Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS overwegen Wagner-groep terroristisch stempel te geven

VS overwegen Wagner-groep terroristisch stempel te geven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering overweegt de Russische Wagner-groep te bestempelen als een terroristische organisatie, zeggen ingewijden. De stap zou het militaire huurlingenbedrijf moeten hinderen in zijn groeiende betrokkenheid in de oorlog in Oekraïne en conflicten in Afrika, door leden te vervolgen en bezittingen in beslag te nemen. Een definitief besluit is nog niet genomen, benadrukken de bronnen tegen persbureau Bloomberg.

De Wagner-groep wordt ervan beticht te worden ingezet om de buitenlandse ambities van Moskou te verwezenlijken, maar het Kremlin weerspreekt dat. De paramilitaire organisatie opende deze maand haar eerste officiële hoofdkwartier in Sint-Petersburg. Oprichter en eigenaar Jevgeni Prigozjin heeft toegegeven dat zijn strijders actief zijn in Oekraïne.

Prigozjin wordt ook wel 'Poetins chef' genoemd omdat zijn cateringbedrijf het Kremlin als klant heeft. De Wagner-eigenaar erkende onlangs dat hij zich heeft bemoeid met de Amerikaanse verkiezingen en dat zal blijven doen.

De VS hebben hem officieel beschuldigd van het sponsoren van Russische 'trollenboerderijen' die de Amerikaanse politiek proberen te beïnvloeden. In juli loofde het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken een beloning uit die kan oplopen tot 10 miljoen dollar voor informatie over Prigozjins betrokkenheid bij Amerikaanse verkiezingsinmenging. De VS, het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie hebben sancties tegen hem uitgevaardigd.

Meer uit Buitenland

Politie doorzoekt luchthaven Leipzig na ontdekking gat in hek

LEIPZIG (ANP) - Op de luchthaven van Leipzig lijkt een voertuig door een hek te zijn gereden. Na de ontdekking van een groot gat in de omheining, werd een start- en landingsbaan afgesloten en het Duitse vliegveld werd afgezocht naar mensen, voorwerpen en voertuigen die daar niet horen te zijn. Op het vliegveld werd in augustus een mislukte drone-aanval uitgevoerd.

16 minuten geleden
Doden en gewonden door incident op militaire basis in Canada

WAINWRIGHT (ANP/AFP/RTR) - Op een militaire basis in de Canadese provincie Alberta zijn doden en gewonden gevallen. Premier Mark Carney spreekt op X van "een ernstig incident dat een grote brand heeft veroorzaakt".

1 uur geleden
Rubio vraagt om hard optreden van Israël tegen kolonisten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De VS willen dat Israël meer doet om aanvallen door kolonisten op de bezette Westelijke Jordaanoever te voorkomen. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zaterdag.

2 uur geleden
Vance: immigratie is verantwoordelijk voor geweld in Frankrijk

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance stelt dat immigratie verantwoordelijk is voor het geweld tijdens de grootschalige protesten in Frankrijk. Op X reageert de conservatieve politicus op een video waarin te zien is hoe het stadhuis van Limoges in brand werd gestoken.

2 uur geleden
Saudi-Arabië meldt onderscheppen van raketten en drones

RIYAD (ANP/RTR/DPA) - De Saudische luchtverdediging heeft twee raketten onderschept die door de Jemenitische Houthi's waren afgevuurd in de richting van de zuidwestelijke stad Khamis Mushait. Dat meldde de door Saudi-Arabië geleide militaire coalitie zondag.

4 uur geleden
VS willen analyse van gevolgen afzien sancties op Rusland

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om af te zien van heffingen op Russische energie komt neer op een pauze van zestig dagen om de gevolgen voor de wereldeconomie te "analyseren". Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zaterdag gezegd.

5 uur geleden
Protesten Albanië houden aan, politie slaags met demonstranten

TIRANA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Albanese politie is zaterdag in hoofdstad Tirana in botsing gekomen met honderden demonstranten die voor de vijfde dag op rij het aftreden van premier Edi Rama eisten. Daarbij zou ook met rubberkogels door de politie richting de demonstranten zijn geschoten.

7 uur geleden