VS overwegen Wagner-groep terroristisch stempel te geven
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering overweegt de Russische Wagner-groep te bestempelen als een terroristische organisatie, zeggen ingewijden. De stap zou het militaire huurlingenbedrijf moeten hinderen in zijn groeiende betrokkenheid in de oorlog in Oekraïne en conflicten in Afrika, door leden te vervolgen en bezittingen in beslag te nemen. Een definitief besluit is nog niet genomen, benadrukken de bronnen tegen persbureau Bloomberg.
De Wagner-groep wordt ervan beticht te worden ingezet om de buitenlandse ambities van Moskou te verwezenlijken, maar het Kremlin weerspreekt dat. De paramilitaire organisatie opende deze maand haar eerste officiële hoofdkwartier in Sint-Petersburg. Oprichter en eigenaar Jevgeni Prigozjin heeft toegegeven dat zijn strijders actief zijn in Oekraïne.
Prigozjin wordt ook wel 'Poetins chef' genoemd omdat zijn cateringbedrijf het Kremlin als klant heeft. De Wagner-eigenaar erkende onlangs dat hij zich heeft bemoeid met de Amerikaanse verkiezingen en dat zal blijven doen.
De VS hebben hem officieel beschuldigd van het sponsoren van Russische 'trollenboerderijen' die de Amerikaanse politiek proberen te beïnvloeden. In juli loofde het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken een beloning uit die kan oplopen tot 10 miljoen dollar voor informatie over Prigozjins betrokkenheid bij Amerikaanse verkiezingsinmenging. De VS, het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie hebben sancties tegen hem uitgevaardigd.
Meer uit Buitenland
NEW DELHI (ANP/AFP) - De Indiase premier Narendra Modi heeft de Indiase piloot die woensdag werd aangevallen met een mes door zijn copiloot op een flydubai-toestel geprezen. In een bericht op X noemde hij hem een "held".
19 minuten geledenNASHVILLE (ANP) - De Amerikaanse staat Tennessee schort met onmiddellijke ingang de uitvoering van doodstraffen in de staat op. Dat melden Amerikaanse media op gezag van gouverneur Bill Lee. De maatregel geldt in ieder geval tot het einde van dit jaar. In de Amerikaanse staat stond tot die tijd één executie gepland, meldt USA Today.
42 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Bij Pakistaanse aanvallen op het buurland Afghanistan zijn zeker 22 "terroristen" gedood. Dat meldt het Pakistaanse ministerie van Informatie op X.
1 uur geledenNASHVILLE (ANP/RTR) - De ter dood veroordeelde Amerikaanse Christa Pike (50) is na het toedienen van twee dodelijke injecties nog in leven. Dat meldden Amerikaanse en Britse media - waaronder CNN, The New York Times en BBC - op basis van haar advocaten en getuigen. De autoriteiten in de staat Tennessee bevestigen dit nu.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft woensdag gezegd dat het nog te vroeg is om te zeggen of er Iraanse betrokkenheid was bij het gewelddadige incident aan boord van de flydubai-vlucht van Dubai naar Tel Aviv. Dat zei hij in het programma Hannity op Fox News.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De website van ShinyHunters, de groep die de verantwoordelijkheid heeft opgeëist voor een recente hack waarbij persoonlijke en gevoelige gegevens van duizenden FBI-agenten zijn buitgemaakt, is woensdag offline gegaan.
4 uur geledenVIRGINIA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft diverse nieuwe militaire commando's en projecten aangekondigd, waaronder een initiatief dat onder leiding zal komen te staan van Elon Musk. Het gaat om een project dat gericht is op onderzoek naar de toekomst van oorlogsvoering.
4 uur geleden