VS-prominenten roepen op tot vredige machtsoverdracht na stemming
WASHINGTON (ANP) - Meer dan honderd voormalige Amerikaanse senatoren en andere leden van het Congres, gouverneurs, hoge militairen en Witte Huis-functionarissen van beide partijen hebben in een gezamenlijke verklaring opgeroepen tot een "vreedzame machtsoverdracht". De Amerikaanse presidentsverkiezingen vinden dinsdag plaats.
"We roepen alle Amerikanen op om niet alleen te stemmen, maar ook om het kiesstelsel en de constitutie die onze vrijheid waarborgt, te beschermen", staat onder meer in de via diverse media verspreide verklaring. "Verkiezingsmedewerkers moeten worden gesteund, niet bedreigd." En: "De vreedzame machtsoverdracht is essentieel om stabiliteit in bestuur, vertrouwen in sociale, economische en politieke instellingen, en onze wereldwijde diplomatieke betrekkingen en internationale status te waarborgen."
De verklaring is ondertekend door prominenten uit beide partijen, onder wie de voormalige Democratische presidentskandidaat Gary Hart en de Republikeinse oud-fractieleider van het Huis van Afgevaardigden, Dick Gephardt.
In 2021 weigerde de toenmalige president Donald Trump te erkennen dat de Democraat Joe Biden de verkiezingen van 2020 had gewonnen. Zijn aanhangers bestormden op 6 januari 2021 het Capitool, in een poging te voorkomen dat de uitslag zou worden bevestigd.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - Het dodental door de treinbotsing in het zuiden van Spanje is nog niet definitief. Dat liet minister van Transport Óscar Puente weten via X.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump koppelt zijn uitlatingen over Groenland aan het niet winnen van de Nobelprijs voor de Vrede. Dat blijkt uit een brief aan de Noorse premier Jonas Gahr Støre die persbureau Bloomberg in handen heeft. "Gezien het feit dat uw land heeft besloten mij de Nobelprijs voor de Vrede niet toe te kennen voor het beëindigen van 8 oorlogen PLUS, voel ik me niet langer verplicht om puur aan vrede te denken."
21 minuten geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de treincrash in Spanje is opgelopen tot 39. Ook raakten zeker 152 personen gewond, zeggen bronnen tegen omroep RTVE.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social zijn dreigement richting Groenland herhaald. "De NAVO zegt al twintig jaar lang tegen Denemarken dat 'ze de Russische dreiging bij Groenland moet weghouden'. Helaas is Denemarken er niet in geslaagd er iets aan te doen. Nu is het tijd en het zal gebeuren!", schrijft Trump op Truth Social.
3 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP) - De president van Guatemala, Bernardo Arévalo, heeft zondag de noodtoestand afgekondigd in heel het land voor een periode van dertig dagen. Het besluit volgt op een weekend vol bendegeweld in gevangenissen in en rondom de hoofdstad Guatemala-Stad.
6 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - Het aantal dodelijke slachtoffers door een treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot 21, meldt de politie. Eerder werden tien doden gemeld.
8 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Zeker tien mensen zijn omgekomen na de ontsporing van twee hogesnelheidstreinen in het zuiden van Spanje, melden de politie en hulpdiensten. Eerder meldden Spaanse media zeven doden. Ook zouden zo'n 25 mensen zwaargewond zijn geraakt bij het incident.
11 uur geleden