VS optimistisch over mogelijke deal tussen Israël en Hamas
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben zich positief uitgelaten over een mogelijke deal tussen Israël en Hamas. Een Amerikaanse functionaris spreekt van een "doorbraak" in het bereiken van afspraken over de vrijlating van gijzelaars, maar houdt nog een slag om de arm.
Er zijn nog openstaande kwesties, aldus de functionaris tegen verslaggevers. Die verwacht niet dat de deal binnen dagen wordt gesloten. Hamas heeft volgens de functionaris zijn standpunt deels gewijzigd. De Israëlische minister van Defensie Yoav Gallant zei eerder op donderdag dat zijn land "dichter dan ooit tevoren" bij een deal staat over de terugkeer van de gijzelaars die Hamas vasthoudt.
Ook vertelde de functionaris dat de Amerikaanse president Joe Biden en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu een half uur hebben gebeld over een eventuele overeenkomst tussen de strijdende partijen in de Gazastrook. Israël maakte eerder bekend dat Netanyahu in dat gesprek zei dat hij een onderhandelingsteam stuurt. De gesprekken worden volgens de Amerikaanse functionaris waarschijnlijk in de Qatarese hoofdstad Doha gehouden.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft de VS gewaarschuwd dat een aanval op het land zal leiden tot represailles. Volgens de voorzitter van het Iraanse parlement zal zo'n actie resulteren in vergeldingsaanvallen tegen Israël en Amerikaanse bases in de regio.
23 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Inwoners van Teheran en andere Iraanse steden zijn in de nacht van zaterdag op zondag opnieuw de straat opgegaan om te protesteren tegen het regime, ondanks harde repressie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich de afgelopen dagen laten briefen over opties voor een nieuwe militaire aanval tegen Iran. Hij overweegt zijn dreigement waar te maken om het land aan te vallen om het harde optreden tegen demonstranten. Dat meldt The New York Times op basis van meerdere Amerikaanse functionarissen.
4 uur geledenCARACAS (ANP) - De afgezette Venezolaanse president Nicolás Maduro zegt het "goed te maken" in gevangenschap in de Verenigde Staten, waar hij en zijn vrouw Cilia Flores wachten op hun proces. Dat heeft zijn zoon, parlementslid Nicolás Maduro Guerra, zaterdag gezegd in een video. "We maken het goed. We zijn strijders," citeerde Maduro Guerra zijn vader in de boodschap die werd verspreid door regeringspartij PSUV.
6 uur geledenTAMPA (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten en bondgenoten hebben zaterdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op doelen van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië. Dat heeft het Amerikaanse leger bekendgemaakt. De luchtaanvallen maken deel uit van operatie Hawkeye Strike en zijn vergelding voor een aanval in december waarbij drie Amerikanen om het leven kwamen.
8 uur geledenWASHINGTON (RTR/ANP) - De Verenigde Staten zijn bereid om meer sancties tegen Venezuela op te heffen. Bovendien zou vijf miljard dollar aan bevroren tegoeden kunnen worden vrijgegeven om de Venezolaanse economie te helpen. Dat heeft minister Scott Bessent van Financiën van de regering-Trump in een interview met persbureau Reuters gezegd.
8 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse autoriteiten zijn een onderzoek begonnen naar de dood van een beveiliger bij het olympisch ijsstadion van Cortina d'Ampezzo. De man overleed onder verdachte omstandigheden, mogelijk door de vrieskou.
9 uur geleden