Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS optimistisch over mogelijke deal tussen Israël en Hamas

VS optimistisch over mogelijke deal tussen Israël en Hamas

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben zich positief uitgelaten over een mogelijke deal tussen Israël en Hamas. Een Amerikaanse functionaris spreekt van een "doorbraak" in het bereiken van afspraken over de vrijlating van gijzelaars, maar houdt nog een slag om de arm.

Er zijn nog openstaande kwesties, aldus de functionaris tegen verslaggevers. Die verwacht niet dat de deal binnen dagen wordt gesloten. Hamas heeft volgens de functionaris zijn standpunt deels gewijzigd. De Israëlische minister van Defensie Yoav Gallant zei eerder op donderdag dat zijn land "dichter dan ooit tevoren" bij een deal staat over de terugkeer van de gijzelaars die Hamas vasthoudt.

Ook vertelde de functionaris dat de Amerikaanse president Joe Biden en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu een half uur hebben gebeld over een eventuele overeenkomst tussen de strijdende partijen in de Gazastrook. Israël maakte eerder bekend dat Netanyahu in dat gesprek zei dat hij een onderhandelingsteam stuurt. De gesprekken worden volgens de Amerikaanse functionaris waarschijnlijk in de Qatarese hoofdstad Doha gehouden.

Meer uit Buitenland

President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

2 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

2 uur geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
Brief Trump aan Congres: vijandelijkheden met Iran zijn beëindigd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".

3 uur geleden
VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken

WASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
Axios: blokkade VS kost Iran al bijna vijf miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.

3 uur geleden
Trump verhoogt druk op Cuba met nieuwe sancties

WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.

9 uur geleden