VS passeren China op laatste dag Spelen in medailleklassement
TOKIO (ANP) - De Verenigde Staten zijn opnieuw het meest succesvolle land bij de Olympische Zomerspelen. China had op de voorlaatste dag nog de leiding in het medailleklassement, maar de Amerikanen gingen daar zondag toch nog voorbij. Dat was onder meer te danken aan het goud bij het volleybal en basketbal voor vrouwen en aan Jennifer Valente, die bij het baanwielrennen het beste was op het onderdeel omnium.
Met die drie zeges komen de Amerikanen uit op 39 gouden, 41 zilveren en 32 bronzen plakken. China moet het doen met 38 keer goud, 32 keer zilver en 18 keer brons. Gastland Japan staat met 27 maal goud, 14 keer zilver en 16 keer brons ook in de top 3 van het eindklassement.
Het is, na Londen 2012 en Rio de Janeiro 2016, de derde keer op rij dat de Verenigde Staten de medaillespiegel aanvoeren bij de Zomerspelen. In 2008, toen de Olympische Spelen in Peking waren, voerde China de lijst aan met liefst 51 keer goud. De Verenigde Staten hadden toen wel meer medailles dan China, maar aanzienlijk minder vaak goud.
Nederland
Nederland eindigt op de zevende plek met 10 keer goud, 12 keer zilver en 14 brons. Frankrijk won zondag het handbaltoernooi bij de vrouwen en staat daardoor net achter de Oranje-formatie, met 10 keer goud, 12 keer zilver en 11 maal brons.
Duitsland en Italië maken de top 10 compleet. Ook die twee landen kwamen op 10 gouden plakken uit, maar behaalden minder vaak zilver dan Nederland en Frankrijk.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
15 minuten geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
19 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
1 dag geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
1 dag geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
1 dag geleden