VS passeren grens 10 miljoen coronabesmettingen
BALTIMORE (ANP) - De Verenigde Staten hebben maandag de grens van 10 miljoen vastgestelde coronabesmettingen overschreden, blijkt uit gegevens van Johns Hopkins University in Baltimore. Wereldwijd zijn het er meer dan 50 miljoen sinds het virus zich sinds begin dit jaar verspreidde over de aardbol.
India staat tweede op de ranglijst met ruim 8,5 miljoen besmettingen en Brazilië (5,6 miljoen) derde. Op afstand volgend Frankrijk (1,8 miljoen) en Rusland (1,3 miljoen).
Ook qua sterfgevallen voeren de VS de ranglijst aan. Er komen de laatste dagen elke dag meer dan duizend overlijdens bij. Het totaal staat op een kleine 238.000, gevolgd door Brazilië met ruim 162.000.
De ernst van de epidemie in de VS maakte de aanpak een belangrijk onderwerp in de presidentsverkiezingen. Aanstaand president Joe Biden zei maandag er alles aan te doen om de pandemie te keren als hij in januari is beëdigd. Hij waarschuwde dat de VS een heel donkere winter staan te wachten en riep Amerikanen op een mondkapje te dragen.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - In Madrid is een vertoning van de wedstrijd tussen Spanje en Saudi-Arabië op het WK voetbal op zondagavond afgelast vanwege de extreme hitte. Daartoe hebben de gemeente Madrid en de Spaanse voetbalbond zaterdag besloten. Spanje trapt in de Verenigde Staten om 18.00 uur Nederlandse tijd af tegen Saudi-Arabië.
44 minuten geledenLUZERN (ANP/AFP) - De gesprekken tussen Iran en de Verenigde Staten in Zwitserland zijn begonnen, melden Iraanse staatsmedia. De twee landen zouden samen met bemiddelaar Qatar om tafel zijn gegaan om te praten over onder meer de situatie in Libanon en het vrijgeven van bevroren Iraanse tegoeden.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/DPA) - Israëlische troepen in Libanon mogen nog steeds dreigingen uitschakelen. Dat benadrukte minister van Defensie Israel Katz in een verklaring. Hij zei dat daar geen beperkingen voor gelden. "De bescherming van het leven van onze soldaten en burgers heeft de hoogste en onvoorwaardelijke prioriteit."
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De druk op de Britse premier Keir Starmer lijkt toe te nemen. Volgens Sky News heeft minister van Buitenlandse Zaken Yvette Cooper hem inmiddels gevraagd om te vertrekken, in navolging van een aantal andere ministers. Meerdere Britse media schrijven dat Starmer maandag zijn aftreden kan aankondigen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran noemt het aanhoudende conflict tussen Israël en Hezbollah in Libanon het hoofdonderwerp van het aanstaande overleg met de Verenigde Staten. Daarnaast moeten ook bevroren Iraanse tegoeden in het buitenland en de verkoop van Iraanse olie worden besproken, zegt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken in een videoboodschap.
3 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is in Zwitserland aangekomen voor wat naar eigen zeggen een tweedaags overleg met Iraanse functionarissen zal zijn. Vance en zijn vrouw landden op de luchtmachtbasis Emmen in Zwitserland, zo liet een woordvoerder van de vicepresident weten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social gezegd dat er meerdere personen zijn gearresteerd wegens vandalisme bij de Lincoln Memorial Reflecting Pool in Washington. Een van de mensen die zou zijn aangeklaagd is de 67-jarige David Carter Hearn, een drievoudig olympiër.
9 uur geleden