via Telegram "motiveerde en faciliteerde" de groep meerdere leden om aanvallen uit te voeren. Zo zou de groep onder meer verantwoordelijk zijn voor een schietpartij bij een gaybar in Slowakije in oktober 2022, een geplande aanval op energiefaciliteiten in New Jersey in 2024 en een mesaanval in een Turkse moskee in augustus 2024.

In september werden al twee Amerikaanse leiders van Terrorgram gearresteerd op verdenking van onder meer het aanzetten tot haatmisdrijven en het aanzetten tot moord op federale ambtenaren.

Meer uit Buitenland

Advocaten Diddy: rechter maakte fout bij strafbepaling

NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.

4 uur geleden
Volgende week gesprekken tussen Israël en Libanon in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.

6 uur geleden
Poetin kondigt bestand in Oekraïne aan met orthodox Pasen

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.

6 uur geleden
Melania Trump ontkent banden met Epstein

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.

6 uur geleden
Libanon stelt dodental door aanvallen Israël naar boven bij

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.

8 uur geleden
Libanon wil staakt-het-vuren voor onderhandelingen met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.

8 uur geleden
Rutte: NAVO wil desgewenst helpen bij Hormuz-coalitie

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."

9 uur geleden