Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS proberen normalisatie Saudi-Arabië en Israël te hervatten

VS proberen normalisatie Saudi-Arabië en Israël te hervatten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse nationale veiligheidsadviseur Jake Sullivan reist deze week naar Saudi-Arabië voor gesprekken met kroonprins Mohammed bin Salman. Het bezoek past in het Amerikaanse streven de betrekkingen tussen Israël en Saoedi-Arabië te normaliseren, aldus een Amerikaanse functionaris.

De gesprekken over normalisatie werden na de aanval van Hamas op 7 oktober en de daaropvolgende aanvallen van Israël op de Gazastrook opgeschort, maar volgens de door persbureau Reuters aangehaalde functionaris zijn ze de afgelopen maanden hervat.

Volgens de functionaris ziet Sullivan de ontmoeting met de Saudische kroonprins als een kans om de kwestie te onderzoeken, zonder een grote doorbraak te verwachten.

Saudi-Arabië wil dat een normalisatie-overeenkomst met Israël ook een wederzijds defensiepact behelst met Washington. Ook hopen de Saudi's van de VS steun te krijgen voor hun civiele nucleaire programma.

Meer uit Buitenland

Oud-president Yoon krijgt levenslang voor uitroepen noodtoestand

SEOUL (ANP/RTR) - Oud-president Yoon Suk-yeol heeft in Zuid-Korea een levenslange celstraf opgelegd gekregen. Hij riep in 2024 de militaire noodtoestand uit en stortte zijn land daarmee in politieke chaos.

3 minuten geleden
Media: VS gaan laatste troepen terugtrekken uit Syrië

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan in de komende twee maanden hun laatste troepen terugtrekken uit Syrië. Dat berichten media als CBS News en The Wall Street Journal (WSJ) op basis van anonieme bronnen. Het zou gaan om een duizendtal militairen.

26 minuten geleden
Medeplichtige niet uitgesloten in ontvoeringszaak Nancy Guthrie

TUCSON (ANP) - Rechercheurs sluiten niet uit dat er sprake is van een medeplichtige bij de ontvoering van Nancy Guthrie (84). Dat zei sheriff Chris Nanos van Pima County tegen CBS News.

1 uur geleden
José María Balcázar is de nieuwe interim-president van Peru

LIMA (ANP/AFP/RTR) - Het linkse parlementslid José María Balcázar (83) is door het parlement gekozen tot interim-president van Peru.

2 uur geleden
CBS/CNN: VS kunnen dit weekend al Iran aanvallen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten zijn in staat om dit weekend al Iran aan te vallen, maar president Donald Trump heeft nog geen beslissing genomen. Dat hebben anonieme veiligheidsadviseurs woensdag tegen de zenders CBS en CNN gezegd.

5 uur geleden
Klimaatverbond begint zaak tegen VS om intrekken milieurichtlijn

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een groep klimaat- en belangengroepen heeft een rechtszaak aangespannen tegen de regering-Trump vanwege het intrekken van een belangrijke wetenschappelijke klimaatstandaard. Die zogenoemde endangerment finding vormde de juridische basis onder veel regelgeving en dicteerde welke broeikasgassen schadelijk zijn voor de gezondheid. Volgens de groeperingen was het intrekken illegaal.

10 uur geleden
Poetin belooft Cuba 'altijd' te zullen steunen

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland zal Cuba "altijd" steunen, zei de Russische president Vladimir Poetin woensdag tegen de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez tijdens een ontmoeting in Moskou. De twee bespraken mogelijke steunmaatregelen, maar maakten geen concrete afspraken.

11 uur geleden