VS positief over Russisch kernwapenvoorstel
MOSKOU (ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten zijn bereid met Rusland om de tafel te gaan om afspraken te maken over wapenbeheersing. Dat zei het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken nadat Moskou had aangeboden het aantal kernwapens een jaar te bevriezen als de VS hetzelfde doen.
"We waarderen de bereidheid van de Russische Federatie om vooruitgang te boeken op het gebied van kernwapenbeheersing", zei een woordvoerster van het Amerikaanse ministerie in een korte verklaring. "De VS zijn bereid om onmiddellijk bijeen te komen om een verifieerbare overeenkomst te sluiten."
De VS wezen eerder nog een Russisch aanbod van de hand om het Verdrag voor Vermindering van Strategische Nucleaire Wapens (START) een jaar te verlengen. Dat bedrag stamt uit 2010 en heeft een looptijd van tien jaar. Het laatste grote verdrag tussen de supermachten over wapenbeheersing vervalt komende februari.
Nieuw verdrag
Washington noemde het eerdere Russische voorstel onacceptabel, omdat het niet voorzag in een bevriezing van het aantal nucleaire kernkoppen. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken kwam dinsdag met een nieuwe verklaring die deed vermoeden dat de landen toch nader tot elkaar zijn gekomen.
"Rusland stelt voor om het nieuwe START-verdrag een jaar te verlengen en samen met de VS de politieke toezegging te doen dat het aantal kernkoppen in die periode wordt 'bevroren'", meldde het Russische departement. Dat zou de partijen meer tijd geven om te praten over hun kernwapenarsenalen.
De VS hebben eerder aangestuurd op een nieuw wapenverdrag waar ook China aan mee zou moeten doen. Dat land heeft al duidelijk gemaakt daar niets voor te voelen.
Meer uit Buitenland
SÃO PAULO (ANP/RTR) - De Instagramaccounts van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva hebben tijdens de verkiezingen in het land nadelige gevolgen ondervonden van beperkende maatregelen, schrijft Folha de S.Paulo. De Braziliaanse krant schrijft dat personeel van moederbedrijf Meta dat heeft erkend in interne communicatie.
47 minuten geledenROME (ANP/AFP/RTR) - De paus heeft vanuit het ziekenhuis gebeld met de Russische leider Vladimir Poetin. Leo drong volgens het Vaticaan aan op een staakt-het-vuren rond de Oekraïense stad Olesjky, zodat burgers daar noodhulp kunnen krijgen.
49 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Medestanders van de Amerikaanse president Donald Trump pleiten openlijk voor verregaande maatregelen rond de Congresverkiezingen als ze de indruk krijgen dat die niet eerlijk verlopen. Dat bracht nieuwssite Axios in kaart. Er wordt onder meer de mogelijkheid geopperd om de staat van beleg uit te roepen.
57 minuten geledenNEW YORK (ANP) - In de Gazastrook zijn meer dan 340 kinderen gedood sinds het ingaan van het staakt-het-vuren een jaar geleden, aldus UNICEF. Volgens de kinderrechtenorganisatie worden veel kinderen het slachtoffer van Israëlische droneaanvallen en bombardementen die nog altijd plaatsvinden in het Palestijnse gebied.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft vrijdag op een top van EU-leiders gevraagd om 70 miljard euro extra om de oorlog te bekostigen. Dat zei hij bij zijn inbreng op de EU-bijeenkomst.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky waarschuwt voor een "glijdende schaal" na de 'dieseldeal'. In die deal hebben Amerika en Rusland afgesproken dat Rusland miljoenen vaten diesel op de markt gaat brengen. Die deal is voor Oekraïne onacceptabel, "omdat daarna deals volgen voor de levering van gas en daarna sancties worden opgeheven voor het banksysteem, bepaalde individuen en de chemische industrie", zei Zelensky op een persconferentie in Brussel.
4 uur geledenROME (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo XIV leidt komende zondag gewoon het traditionele angelusgebed, meldt het Vaticaan. Het wordt zijn eerste openbare optreden sinds hij dinsdag werd geopereerd om een tumor in zijn long te verwijderen.
4 uur geleden