Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS-prominenten roepen op tot vredige machtsoverdracht na stemming

VS-prominenten roepen op tot vredige machtsoverdracht na stemming

WASHINGTON (ANP) - Meer dan honderd voormalige Amerikaanse senatoren en andere leden van het Congres, gouverneurs, hoge militairen en Witte Huis-functionarissen van beide partijen hebben in een gezamenlijke verklaring opgeroepen tot een "vreedzame machtsoverdracht". De Amerikaanse presidentsverkiezingen vinden dinsdag plaats.

"We roepen alle Amerikanen op om niet alleen te stemmen, maar ook om het kiesstelsel en de constitutie die onze vrijheid waarborgt, te beschermen", staat onder meer in de via diverse media verspreide verklaring. "Verkiezingsmedewerkers moeten worden gesteund, niet bedreigd." En: "De vreedzame machtsoverdracht is essentieel om stabiliteit in bestuur, vertrouwen in sociale, economische en politieke instellingen, en onze wereldwijde diplomatieke betrekkingen en internationale status te waarborgen."

De verklaring is ondertekend door prominenten uit beide partijen, onder wie de voormalige Democratische presidentskandidaat Gary Hart en de Republikeinse oud-fractieleider van het Huis van Afgevaardigden, Dick Gephardt.

In 2021 weigerde de toenmalige president Donald Trump te erkennen dat de Democraat Joe Biden de verkiezingen van 2020 had gewonnen. Zijn aanhangers bestormden op 6 januari 2021 het Capitool, in een poging te voorkomen dat de uitslag zou worden bevestigd.

Meer uit Buitenland

Bloomberg: onderzoek hantavirusvaccin werd gestaakt om geldtekort

SANTIAGO (ANP/BLOOMBERG) - Chileense wetenschappers waren dicht bij een vaccin tegen het hantavirus, maar moesten hun onderzoek staken omdat het geld op was. Dat schrijft persbureau Bloomberg. Voordat het vaccin getest kon worden op mensen, kwam het project stil te liggen tijdens de coronapandemie.

2 uur geleden
Regisseur krijgt 2 jaar cel voor leveren drugs aan Matthew Perry

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse filmregisseur Erik Fleming is woensdag veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf voor het leveren van ketamine aan acteur Matthew Perry, meldden Amerikaanse media. Perry verdronk in 2023 in zijn jacuzzi door de gevolgen van de ketaminedosis. Fleming pleitte schuldig in augustus 2024.

2 uur geleden
Britse media: minister gaat Starmers positie donderdag uitdagen

LONDEN (ANP) - Gezondheidsminister Wes Streeting gaat zichzelf donderdag opwerpen als mogelijke opvolger van premier Keir Starmer, verwachten Britse media. De Labour-leider staat onder grote druk om af te treden, maar wil daar vooralsnog niets van weten. Volgens onder meer The Times heeft hij tegen partijgenoten gezegd de strijd met Streeting niet uit de weg te gaan.

4 uur geleden
Libanon: Israël verwoestte duizenden huizen sinds begin bestand

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft sinds het begin van het bestand vorige maand nog duizenden huizen in Libanon verwoest, meldt het Libanese nationale onderzoeksinstituut. De overheidsorganisatie telde sinds 17 april al 5386 huizen die totaal vernietigd zijn en nog eens 5246 die schade hebben opgelopen.

4 uur geleden
Hongarije ontbiedt Russische ambassadeur om aanval op Oekraïne

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije heeft de Russische ambassadeur ontboden vanwege een droneaanval op het westen van Oekraïne, dicht bij de grens met Hongarije. Dat deelde premier Péter Magyar mee na het eerste kabinetsoverleg sinds hij afgelopen weekend werd geïnstalleerd als leider van het land.

4 uur geleden
NAVO neemt ideeën VS over Europesere NAVO over, verwacht Rutte

BOEKAREST (ANP) - De NAVO zal de Amerikaanse ideeën over een groter Europees en een kleiner Amerikaans aandeel in het bondgenootschap overnemen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. 'NAVO 3.0', zoals de VS het noemen, is "de logische volgende stap", meent Rutte. Hij verwacht dat de 32 landen dat op de komende NAVO-top zullen vastleggen.

6 uur geleden
Oekraïne en Litouwen sluiten dronedeal

BOEKAREST (ANP/RTR) - Oekraïne en Litouwen hebben een dronedeal gesloten, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky na een ontmoeting met de Litouwse president Gitanas Nauseda in Boekarest. Oekraïne stuurt een militair expertteam om in Litouwen te werken aan "de ontwikkeling van de noodzakelijke veiligheidscapaciteiten".

6 uur geleden