VS pleiten na IPCC-rapport voor ambitieus klimaatbeleid
WASHINGTON (ANP) - Het rapport van VN-klimaatpanel IPCC laat volgens de Verenigde Staten zien dat ambitieus klimaatbeleid niet meer uitgesteld kan worden. President Joe Biden vindt dat de wereld het zich niet kan permitteren om te wachten. "De signalen zijn onmiskenbaar. De wetenschap is niet te ontkennen. En de kosten van passiviteit blijven oplopen", twitterde de president.
Daarvoor had minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken in een verklaring al gezegd dat klimaatverandering "nu al een crisis" is. Uit het rapport van internationale experts komt naar voren dat het klimaat door toedoen van de mens snel verandert, concludeert Blinken. Die somde op wat daar de gevolgen van zijn: de zeespiegel stijgt, gletsjers smelten en extreem weer komt steeds vaker voor.
De minister zegt dat het rapport in de aanloop naar klimaattop COP26 nog eens laat zien dat naar aanleiding van de wetenschap actie ondernomen moet worden. Hij noemde het essentieel dat alle landen, maar vooral de grote economieën, zich in dit "cruciale" decennium gaan inzetten om de opwarming van de aarde te beperken.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft Europese ambassadeurs ontboden, omdat landen van de Europese Unie vorige week besloten de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Eerder werd bekend dat Teheran als vergeldingsmaatregel militairen uit die landen als terroristen gaat bestempelen.
19 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woedend gereageerd op de uitreiking van de Grammy Awards. Hij noemde de ceremonie bijna onkijkbaar en dreigde met een rechtszaak tegen komiek en presentator Trevor Noah, die grappen maakte over Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Maak je klaar, Noah, ik ga wat lol met je hebben", schreef hij online.
35 minuten geledenRAFAH (ANP/AFP/RTR) - De grensovergang Rafah tussen de Gazastrook en Egypte is heropend, meldt een Israëlische veiligheidsfunctionaris. Palestijnen kunnen via de grensovergang Gaza weer in- en uitgaan.
36 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Kendrick Lamar is sinds zondag de rapper die de meeste Grammy's ooit heeft gewonnen. Hij heeft er nu 26, een meer dan de vorige recordhouder Jay-Z.
3 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten en Cuba onderhandelen "op het hoogste niveau" over een akkoord. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag, nadat hij Cuba met een olieblokkade had gedreigd.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.
14 uur geledenDNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.
16 uur geleden