VS overwegen Wagner-groep terroristisch stempel te geven
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering overweegt de Russische Wagner-groep te bestempelen als een terroristische organisatie, zeggen ingewijden. De stap zou het militaire huurlingenbedrijf moeten hinderen in zijn groeiende betrokkenheid in de oorlog in Oekraïne en conflicten in Afrika, door leden te vervolgen en bezittingen in beslag te nemen. Een definitief besluit is nog niet genomen, benadrukken de bronnen tegen persbureau Bloomberg.
De Wagner-groep wordt ervan beticht te worden ingezet om de buitenlandse ambities van Moskou te verwezenlijken, maar het Kremlin weerspreekt dat. De paramilitaire organisatie opende deze maand haar eerste officiële hoofdkwartier in Sint-Petersburg. Oprichter en eigenaar Jevgeni Prigozjin heeft toegegeven dat zijn strijders actief zijn in Oekraïne.
Prigozjin wordt ook wel 'Poetins chef' genoemd omdat zijn cateringbedrijf het Kremlin als klant heeft. De Wagner-eigenaar erkende onlangs dat hij zich heeft bemoeid met de Amerikaanse verkiezingen en dat zal blijven doen.
De VS hebben hem officieel beschuldigd van het sponsoren van Russische 'trollenboerderijen' die de Amerikaanse politiek proberen te beïnvloeden. In juli loofde het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken een beloning uit die kan oplopen tot 10 miljoen dollar voor informatie over Prigozjins betrokkenheid bij Amerikaanse verkiezingsinmenging. De VS, het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie hebben sancties tegen hem uitgevaardigd.
Meer uit Buitenland
SAN FRANCISCO (ANP) - Een toeristenboot met drie dekken en negentien opvarenden is omgeslagen nabij Alcatraz Island in de Baai van San Francisco. Daarbij is één persoon om het leven gekomen en raakten twee andere opvarenden vermist, meldden lokale autoriteiten. Drie mensen zijn naar het ziekenhuis gebracht. De overige dertien opvarenden bereikten veilig de wal.
11 minuten geledenGIBRALTAR (ANP) - Er is een nieuw tijdperk aangebroken voor de betrekkingen tussen Spanje en het kleine Britse gebied Gibraltar: de grenscontroles, die lange tijd voor spanning en frustratie zorgden, zijn opgeheven. Kort na middernacht staken enkele tientallen mensen en voertuigen vanuit Spanje de grens over zonder douanecontrole te ondergaan.
26 minuten geledenODESSA (ANP) - Bij Russische aanvallen op schepen in het zuiden van Oekraïne en in de Zwarte Zee zijn dinsdag zeker drie doden gevallen, melden Oekraïense autoriteiten. Ook zou haveninfrastructuur in de zuidelijke havenstad Odesa onder vuur zijn genomen.
28 minuten geledenGRANZIN (ANP) - Een grote brand op een voormalig militair oefenterrein in Nationaal Park Müritz (Müritz-Nationalpark), een gebied in het oosten van Duitsland, heeft voor de tweede nacht op rij tot evacuaties geleid. De politie ontruimde de door brandend dennenbos omringde dorpen Granzin en Granziner Mühle, meldt de Duitse zender ntv.
32 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De VS hebben de economische sancties tegen Iran aangescherpt en een militaire maritieme blokkade van het land hervat, nadat de onderhandelingen tussen beide landen waren vastgelopen na nieuwe wederzijdse aanvallen in de Straat van Hormuz.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd dat hij de Amerikaanse aanvallen op Iran volgende week uitbreidt naar "elektriciteitscentrales en bruggen" als Teheran dan nog geen akkoord met de Verenigde Staten heeft gesloten.
2 uur geledenALMERIA (ANP) - Twaalf van de dertien slachtoffers van een dodelijke bosbrand die door Andalusië in Zuid-Spanje raasde, waren buitenlanders. Dit maakten de autoriteiten dinsdag bekend na afronding van het forensisch onderzoek. Eerder was sprake van tien buitenlandse doden.
2 uur geleden