VS passeren grens 10 miljoen coronabesmettingen
BALTIMORE (ANP) - De Verenigde Staten hebben maandag de grens van 10 miljoen vastgestelde coronabesmettingen overschreden, blijkt uit gegevens van Johns Hopkins University in Baltimore. Wereldwijd zijn het er meer dan 50 miljoen sinds het virus zich sinds begin dit jaar verspreidde over de aardbol.
India staat tweede op de ranglijst met ruim 8,5 miljoen besmettingen en Brazilië (5,6 miljoen) derde. Op afstand volgend Frankrijk (1,8 miljoen) en Rusland (1,3 miljoen).
Ook qua sterfgevallen voeren de VS de ranglijst aan. Er komen de laatste dagen elke dag meer dan duizend overlijdens bij. Het totaal staat op een kleine 238.000, gevolgd door Brazilië met ruim 162.000.
De ernst van de epidemie in de VS maakte de aanpak een belangrijk onderwerp in de presidentsverkiezingen. Aanstaand president Joe Biden zei maandag er alles aan te doen om de pandemie te keren als hij in januari is beëdigd. Hij waarschuwde dat de VS een heel donkere winter staan te wachten en riep Amerikanen op een mondkapje te dragen.
Meer uit Buitenland
HO CHI MINH-STAD (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Lee Hae-chan is overleden tijdens een bezoek aan Vietnam. De 73-jarige politicus stierf aan de gevolgen van een hartaanval.
1 uur geledenSALAMANCA (ANP/AFP) - Bij een gewapende aanval op een voetbalveld in de Mexicaanse stad Salamanca zijn zondag zeker 11 mensen omgekomen. Twaalf anderen liepen schotwonden op, melden lokale autoriteiten.
2 uur geledenCARACAS (ANP) - Waarnemend president van Venezuela Delcy Rodríguez heeft zondag aangegeven dat ze genoeg heeft van bevelen uit de Verenigde Staten. Daarmee verwees ze naar de druk die Washington op Venezuela uitoefent sinds de gevangenneming van Nicolás Maduro.
3 uur geledenCARACAS (ANP) - In Venezuela zijn zondag 104 politieke gevangenen vrijgelaten. Eerder had de non-gouvernementele organisatie Foro Penal al melding gemaakt van zo'n 80 vrijgelaten gevangenen, met de hoop dat er meer zouden volgen.
4 uur geledenMANILLA (ANP) - Zeker zeven mensen zijn omgekomen toen een veerboot voor de kust van de zuid-Filipijnse provincie Basilan kapseisde. De kustwacht wist volgens lokale media 215 opvarenden te redden, maar 144 personen worden nog vermist.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering onderzoekt de actie van de grenspolitie waarbij een man werd doodgeschoten in Minneapolis, en zal met een conclusie komen. Dat laat president Donald Trump weten aan de Wall Street Journal.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël zal de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte pas weer openstellen als de zoektocht naar het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar is voltooid. Dat meldde het kantoor van premier Benjamin Netanyahu zondagavond laat.
6 uur geleden