Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS-prominenten roepen op tot vredige machtsoverdracht na stemming

VS-prominenten roepen op tot vredige machtsoverdracht na stemming

WASHINGTON (ANP) - Meer dan honderd voormalige Amerikaanse senatoren en andere leden van het Congres, gouverneurs, hoge militairen en Witte Huis-functionarissen van beide partijen hebben in een gezamenlijke verklaring opgeroepen tot een "vreedzame machtsoverdracht". De Amerikaanse presidentsverkiezingen vinden dinsdag plaats.

"We roepen alle Amerikanen op om niet alleen te stemmen, maar ook om het kiesstelsel en de constitutie die onze vrijheid waarborgt, te beschermen", staat onder meer in de via diverse media verspreide verklaring. "Verkiezingsmedewerkers moeten worden gesteund, niet bedreigd." En: "De vreedzame machtsoverdracht is essentieel om stabiliteit in bestuur, vertrouwen in sociale, economische en politieke instellingen, en onze wereldwijde diplomatieke betrekkingen en internationale status te waarborgen."

De verklaring is ondertekend door prominenten uit beide partijen, onder wie de voormalige Democratische presidentskandidaat Gary Hart en de Republikeinse oud-fractieleider van het Huis van Afgevaardigden, Dick Gephardt.

In 2021 weigerde de toenmalige president Donald Trump te erkennen dat de Democraat Joe Biden de verkiezingen van 2020 had gewonnen. Zijn aanhangers bestormden op 6 januari 2021 het Capitool, in een poging te voorkomen dat de uitslag zou worden bevestigd.

Meer uit Buitenland

Paus feestelijk onthaald in Kameroen

YAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.

16 minuten geleden
Veiligheidskabinet Israël bijeen over bestand Libanon

JERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.

2 uur geleden
VN-experts pleiten voor stoppen wapenleveranties aan Israël

NEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Verenigde Staten nog in contact met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.

5 uur geleden
FT: BBC gaat 2000 banen schrappen, ongeveer 10 procent van totaal

LONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.

5 uur geleden
Opnieuw schietpartij op Turkse school, meerdere doden

ANKARA (ANP/RTR/AFP) - In het zuiden van Turkije heeft voor de tweede dag op rij een schietpartij op een middelbare school plaatsgevonden. Gouverneur Mükerrem Ünlüer van Kahramanmaras heeft bekendgemaakt dat drie leerlingen en een leraar zijn omgekomen. Ook zijn er twintig gewonden.

5 uur geleden
Turkse president probeert te helpen bestand Iran-VS te verlengen

ANKARA/ISLAMABAD/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft gezegd dat Turkije probeert te helpen het bestand van twee weken tussen Iran en de Verenigde Staten te verlengen. Turkije staat in nauw contact met het buurland Iran, met de VS en met de bemiddelaar Pakistan.

6 uur geleden