Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS overwegen Wagner-groep terroristisch stempel te geven

VS overwegen Wagner-groep terroristisch stempel te geven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering overweegt de Russische Wagner-groep te bestempelen als een terroristische organisatie, zeggen ingewijden. De stap zou het militaire huurlingenbedrijf moeten hinderen in zijn groeiende betrokkenheid in de oorlog in Oekraïne en conflicten in Afrika, door leden te vervolgen en bezittingen in beslag te nemen. Een definitief besluit is nog niet genomen, benadrukken de bronnen tegen persbureau Bloomberg.

De Wagner-groep wordt ervan beticht te worden ingezet om de buitenlandse ambities van Moskou te verwezenlijken, maar het Kremlin weerspreekt dat. De paramilitaire organisatie opende deze maand haar eerste officiële hoofdkwartier in Sint-Petersburg. Oprichter en eigenaar Jevgeni Prigozjin heeft toegegeven dat zijn strijders actief zijn in Oekraïne.

Prigozjin wordt ook wel 'Poetins chef' genoemd omdat zijn cateringbedrijf het Kremlin als klant heeft. De Wagner-eigenaar erkende onlangs dat hij zich heeft bemoeid met de Amerikaanse verkiezingen en dat zal blijven doen.

De VS hebben hem officieel beschuldigd van het sponsoren van Russische 'trollenboerderijen' die de Amerikaanse politiek proberen te beïnvloeden. In juli loofde het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken een beloning uit die kan oplopen tot 10 miljoen dollar voor informatie over Prigozjins betrokkenheid bij Amerikaanse verkiezingsinmenging. De VS, het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie hebben sancties tegen hem uitgevaardigd.

Meer uit Buitenland

Nieuwe aanvallen treffen Iran en Koeweit ​​in strijd om Hormuz

TEHERAN/WASHINGTON (ANP/AFP) - Nieuwe luchtaanvallen hebben Iran en Koeweit, een bondgenoot van de VS, zondagavond opgeschud. De aanvallen, die nog niet zijn opgeëist, vonden plaats enkele uren nadat Iran en de Verenigde Staten voor de derde keer deze week vuur hadden uitgewisseld. De controle over de Straat van Hormuz was opnieuw het centrale thema.

2 uur geleden
Dodental na aardbevingen in Venezuela opgelopen tot bijna 4500

CARACAS (ANP/RTR) - Het dodental door de twee aardbevingen die Venezuela op 24 juni troffen, is opgelopen tot 4490. Dat meldt parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez op Telegram.

2 uur geleden
Frankrijk staat stil bij antisemitisme op eerste Dreyfus-dag

PARIJS (ANP) - Frankrijk heeft voor het eerst een jaarlijkse herdenking gehouden voor Alfred Dreyfus, een Joodse legerofficier die eind negentiende eeuw ten onrechte werd veroordeeld voor hoogverraad. Exact 120 jaar geleden erkende het hoogste Franse hof van beroep Dreyfus' onschuld.

4 uur geleden
Israëlische verkiezingen definitief op 27 oktober

JERUZALEM (ANP/AFP/DPA) - De Israëlische verkiezingen zijn definitief op 27 oktober, heeft de coalitie van premier Benjamin Netanyahu bekendgemaakt. Dat is de laatste datum waarop de verkiezingen volgens de wet moeten worden gehouden.

5 uur geleden
Palestijnse doden door Israëlische aanvallen in Gaza

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen in de Gazastrook zijn zondag zeker zes mensen gedood, onder wie een 9-jarig meisje. Dat meldden Palestijnse hulpdiensten. Het meisje kwam om het leven door Israëlisch vuur dat gericht was op het vluchtelingenkamp Al-Bureij, in het hart van de kuststrook. Het Israëlische leger zei niet op de hoogte te zijn van het incident.

7 uur geleden
Nieuw Syrisch parlement voor het eerst bijeen in Damascus

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Het nieuwe Syrische parlement is zondag voor het eerst bijeengekomen, negentien maanden nadat rebellen Bashar al-Assad ten val brachten. De eerste zitting zou oorspronkelijk afgelopen maandag zijn, maar dat werd zonder opgaaf van redenen tot nader order uitgesteld.

8 uur geleden
Amerikaanse krijgsmacht: Straat van Hormuz open voor scheepvaart

WASHINGTON (ANP) - De Straat van Hormuz is open voor al het scheepvaartverkeer, stelt het Amerikaanse militaire commando in de regio (CENTCOM). De Persian Gulf Strait Authority (PGSA), die werd opgezet door Iran voor het beheren van de zeestraat, zegt dat de Straat van Hormuz nog steeds is afgesloten.

9 uur geleden