Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS overwegen Wagner-groep terroristisch stempel te geven

VS overwegen Wagner-groep terroristisch stempel te geven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering overweegt de Russische Wagner-groep te bestempelen als een terroristische organisatie, zeggen ingewijden. De stap zou het militaire huurlingenbedrijf moeten hinderen in zijn groeiende betrokkenheid in de oorlog in Oekraïne en conflicten in Afrika, door leden te vervolgen en bezittingen in beslag te nemen. Een definitief besluit is nog niet genomen, benadrukken de bronnen tegen persbureau Bloomberg.

De Wagner-groep wordt ervan beticht te worden ingezet om de buitenlandse ambities van Moskou te verwezenlijken, maar het Kremlin weerspreekt dat. De paramilitaire organisatie opende deze maand haar eerste officiële hoofdkwartier in Sint-Petersburg. Oprichter en eigenaar Jevgeni Prigozjin heeft toegegeven dat zijn strijders actief zijn in Oekraïne.

Prigozjin wordt ook wel 'Poetins chef' genoemd omdat zijn cateringbedrijf het Kremlin als klant heeft. De Wagner-eigenaar erkende onlangs dat hij zich heeft bemoeid met de Amerikaanse verkiezingen en dat zal blijven doen.

De VS hebben hem officieel beschuldigd van het sponsoren van Russische 'trollenboerderijen' die de Amerikaanse politiek proberen te beïnvloeden. In juli loofde het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken een beloning uit die kan oplopen tot 10 miljoen dollar voor informatie over Prigozjins betrokkenheid bij Amerikaanse verkiezingsinmenging. De VS, het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie hebben sancties tegen hem uitgevaardigd.

Meer uit Buitenland

Orkaan Isaias nadert kust Florida, overstromingen verwacht

NAVARRE (ANP/AFP) - Orkaan Isaias is al merkbaar aan de Amerikaanse kust en komt naar verwachting vrijdagavond lokale tijd aan land. Het zou de eerste orkaan zijn die het Amerikaanse vasteland sinds 2024 treft. In delen van Florida zijn evacuatiebevelen afgegeven en er wordt gewaarschuwd voor overstromingen.

1 uur geleden
Zeer zware aardbeving voor kust van Panama

PANAMA-STAD (ANP/AFP) - Voor de kust van Panama heeft een zeer zware aardbeving plaatsgevonden. Die had volgens eerste schattingen van het Amerikaanse geologische centrum USGS een kracht van 7.6 en vond plaats op 10 kilometer diepte.

3 uur geleden
Meer dan honderd aanhoudingen bij protesten in Brussel

BRUSSEL (ANP) - Bij de onlusten in Brussel zijn tot nog toe 110 mensen opgepakt. Dat meldt stadsmedium Bruzz op gezag van de betreffende politiezone. Het gaat volgens de dienst om dertig arrestaties en een tachtigtal bestuurlijke aanhoudingen. In de stad werd gedemonstreerd door vakbonden tegen bezuinigingen.

3 uur geleden
Nederland en zeven andere landen steunen Strafhof in verklaring

DEN HAAG (ANP) - Nederland en zeven andere landen hebben in een gezamenlijke verklaring hun steun uitgesproken voor het Internationaal Strafhof (ICC). De ministers van Buitenlandse Zaken van de acht landen "betreuren en zijn het zeer oneens" met de Amerikaanse aankondiging nieuwe sancties op te leggen aan het in Den Haag gevestigde hof.

5 uur geleden
EU-buitenlandministers bespreken maandag Amerikaanse ICC-sancties

BRUSSEL (ANP) - Op Belgisch initiatief spreken de Europese ministers van Buitenlandse Zaken maandag over de aangekondigde Amerikaanse sancties tegen het Internationaal Strafhof (ICC). Dat meldt de minister van Buitenlandse Zaken van dat land, Maxime Prévot, op X.

5 uur geleden
Europese Commissie hekelt aangekondigde Amerikaanse ICC-sancties

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie hekelt de vrijdag aangekondigde Amerikaanse sancties tegen het Internationaal Strafhof (ICC). In een verklaring noemt de Commissie het "diep te betreuren dat de Verenigde Staten de intentie heeft medegedeeld om sancties op te leggen".

6 uur geleden
Tientallen dode vrouwen en kinderen door droneaanval in Soedan

KHARTOEM (ANP/AFP) - Bij een droneaanval in het zuiden van Soedan zijn 26 vrouwen en vier kinderen om het leven gekomen, melden ooggetuigen en de lokale gouverneur. De aanval zou zijn uitgevoerd door de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF), die al jaren een oorlog uitvechten met het regeringsleger.

6 uur geleden