VS proberen normalisatie Saudi-Arabië en Israël te hervatten
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse nationale veiligheidsadviseur Jake Sullivan reist deze week naar Saudi-Arabië voor gesprekken met kroonprins Mohammed bin Salman. Het bezoek past in het Amerikaanse streven de betrekkingen tussen Israël en Saoedi-Arabië te normaliseren, aldus een Amerikaanse functionaris.
De gesprekken over normalisatie werden na de aanval van Hamas op 7 oktober en de daaropvolgende aanvallen van Israël op de Gazastrook opgeschort, maar volgens de door persbureau Reuters aangehaalde functionaris zijn ze de afgelopen maanden hervat.
Volgens de functionaris ziet Sullivan de ontmoeting met de Saudische kroonprins als een kans om de kwestie te onderzoeken, zonder een grote doorbraak te verwachten.
Saudi-Arabië wil dat een normalisatie-overeenkomst met Israël ook een wederzijds defensiepact behelst met Washington. Ook hopen de Saudi's van de VS steun te krijgen voor hun civiele nucleaire programma.
Meer uit Buitenland
ATHENE (ANP/RTR/AFP) - Het Griekse parlement heeft ingestemd met het opheffen van de onschendbaarheid van dertien politici die worden beschuldigd van betrokkenheid bij een fraudeschandaal. Tientallen mensen zouden hebben gedaan alsof ze stukken land bezaten om zo subsidies te kunnen krijgen van de EU. Leden van regeringspartij Néa Dimokratía zouden daarbij hebben geholpen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky is blij dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne steeds dichterbij komt. Hij noemt het opheffen van de Hongaarse blokkade op X "het juiste signaal onder de huidige omstandigheden".
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland heeft plannen uitgestippeld om binnen dertien jaar het militair sterkste land van Europa te worden. De Europese grootmacht zet daarvoor onder meer in op langeafstandswapens, luchtverdediging, drones en kunstmatige intelligentie, staat in zijn nieuwe militaire strategie.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon wil het staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verlengen. Volgens een functionaris gaat de Libanese delegatie donderdag in Washington voorstellen om het bestand een maand langer te laten duren.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.
6 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.
7 uur geleden