Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS: rechts 'Terrorgram-netwerk' is terroristische organisatie

VS: rechts 'Terrorgram-netwerk' is terroristische organisatie

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben maandag de groep "Terrorgram" aangewezen als terroristische groepering. Het netwerk wordt beschuldigd van racisme en het wereldwijd organiseren van aanslagen. De drie leiders zijn aangewezen als terroristen.

De maatregel komt aan het eind van de regeertermijn van president Joe Biden, die beloofde racisme te bestrijden. In een verklaring van het ministerie van Buitenlandse Zaken staat dat de VS "zich grote zorgen blijven maken over de wereldwijde dreiging van racistisch of etnisch gemotiveerd gewelddadig extremisme".

De groep opereerde voornamelijk via het platform Telegram, waar de groep zijn naam aan ontleent. Via Telegram "motiveerde en faciliteerde" de groep meerdere leden om aanvallen uit te voeren. Zo zou de groep onder meer verantwoordelijk zijn voor een schietpartij bij een gaybar in Slowakije in oktober 2022, een geplande aanval op energiefaciliteiten in New Jersey in 2024 en een mesaanval in een Turkse moskee in augustus 2024.

In september werden al twee Amerikaanse leiders van Terrorgram gearresteerd op verdenking van onder meer het aanzetten tot haatmisdrijven en het aanzetten tot moord op federale ambtenaren.

Meer uit Buitenland

Drie doden bij Israëlische aanval in zuiden van Libanon

CHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.

5 uur geleden
Federale overheid VS versoepelt beleid tegenover marihuana

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.

9 uur geleden
EU-leiding verwelkomt lening van 90 miljard euro aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.

11 uur geleden
Ook 20e sanctiepakket voor Rusland rond na staken Hongaars verzet

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.

11 uur geleden
VN: 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door oorlog

BANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.

11 uur geleden
Hongarije en Slowakije ontvangen weer Russische olie

BOEDAPEST/BRATISLAVA (ANP/RTR) - Hongarije en Slowakije hebben de eerste leveringen Russische olie ontvangen sinds de heropening van de Droezjba-pijpleiding. Sinds woensdag stroomt er weer olie door de pijpleidingen in Oekraïne, na maandenlange reparaties.

11 uur geleden
Man gooit vloeistof naar ex-kroonprins Iran in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - De voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, is tijdens zijn bezoek aan Berlijn met een soort vloeistof bekogeld na een bijeenkomst met politici. Op zijn pak kreeg hij een rode vlek. Hij bleef ongedeerd. Zijn belager is aangehouden.

11 uur geleden