VS optimistisch over mogelijke deal tussen Israël en Hamas
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben zich positief uitgelaten over een mogelijke deal tussen Israël en Hamas. Een Amerikaanse functionaris spreekt van een "doorbraak" in het bereiken van afspraken over de vrijlating van gijzelaars, maar houdt nog een slag om de arm.
Er zijn nog openstaande kwesties, aldus de functionaris tegen verslaggevers. Die verwacht niet dat de deal binnen dagen wordt gesloten. Hamas heeft volgens de functionaris zijn standpunt deels gewijzigd. De Israëlische minister van Defensie Yoav Gallant zei eerder op donderdag dat zijn land "dichter dan ooit tevoren" bij een deal staat over de terugkeer van de gijzelaars die Hamas vasthoudt.
Ook vertelde de functionaris dat de Amerikaanse president Joe Biden en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu een half uur hebben gebeld over een eventuele overeenkomst tussen de strijdende partijen in de Gazastrook. Israël maakte eerder bekend dat Netanyahu in dat gesprek zei dat hij een onderhandelingsteam stuurt. De gesprekken worden volgens de Amerikaanse functionaris waarschijnlijk in de Qatarese hoofdstad Doha gehouden.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran en de Verenigde Staten boeken vooruitgang in de onderhandelingen om hun oorlog te beëindigen, heeft de Iraanse parlementsvoorzitter zaterdagavond gezegd. Maar Mohammad Bagher Ghalibaf voegde eraan toe dat de partijen nog ver van een akkoord verwijderd zijn.
2 uur geledenSEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft zondag minstens één ballistische raket getest, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Het is de nieuwste test in een hele reeks recente lanceringen door Noord-Korea. De Zuid-Koreaanse legertop heeft volgens Yonhap één ballistische raket gedetecteerd die in oostelijke richting werd afgevuurd. Het Zuid-Koreaanse leger analyseert het incident.
5 uur geledenMADRID (ANP) - De regeringen van Brazilië, Spanje en Mexico hebben zaterdag toegezegd hun hulp aan Cuba op te voeren. Daarmee willen zij een volgens hen door een Amerikaanse blokkade veroorzaakte humanitaire crisis op het eiland verlichten. In een gezamenlijke verklaring riepen de drie landen op tot een oprechte dialoog, die in lijn is met de bepalingen van het Handvest van de Verenigde Naties. De landen voegden eraan toe dat het Cubaanse volk vrij moet zijn om zijn eigen toekomst te bepalen.
5 uur geledenWENEN (ANP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.
7 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.
9 uur geleden