VS pleiten na IPCC-rapport voor ambitieus klimaatbeleid
WASHINGTON (ANP) - Het rapport van VN-klimaatpanel IPCC laat volgens de Verenigde Staten zien dat ambitieus klimaatbeleid niet meer uitgesteld kan worden. President Joe Biden vindt dat de wereld het zich niet kan permitteren om te wachten. "De signalen zijn onmiskenbaar. De wetenschap is niet te ontkennen. En de kosten van passiviteit blijven oplopen", twitterde de president.
Daarvoor had minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken in een verklaring al gezegd dat klimaatverandering "nu al een crisis" is. Uit het rapport van internationale experts komt naar voren dat het klimaat door toedoen van de mens snel verandert, concludeert Blinken. Die somde op wat daar de gevolgen van zijn: de zeespiegel stijgt, gletsjers smelten en extreem weer komt steeds vaker voor.
De minister zegt dat het rapport in de aanloop naar klimaattop COP26 nog eens laat zien dat naar aanleiding van de wetenschap actie ondernomen moet worden. Hij noemde het essentieel dat alle landen, maar vooral de grote economieën, zich in dit "cruciale" decennium gaan inzetten om de opwarming van de aarde te beperken.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/RTR/AFP) - De voormalige Zuid-Koreaanse first lady Kim Keon-hee is opnieuw veroordeeld tot een gevangenisstraf. Ze zou gunsten hebben verleend in ruil voor dure cadeaus en kreeg daar zeven jaar cel voor.
18 minuten geledenQUITO (ANP/RTR) - De Ecuadoraanse president Daniel Noboa heeft een nationale feestdag aangekondigd nadat het voetbalelftal de volgende ronde heeft bereikt op het WK. Hij bedankte de spelers op X, na hun overwinning op Duitsland.
28 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn, sinds het steeds warmer werd vanaf 18 juni, al 55 mensen verdronken. Dit zei de minister van Sport Marina Ferrari vrijdag. Het gaat vooral om jonge mensen die verkoeling zochten door op plekken te gaan zwemmen waar normaal niet wordt gezwommen en het gevaarlijk is.
31 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische autoriteiten hebben de verdachten geïdentificeerd van de explosie bij een synagoge in Luik. De politie maakte dat via X bekend nadat zeven arrestaties waren verricht.
32 minuten geledenMAAGDENBURG (ANP/AFP) - Een man die in 2024 inreed op een drukke kerstmarkt in Maagdenburg, heeft in Duitsland een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. Er vielen destijds zes doden en honderden gewonden.
42 minuten geledenMADRID/LISSABON (ANP/AFP) - Bij de hevige aardbevingen woensdag zijn ook twee Spanjaarden om het leven gekomen, volgens het Spaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Van tachtig Spanjaarden in het land is niet bekend waar ze zijn.
1 uur geledenSEOUL (ANP) - Zuid-Korea zal zijn dronecapaciteiten uitbreiden om Noord-Korea het hoofd te bieden, onder meer door 500.000 dronestrijders op te leiden. Dat maakte het ministerie van Defensie vrijdag bekend.
5 uur geleden