Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS: rechts 'Terrorgram-netwerk' is terroristische organisatie

VS: rechts 'Terrorgram-netwerk' is terroristische organisatie

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben maandag de groep "Terrorgram" aangewezen als terroristische groepering. Het netwerk wordt beschuldigd van racisme en het wereldwijd organiseren van aanslagen. De drie leiders zijn aangewezen als terroristen.

De maatregel komt aan het eind van de regeertermijn van president Joe Biden, die beloofde racisme te bestrijden. In een verklaring van het ministerie van Buitenlandse Zaken staat dat de VS "zich grote zorgen blijven maken over de wereldwijde dreiging van racistisch of etnisch gemotiveerd gewelddadig extremisme".

De groep opereerde voornamelijk via het platform Telegram, waar de groep zijn naam aan ontleent. Via Telegram "motiveerde en faciliteerde" de groep meerdere leden om aanvallen uit te voeren. Zo zou de groep onder meer verantwoordelijk zijn voor een schietpartij bij een gaybar in Slowakije in oktober 2022, een geplande aanval op energiefaciliteiten in New Jersey in 2024 en een mesaanval in een Turkse moskee in augustus 2024.

In september werden al twee Amerikaanse leiders van Terrorgram gearresteerd op verdenking van onder meer het aanzetten tot haatmisdrijven en het aanzetten tot moord op federale ambtenaren.

Meer uit Buitenland

Ook concert van Kanye West in Polen gaat niet door

WARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.

51 minuten geleden
Starmer: dozijn landen zegt bij te dragen aan 'Hormuz-missie'

PARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.

3 uur geleden
Guterres in Vredespaleis: internationaal recht staat onder druk

DEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.

4 uur geleden
Mis van paus in Kameroen trekt 120.000 gelovigen

DOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.

4 uur geleden
Trump wil blokkade Iraanse kust handhaven

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt vast aan zijn maritieme blokkade van Iran. Dat meldt hij op sociale media nadat Iran had aangekondigd dat commerciële schepen weer door de Straat van Hormuz kunnen varen. Trump schrijft dat de Amerikaanse blokkade "volledig van kracht blijft" tot de "transactie" met Iran voor "100 procent" is voltooid.

4 uur geleden
Trump blij met aankondiging Iran over openen Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opgetogen gereageerd op de aankondiging van Iran over het openen van de Straat van Hormuz. Hij deed dat in een bericht op zijn platform Truth Social.

5 uur geleden
Iran opent Straat van Hormuz voor alle commerciële scheepvaart

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran opent volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gedurende het bestand de Straat van Hormuz voor alle commerciële scheepvaart. Iran had de straat afgesloten voor schepen van vijandelijke staten.

5 uur geleden