VS ontwikkelen nieuw systeem voor internationale reizen
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten ontwikkelen een nieuw systeem voor internationale reizen. Het stelsel omvat onder andere het traceren van contacten wanneer het land uiteindelijk beslist de reisbeperkingen op te heffen.
Nu nog zijn de VS voor een groot deel van de wereldbevolking ontoegankelijk vanwege de pandemie. De regering-Biden is niet van plan om onmiddellijk reisbeperkingen te versoepelen. Een woordvoerder van het Witte Huis verwees daarbij naar het oplopend aantal coronabesmettingen met de Delta-variant van het virus in de VS en over de hele wereld.
Begin augustus kwamen al berichten naar buiten dat het Witte Huis inreisvereisten aan het ontwikkelen was voor vaccins die voor bijna alle buitenlandse bezoekers zouden kunnen gelden. Het Witte Huis bevestigde eerder dat het overweegt vaccins verplicht te stellen voor internationale bezoekers.
Volgens de zegsman moet het Amerikaanse volk erop kunnen vertrouwen dat het nieuwe systeem voor internationale reizen veilig is als er meer reizigers worden binnengelaten. Vooralsnog verhindert de piek in het aantal coronagevallen het opheffen van de reisbeperkingen. Niet duidelijk is wanneer de regering de beperkingen zou kunnen versoepelen.
Vanuit Nederland en andere Europese landen zijn zakenreizen en toeristische reizen naar de VS niet toegestaan. Het land is door het coronavirus een zeer hoog risicogebied.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De concertreeks van Harry Styles in de Johan Cruijff ArenA trekt vanaf zaterdag veel extra buitenlandse bezoekers naar Amsterdam. De tien concerten van de Britse popster zijn de enige op het Europese vasteland, waardoor ook veel mensen uit andere landen hun idool in de Nederlandse hoofdstad willen bewonderen. Boekingssites en vliegtuigmaatschappijen merken tijdens deze periode een hogere vraag.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Nederlanders hebben vorig jaar iets minder huishoudelijke apparaten gekocht, maar gaven daar wel meer geld aan uit. Dat meldt branchevereniging APPLiA Nederland in haar jaarcijfers. De koepelorganisatie zegt dat dit vooral komt doordat mensen vaker kiezen voor luxere apparaten, zoals robotstofzuigers en koffiemachines.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters, de S&P 500 en de Nasdaq, hebben maandag hun recordstanden van afgelopen vrijdag iets verder aangescherpt. De stemming werd wel gedrukt door uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over het staakt-het-vuren met Iran. Volgens hem ligt het bestand "aan de beademing" nadat hij eerder het Iraanse vredesvoorstel had afgewezen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jacco Vonhof, voorman van MKB-Nederland, wordt de nieuwe voorzitter van Deltalinqs. Dat is de ondernemersvereniging voor bedrijven in het Rotterdamse havengebied. Eind vorig jaar werd bekend dat Victor van der Chijs, destijds voorzitter van Deltalinqs, per maart zou vertrekken om een nieuwe universiteit in Dubai op te gaan zetten.
9 uur geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Socialemediaconcern Meta Platforms, het bedrijf achter Facebook en Instagram, is aangeklaagd door Santa Clara County. De autoriteiten van de county in Californië beschuldigen het bedrijf van "het bewust faciliteren en profiteren" van een groot aantal oplichtingsadvertenties op zijn sociale netwerken.
10 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse oud-voetballer Gerard Piqué heeft een boete van 200.000 euro opgelegd gekregen voor handel met voorkennis. Volgens de Spaanse toezichthouder CNMV kocht de oud-speler van Barcelona aandelen van een veiligheids- en gezondheidsbedrijf vlak voor een overnamebod om de aandelen vervolgens weer te verkopen.
11 uur geledenDETROIT (ANP/BLOOMBERG) - General Motors gaat honderden kantoormedewerkers van zijn IT-afdeling ontslaan. De autofabrikant achter merken als Chevrolet, Cadillac en GMC wil op die manier de kosten drukken en de afdeling anders inrichten.
12 uur geleden