Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS ontwikkelen nieuw systeem voor internationale reizen

VS ontwikkelen nieuw systeem voor internationale reizen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten ontwikkelen een nieuw systeem voor internationale reizen. Het stelsel omvat onder andere het traceren van contacten wanneer het land uiteindelijk beslist de reisbeperkingen op te heffen.

Nu nog zijn de VS voor een groot deel van de wereldbevolking ontoegankelijk vanwege de pandemie. De regering-Biden is niet van plan om onmiddellijk reisbeperkingen te versoepelen. Een woordvoerder van het Witte Huis verwees daarbij naar het oplopend aantal coronabesmettingen met de Delta-variant van het virus in de VS en over de hele wereld.

Begin augustus kwamen al berichten naar buiten dat het Witte Huis inreisvereisten aan het ontwikkelen was voor vaccins die voor bijna alle buitenlandse bezoekers zouden kunnen gelden. Het Witte Huis bevestigde eerder dat het overweegt vaccins verplicht te stellen voor internationale bezoekers.

Volgens de zegsman moet het Amerikaanse volk erop kunnen vertrouwen dat het nieuwe systeem voor internationale reizen veilig is als er meer reizigers worden binnengelaten. Vooralsnog verhindert de piek in het aantal coronagevallen het opheffen van de reisbeperkingen. Niet duidelijk is wanneer de regering de beperkingen zou kunnen versoepelen.

Vanuit Nederland en andere Europese landen zijn zakenreizen en toeristische reizen naar de VS niet toegestaan. Het land is door het coronavirus een zeer hoog risicogebied.

Meer uit Financieel

OPEC+ bezorgd over kostbare aanvallen op energiefaciliteiten

WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.

5 uur geleden
Koeweit: zware schade aan oliefaciliteiten door Iraanse aanval

KOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait ​Petroleum ⁠Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.

7 uur geleden
Bloomberg: landen OPEC+ gaan olieproductie verder verhogen

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.

8 uur geleden
Onderzoek: Duitse DAX-bedrijven keren recorddividend uit

FRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.

10 uur geleden
Luchthavens Italië waarschuwen voor brandstofbeperkingen

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.

11 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten drukt op economische groei Vietnam

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.

1 dag geleden
Frankrijk verstrekt kleine bedrijven leningen om brandstofprijzen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.

1 dag geleden