Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS ontkennen dat Iran heeft gewaarschuwd voor aanval

VS ontkennen dat Iran heeft gewaarschuwd voor aanval

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran stelt dat het landen in de regio en de Verenigde Staten heeft gewaarschuwd dat het in de nacht van zaterdag op zondag Israël zou aanvallen. Een hoge Amerikaanse overheidsfunctionaris ontkent dat tegenover persbureau Reuters stellig.

De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken liet zondag weten dat buurlanden en Israëls bondgenoot de VS 72 uur van tevoren zijn ingelicht over de plannen. Zijn Turkse ambtgenoot verklaart dat dat land als tussenpersoon boodschappen tussen Teheran en Washington heeft uitgewisseld "zodat de reactie op de aanvallen proportioneel zou zijn".

Een Turkse diplomatenbron van het persbureau stelt dat Iran heeft aangegeven dat het met deze reactie op de Israëlische aanval op de Iraanse ambassade in Damascus zou komen en het daarbij zou laten. "Deze ontwikkelingen waren geen verrassing", aldus de bron.

'Hebben niets aangekondigd'

De Amerikaanse overheidsbeambte weerspreekt dat. "Dit is absoluut niet waar", aldus de persoon tegenover Reuters. "Ze hebben niets aangekondigd, en ook niet laten weten 'dit zijn de doelwitten, zorg dat je die evacueert'. We ontvingen via Zwitserland een boodschap van Iran toen het al begonnen was. Daarin werd gesteld dat het hierbij zou blijven, maar de aanval was toen nog bezig. Dat is wat ze ons hebben laten weten."

Volgens de functionaris liet Iran in het bericht weten dat de aanval "enorm verwoestend" zou zijn, de beambte suggereert dat Iran nu beweert dat het waarschuwingen heeft gegeven om zo te verklaren waarom de aanval uiteindelijk de bedoelde verwoesting niet aanrichtte.

Meer uit Buitenland

VS ontkennen Iraanse aanval op Amerikaans schip

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) ontkent dat er een fregat is beschoten in de Straat van Hormuz. Iraanse staatsmedia meldden eerder een raketaanval op het Amerikaanse schip, maar volgens de Amerikanen is dat niet waar.

47 minuten geleden
Iraanse staatsmedia: fregat VS in Straat van Hormuz aangevallen

DUBAI (ANP/RTR) - Iran zegt een Amerikaans marinefregat te hebben aangevallen nabij de haven van Jask, in de Straat van Hormuz. Dat meldt het Iraanse staatspersbureau Fars. Het schip zou Iraanse waarschuwingen hebben genegeerd. Volgens Fars zou het schip geraakt zijn door twee projectielen en nadien zijn gekeerd. Onduidelijk is op dit moment of er doden of gewonden zijn.

1 uur geleden
Veel interesse in Roemenië om gestolen gouden helm te bekijken

BOEKAREST (ANP) - Het was de afgelopen weken druk bij het Nationaal Historisch Museum in Boekarest. Daar werden sinds woensdag 22 april de gouden helm van Cotofenesti en twee gouden armbanden tijdelijk tentoongesteld, die vorig jaar in Nederland werden gestolen. Het museum meldt aan het ANP dat het aantal bezoekers deze periode flink is gestegen.

2 uur geleden
Zelensky wil 'één Europese stem' voor overleg met Rusland

JEREVAN (ANP) - Europa heeft "één stem" nodig om in overleg te treden met Rusland, vindt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "We moeten een werkbare opzet vinden" voor besprekingen over het beëindigen van de oorlog, zei hij op de top van de Europese Politieke Gemeenschap in Armenië.

2 uur geleden
CNN: Kremlin voert beveiliging Poetin op vanwege moordaanslagen

MOSKOU (ANP) - Het Kremlin heeft de persoonlijke beveiliging van de Russische president Vladimir Poetin "drastisch opgevoerd", blijkt uit een rapport van een Europese inlichtingendienst dat CNN in handen heeft gekregen. Aanleiding zouden een reeks moordaanslagen op hoge Russische militairen zijn en de angst voor een staatsgreep.

3 uur geleden
VS laten opvarenden in beslag genomen Iraans schip vrij

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben 22 bemanningsleden van een Iraans containerschip waarop ze afgelopen maand beslag legden, overgebracht naar Pakistan. Volgens het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zullen de opvarenden worden overgeleverd aan Iran. Het ministerie spreekt van een stap die het vertrouwen tussen de strijdende partijen moet verbeteren.

4 uur geleden
EU-buitenlandchef verrast door timing terugtrekken VS-troepen

JEREVAN (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas was verrast door de timing van de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om Amerikaanse troepen uit Duitsland weg te halen. "Ik denk dat het aantoont dat we de Europese pijler binnen de NAVO echt moeten versterken en dat we echt meer moeten doen", zei Kallas voorafgaand aan een top van de Europese Politieke Gemeenschap in de Armeense hoofdstad Jerevan.

4 uur geleden