
VS over steun aan Oekraïne: niet laten afschrikken door Rusland
WARSCHAU (ANP/DPA) - Niemand die Oekraïne wil helpen moet zich laten afschrikken door Russische dreigementen, zei de voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Nancy Pelosi. De Democratische partijgenote van president Joe Biden riep tijdens een bezoek aan het Oekraïense buurland Polen op tot meer steun, ondanks de intimidatie van het regime in het Kremlin.
"We moeten ons niet laten intimideren door de dreigementen die de Russen uiten. Ze hebben al genoeg bedreigingen geuit en veel daarvan uitgevoerd: ze hebben mensen, families, burgers gedood", aldus Pelosi. Ze zei verder dat de sancties tegen de Russen verder moeten worden aangescherpt "om aan te tonen dat hun gedrag onaanvaardbaar is." Moskou heeft al genoeg gedaan om de "grootst mogelijke militaire hulp en de zwaarste sancties te rechtvaardigen".
De Verenigde Staten hebben al Russische tegoeden bevroren, maar zijn ook van plan het geld later te gebruiken voor de wederopbouw in Oekraïne.
Pelosi bracht afgelopen weekeinde een bezoek aan Oekraïne en sprak met president Volodimir Zelenski.
Meer uit Buitenland
KHARTOEM (ANP/RTR) - Bij een aardverschuiving in het westen van Soedan zijn volgens een rebellenbeweging in het land meer dan duizend mensen omgekomen. Sudan Liberation Movement/Army meldt dat de ramp zondag al plaatsvond.
57 minuten geledenPRAAG (ANP/DPA) - De Tsjechische oud-premier Andrej Babis is aangevallen tijdens een verkiezingsbijeenkomst in het oosten van het land. De politie meldt dat een oude man met zijn wandelstok op Babis' hoofd sloeg en dat Babis daarna naar het ziekenhuis is gebracht.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - De vloot schepen met activisten die hulp willen leveren aan Gaza is opnieuw vertrokken vanuit Barcelona. De schepen waren zondag al vertrokken, maar maakten eerder op maandag rechtsomkeert vanwege slecht weer.
6 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico heeft deze week in China bilaterale ontmoetingen met president Xi Jinping en de Russische president Vladimir Poetin. Na terugkeer in Slowakije ontmoet Fico op vrijdag de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, maakte hij bekend.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Het was deze zomer gemiddeld 16,1 graden in het Verenigd Koninkrijk. Daarmee was de zomer van 2025 de warmste sinds het begin van de metingen in 1884, aldus de Britse weerdienst (Met Office) op basis van voorlopige cijfers.
9 uur geledenJALALABAD (ANP) - De aardbeving in Afghanistan heeft vrouwen en meisjes mogelijk extra zwaar getroffen, vermoedt hulporganisatie CARE. Eerdere rampen zouden hebben aangetoond dat vrouwen vaker onder het puin belanden, omdat ze in het zwaar conservatief-islamitische land vaak thuiszitten.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bulgarije verdenkt Rusland van het "schaamteloos" verstoren van een vlucht van EU-kopstuk Ursula von der Leyen, bevestigt de Europese Commissie. Het vliegtuig van de commissievoorzitter werd zondagmiddag boven Bulgarije gejamd, waardoor de piloot zonder elektronische navigatiehulp moest landen.
14 uur geleden