VS overwegen leningen aan noodlijdende oliemaatschappijen
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Amerikaanse oliemaatschappijen die in de problemen zitten door de coronapandemie, kunnen mogelijk een lening krijgen van de Amerikaanse overheid. De minister van Financiën, Steve Mnuchin, zei dat zondag op de tv-zender Fox News. Wereldwijd is de vraag naar olie compleet ingezakt, doordat de economie is stil komen te liggen.
Volgens Mnuchin stelt president Trump dat regelrechte overheidssteun voor noodlijdende bedrijven is uitgesloten, of het nu gaat om luchtvaartmaatschappijen of olieconcerns. Maar leningen worden serieus bestudeerd, aldus Mnuchin. Volgens hem wordt er een nooit eerder vertoonde mate van fiscale hulp in de economie gepompt.
Hij denkt dat de Amerikaanse economie in het derde kwartaal weer zal opveren, als in mei en juni bedrijven weer geleidelijk opengaan.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden zijn geslonken naar 5,8 procent. Dat is de laagste vullingsgraad in tien jaar. Dat blijkt uit het Nationaal Energie Dashboard van gasnetbeheerder Gasunie dat sinds 2016 de opslagcijfers volledig bijhoudt.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie zal door de Iranoorlog minder hard groeien, maar "kan tegen een stootje". Dat schrijven economen van ABN AMRO in een nieuw rapport, waarin ze ook waarschuwen voor hogere inflatie.
7 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI is van plan te stoppen met zijn app Sora, die gebruikers met behulp van kunstmatige intelligentie korte video's liet maken. Het bedrijf wil de benodigde rekenkracht liever voor andere doeleinden inzetten, meldt een woordvoerder.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV pleit voor een ruimere belastingvrije reiskostenvergoeding en het invoeren van maximumprijzen voor benzine en diesel aan de pomp. Het zijn enkele punten die de grootste vakbond van Nederland aandraagt in de aanloop naar een Kamerdebat over de economische gevolgen van de Iranoorlog.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen gesloten. Beleggers zochten naar aanwijzingen over de mogelijke duur van de gevechten in Iran en de Golfregio, maar de onzekerheid overheerste.
10 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Europa krijgt binnenkort te maken met dezelfde verstoring in de aanvoer van brandstoffen die landen in Azië al raakt, meent Shell-topman Wael Sawan. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de afsluiting van de Straat van Hormuz kunnen Golfstaten veel moeilijker hun olie en gas exporteren. Dit leidde onder andere in de Filipijnen, India, Cambodja en Myanmar al tot schaarste aan olie of gas.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag verder omhoog, ondanks opnieuw fors oplopende olieprijzen. De aanhoudende onrust rond de oorlog in het Midden-Oosten drukte wel op het sentiment, omdat beleggers vrezen dat het conflict het wereldwijde energieprobleem zal verergeren.
14 uur geleden