Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS ontkennen dat Iran heeft gewaarschuwd voor aanval

VS ontkennen dat Iran heeft gewaarschuwd voor aanval

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran stelt dat het landen in de regio en de Verenigde Staten heeft gewaarschuwd dat het in de nacht van zaterdag op zondag Israël zou aanvallen. Een hoge Amerikaanse overheidsfunctionaris ontkent dat tegenover persbureau Reuters stellig.

De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken liet zondag weten dat buurlanden en Israëls bondgenoot de VS 72 uur van tevoren zijn ingelicht over de plannen. Zijn Turkse ambtgenoot verklaart dat dat land als tussenpersoon boodschappen tussen Teheran en Washington heeft uitgewisseld "zodat de reactie op de aanvallen proportioneel zou zijn".

Een Turkse diplomatenbron van het persbureau stelt dat Iran heeft aangegeven dat het met deze reactie op de Israëlische aanval op de Iraanse ambassade in Damascus zou komen en het daarbij zou laten. "Deze ontwikkelingen waren geen verrassing", aldus de bron.

'Hebben niets aangekondigd'

De Amerikaanse overheidsbeambte weerspreekt dat. "Dit is absoluut niet waar", aldus de persoon tegenover Reuters. "Ze hebben niets aangekondigd, en ook niet laten weten 'dit zijn de doelwitten, zorg dat je die evacueert'. We ontvingen via Zwitserland een boodschap van Iran toen het al begonnen was. Daarin werd gesteld dat het hierbij zou blijven, maar de aanval was toen nog bezig. Dat is wat ze ons hebben laten weten."

Volgens de functionaris liet Iran in het bericht weten dat de aanval "enorm verwoestend" zou zijn, de beambte suggereert dat Iran nu beweert dat het waarschuwingen heeft gegeven om zo te verklaren waarom de aanval uiteindelijk de bedoelde verwoesting niet aanrichtte.

Meer uit Buitenland

NAVO vraagt parlementariërs wapenmakers van regels af te helpen

VILNIUS (ANP) - De NAVO roept de parlementen van NAVO-landen op te helpen regels te versoepelen die de wapenindustrie in de weg zouden zitten om meer te maken. "Jullie kunnen ons echt helpen om af te komen van alle obstakels" voor het opvoeren van de productie en samenwerking tussen industrieën, hield de plaatsvervanger van NAVO-topman Mark Rutte hen maandag voor.

1 uur geleden
Armenië verwerpt Russische suggestie voor EU-referendum

JEREVAN (ANP/AFP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft de Russische suggestie weerlegd om een referendum te houden over EU-toetreding. Dat zegt de Armeense leider in een video op Facebook. De Russische president Vladimir Poetin oefende afgelopen week druk uit op het land om een referendum uit te schrijven. Dit om groeiende onvrede binnen het Kremlin over de toenadering die Armenië lijkt te zoeken tot de Europese Unie.

1 uur geleden
Hongarije herziet grondwet om president af te zetten

BOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Hongaarse overheid wil de grondwet aanpassen om president Tamás Sulyok te kunnen afzetten. Dat zegt de onlangs verkozen premier Péter Magyar na een ontmoeting met de president, die zelf niet wil opstappen.

3 uur geleden
BBC: Iraanse aanvallen op VS-bases omvangrijker dan beweerd

TEHERAN (ANP) - Iran heeft sinds het begin van de oorlog tegen de VS en Israël zeker twintig Amerikaanse militaire locaties beschadigd, blijkt uit satellietbeelden die de BBC heeft onderzocht. Dit suggereert dat de tegenaanvallen van Iran omvangrijker zijn geweest dan de Verenigde Staten tot nu toe hebben beweerd.

3 uur geleden
Iran benadrukt belang bestand in Libanon voor deal met VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Het staken van de vijandelijkheden in Libanon blijft een harde eis voor een vredesdeal met de VS, benadrukt Iran. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken spreekt in de wekelijkse persbriefing van een "essentiële voorwaarde" om de oorlog te beëindigen.

3 uur geleden
Netanyahu geeft opdracht tot aanvallen Zuid-Beiroet

BEIROET (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zijn krijgsmacht (IDF) de opdracht gegeven aanvallen uit te voeren op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet, waar de Hezbollah-beweging in feite aan de macht is.

4 uur geleden
Man na twaalf uur uit grot in Italië bevrijd

GENUA (ANP) - De 20-jarige man die vast kwam te zitten in een grot in het noorden van Italië is na twaalf uur gered, meldden Italiaanse media. Een rotsblok brak op 120 meter diepte af en kwam op zijn voet terecht. Hij zat sinds zondagmiddag vast in de Grotta dei Cinghiali Volanti in de provincie Cuneo.

4 uur geleden