Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS overwegen veiligheidscheck op bedrijven en deals Elon Musk

VS overwegen veiligheidscheck op bedrijven en deals Elon Musk

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt een aantal activiteiten van miljardair Elon Musk aan een veiligheidscheck te onderwerpen. Het gaat onder andere om ruimtevaartbedrijf SpaceX en de op handen zijnde overname van socialmediaplatform Twitter, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

De zorgen over Musk nemen toe nadat hij had gedreigd een internetdienst aan Oekraïne via de satellietdienst Starlink, onderdeel van SpaceX, te beëindigen vanwege de verliezen van tientallen miljoenen dollars. Uiteindelijk zegde Musk toe de rekening te blijven betalen. Daarnaast schoof Musk met vredesvoorstellen die hij op Twitter deelde volgens regeringsfunctionarissen steeds meer op richting het standpunt van Rusland over de invasie.

Bovendien onderzoekt de regering-Biden of de overname van Twitter door Musk en buitenlandse investeerders een risico voor de nationale veiligheid vormt. Het gaat om onder anderen de Saudische prins Alwaleed bin Talal, het Qatarese staatsinvesteringsfonds en cryptobedrijf Binance, dat in handen is van een Chinese staatsburger.

Vroege fase

Bronnen zeggen tegen Bloomberg dat de gesprekken nog in een vroege fase zitten, waardoor het onzeker is of de bedrijven en deals van Musk daadwerkelijk worden onderzocht. Het is daarnaast nog de vraag met welke middelen de federale overheid dat zou kunnen doen.

Meer uit Financieel

Nederlandse rechtbank mag Apple-zaak behandelen van EU-hof

LUXEMBURG (ANP/RTR) - Een Nederlandse rechtbank mag zich buigen over een zaak van twee Nederlandse stichtingen tegen Apple over de App Store. Dit heeft het Hof van Justitie van de Europese Unie dinsdag bepaald.

15 minuten geleden
Autobedrijven verkochten minder occasions in november

BUNNIK (ANP) - Autobedrijven zoals dealers en garages hebben in november minder occasions verkocht dan een jaar eerder. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RDC ging het om een verkoop van 110.981 gebruikte auto's, een daling van 3,8 procent vergeleken met vorig jaar. De verkoop van gebruikte auto's tussen consumenten onderling nam wel toe, met 7,7 procent tot 61.385 voertuigen.

22 minuten geleden
Inflatie eurozone stijgt licht naar 2,2 procent

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in november licht gestegen naar 2,2 procent. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. In oktober nam de inflatie in het eurogebied nog af tot 2,1 procent, van 2,2 procent in september.

37 minuten geleden
HEMA komt volledig in handen van Jumbo-familie Van Eerd

AMSTERDAM (ANP) - HEMA komt volledig in handen van het investeringsvehikel van de familie Van Eerd, die ook eigenaar is van supermarktketen Jumbo. Het vehikel van de familie bezat al 50 procent van de aandelen van HEMA. Mississippi Ventures neemt de overige 50 procent over van de Nederlandse investeringsmaatschappij Parcom.

1 uur geleden
AEX-index begint terughoudend na lagere slotkoersen Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet dinsdag weinig beweging zien na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers verwerkten de lagere slotstanden op Wall Street, waar de stemming onder meer werd gedrukt door flinke koersdalingen van de cryptomunten en cryptobedrijven. Het vooruitzicht dat de Bank of Japan de rente mogelijk later deze maand gaat verhogen, zorgde ook voor terughoudendheid.

2 uur geleden
Topman en oprichter Jitse Groen treedt af bij Just Eat Takeaway

AMSTERDAM (ANP) - Jitse Groen treedt per 1 januari af als topman van Thuisbezorgd-moederbedrijf Just Eat Takeaway. Groen richtte het bedrijf in 2000 op.

2 uur geleden
Duitse lobbygroep: neergang industrie wordt 'structureel'

BERLIJN (ANP/DPA) - De neergang in de Duitse industrie begint structurele vormen aan te nemen en de regering doet te weinig om die industriële malaise tegen te gaan. Dat meldt de invloedrijke lobbygroep BDI die voor dit jaar opnieuw krimp verwacht van de industriële productie in Duitsland, wat dan het vierde jaar op rij zou zijn.

2 uur geleden