Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS op weg naar eerste zwarte vrouw als opperrechter

VS op weg naar eerste zwarte vrouw als opperrechter

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten krijgen de eerste zwarte vrouw als opperrechter, als het aan de Amerikaanse president Joe Biden ligt. Hij wil voor eind februari met een kandidaat komen.

Biden zei dat bij de officiële aankondiging van rechter Stephen Breyer te stoppen bij het Amerikaanse Hooggerechtshof in Washington. Breyer geldt als een van de drie liberale rechters in het negenkoppige rechtscollege, dat wordt gedomineerd door conservatieve rechters. Biden kan er nu voor zorgen dat de liberale minderheid niet nog kleiner wordt. Hij had al tijdens zijn verkiezingscampagne beloofd een zwarte vrouw voor te dragen als er een post zou vrijkomen.

De 83-jarige Breyer werd in 1994 benoemd, nadat hij was voorgedragen door president Clinton. Breyer sprak zich als opperrechter uit voor abortusrechten, toegang tot gezondheidszorg en homorechten. Ook plaatste hij vraagtekens bij de doodstraf.

Het Hooggerechtshof heeft het laatste juridische woord over alle omstreden onderwerpen inclusief abortus, wapenbezit en immigratie. In 2020 overleed de progressieve rechter Ruth Bader Ginsburg, die op voordracht van de Republikeinse president Trump werd vervangen door de ultraconservatieve Amy Coney Barrett. Daarmee kregen de opperrechters van behoudender snit een duidelijke meerderheid.

Meer uit Buitenland

NYT: Amerikaans gevechtsvliegtuig neergehaald in Iran

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. Eerder zei Iran een Amerikaanse F-35 te hebben neergehaald, maar op beelden lijkt het eerder te gaan om een F-15.

12 minuten geleden
Trump: VS kunnen met iets meer tijd Straat van Hormuz heropenen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.

48 minuten geleden
Opslagplaats Rode Halve Maan aangevallen in het zuiden van Iran

BUSHEHR (ANP/RTR) - Een opslagplaats met daarin hulpgoederen en hulpvoertuigen is geraakt door een droneaanval, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Donderdag zei die organisatie nog zich zorgen te maken om de verslechterde humanitaire situatie in Iran.

1 uur geleden
Trump wijst JD Vance aan als 'fraude-tsaar'

WASHINGTON (ANP) - Vicepresident JD Vance zal voortaan verantwoordelijk zijn voor fraudebestrijding in de VS. Op Truth Social schrijft president Donald Trump dat Vance in die rol voortaan bekend zal staan als "fraude-tsaar".

1 uur geleden
Opnieuw corruptieonderzoek naar hoge Chinese functionaris

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ma Xingrui, lid van het Chinese politburo en voormalig leider van de Communistische Partij in Xinjiang, wordt onderzocht door het anti-corruptieorgaan van de partij, melden Chinese media. Voor zover bekend is hij nog niet uit zijn functie gezet.

1 uur geleden
Oekraïne meldt meerdere doden na aanhoudende Russische aanvallen

KYIV (ANP/AFP) - Bij de grootschalige Russische aanval op Oekraïne zijn zeker zes mensen omgekomen, melden de autoriteiten. Sinds donderdag 18.00 uur gaat Oekraïne gebukt onder een grote reeks Russische drone- en raketaanvallen. Die hielden ook gedurende vrijdagochtend aan.

2 uur geleden
Menselijke resten gevonden na aanval op schip Straat van Hormuz

BANGKOK (ANP/AFP) - Er zijn menselijke resten gevonden op het Thaise vrachtschip dat vorige maand in de Straat van Hormuz werd aangevallen door Iran. Eerder werd bekend dat drie bemanningsleden vermist waren.

4 uur geleden