Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS passeren grens 25 miljoen coronabesmettingen

VS passeren grens 25 miljoen coronabesmettingen

BALTIMORE (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zijn zondag de grens van 25 miljoen coronabesmettingen gepasseerd, blijkt uit cijfers van de Johns Hopkins University. Begin november stond de teller op 10 miljoen en op 1 januari op 20 miljoen. Wereldwijd is bij bijna 100 miljoen mensen een besmetting vastgesteld.

In de VS zijn meer dan 417 duizend mensen overleden aan de gevolgen van een besmetting. Ook daarmee blijft het land wereldwijd ruimschoots koploper. Brazilië (ruim 216.000) en India (ruim 153.000) staan op plaats twee en drie.

De nieuwe president Joe Biden heeft de bestrijding van de pandemie de hoogste prioriteit gegeven en gelijk in zijn eerste week plannen ontvouwd om het aantal besmettingsgevallen omlaag te krijgen. De ambities om het tempo van de vaccinaties op te schroeven zijn hoog. Biden heeft beloofd dat er 100 miljoen doses vaccin beschikbaar komen tijdens de eerste honderd dagen van zijn ambtstermijn.

Meer uit Buitenland

Paus benoemt voormalige ongedocumenteerde migrant tot bisschop VS

ROME (ANP) - Paus Leo heeft Evelio Menjivar-Ayala benoemd tot bisschop in het Amerikaanse West Virginia. De 55-jarige geestelijke is volgens de krant The Washington Post een voormalige ongedocumenteerde migrant die in een kofferbak naar de VS is gesmokkeld. Hij had katholieken eerder al opgeroepen zich uit te spreken tegen de wijze waarop de Amerikaanse autoriteiten onder president Donald Trump optreden tegen migranten.

1 uur geleden
Honderden arrestaties gemeld in Turkije bij 1 mei-manifestaties

ISTANBUL (ANP/AFP) - Rond acties op de internationale Dag van de Arbeid is in Istanbul onrust ontstaan. De Turkse politie vuurde traangas af en er worden honderden arrestaties gemeld.

5 uur geleden
Iran stuurt via Pakistan nieuw vredesvoorstel naar VS

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran heeft via bemiddelaar Pakistan een nieuw vredesvoorstel gedaan aan de Verenigde Staten. Teheran kwam eerder ook al met een plan, maar daar gingen de Amerikanen nog niet mee akkoord.

5 uur geleden
Europeanen demonstreren op Dag van de Arbeid

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Op meerdere plekken in Europa is vrijdag gedemonstreerd in het kader van de Dag van de Arbeid. Zo zijn in Frankrijk onder meer in Marseille en Lyon mensen op de been. In Nantes werden daarbij dingen naar de politie gegooid, melden de lokale autoriteiten op X.

7 uur geleden
Hoge golven vertragen vrijlating bultrug Timmy

SKAGEN (ANP) - De vrijlating van bultrug Timmy lijkt vertraging op te hebben gelopen. Het schip dat de walvis vervoert, vaart op dit moment rondjes bij het noordelijkste punt van Denemarken, waar het vaartuig de Noordzee op zou moeten varen. De kapitein zei tegen de Duitse regionale omroep NDR dat die omweg nodig is vanwege de slechte weersomstandigheden.

7 uur geleden
Global Sumud Flotilla bevestigt: bijna alle activisten vrij

KRETA (ANP/RTR) - De Global Sumud Flotilla bevestigt op sociale media dat alle door Israël opgepakte activisten zijn vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, met uitzondering van twee mannen. Die personen zijn deel van de organisatie achter de poging om over zee humanitaire hulp naar Gaza te brengen.

7 uur geleden
Duizenden geëvacueerd in Toscane om bosbranden

PISA (ANP) - In de Italiaanse regio Toscane zijn 3500 mensen geëvacueerd vanwege een grote bosbrand, meldt persbureau ANSA. Het vuur woedt tussen de steden Pisa en Lucca en bedreigt een dorp.

8 uur geleden